Wat een debuut! Onana al na enkele minuten doeltreffend

172 stemmen
Wat een debuut! Onana al na enkele minuten doeltreffend

Dit weekend is de Premier League weer in alle hevigheid losgebarsten. Daarbij was het uiteraard uitkijken naar hoe de Belgen in Engelse loondienst het er vanaf brachten. Amadou Onana beleefde alvast een onvergetelijk debuut bij Aston Villa.

De boomlange middenvelder is inmiddels al enkele seizoenen op de Engelse velden actief. In de zomer van 2022 werd hij namelijk door Everton FC weggeplukt bij Lille OSC. En het duurde niet lang alvorens Onana een vaste sterkhouder werd bij de Toffee's. Toch koos hij deze zomer voor een nieuwe uitdaging.

Zoals geweten kampt Everton immers met de nodige financiële problemen, waardoor de club genoodzaakt was om minstens één grote uitgaande transfer af te ronden. En Onana was één van de weinige spelers die een aanzienlijke marktwaarde vertegenwoordigde. Bovendien kon hij rekenen op de nodige interesse.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Villa legt miljoenen neer

Verschillende topclubs trokken in de voorbije maanden immers aan zijn mouw. Maar uiteindelijk viel de keuze op Aston Villa. Niet meteen de meest grote naam, maar de club uit Birmingham is bezig met een interessant project. Niet voor niets werd Villa vorig seizoen vierde, waarmee een Champions League-ticket werd veroverd.

Bovendien waren de Villans bereid om een smak geld neer te leggen. Zo werd een slordige 60 miljoen euro neergeteld om Onana naar Villa Park te halen. Zelfs naar Engelse normen blijft dat een aanzienlijk bedrag. Maar tijdens zijn eerste officiële speelminuten toonde Onana meteen dat hij de investering waard is.

Belgische combinatie

De Rode Duivel begon zaterdagavond in de basis voor de seizoensopener tegen West Ham United. En na nog geen vier minuten stond de middenvelder al op het scorebord. Na een hoekschop van Youri Tielemans, zijn landgenoot en maatje op het vernieuwde middenveld van Aston Villa, klom Onana aan de eerste paal het hoogst om de openingstreffer binnen te werken. Van een geslaagd debuut gesproken.

Een fitte Onana moet altijd starten bij de huidige Duivels ...

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

43
43
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

44
44
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

65
65
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

92
92
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

53
53
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

96
96
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

38
38
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

250
250
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

93
93
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

597
597
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

51
51
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

252
252
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

257
257
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

525
525
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

454
454
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

621
621
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

76
76
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

179
179
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

86
86
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

229
229
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

166
166
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

157
157
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

285
285

Meer sportnieuws