De Roeck spreekt zich uit over 'crisis' bij Club Brugge

door
De Roeck spreekt zich uit over 'crisis' bij Club Brugge

In de Jupiler Pro League staat zondag het duel tussen Antwerp FC en Club Brugge op het programma. Dat is sowieso al een geladen affiche en dit keer staat er extra veel druk op de ketel. Met name dan aan Brugse zijde, waar men zich absoluut geen nederlaag kan permitteren.

Beide ploegen zijn in de voorbije seizoenen sowieso al uitgegroeid tot ware rivalen. Dit keer zullen de zenuwen in het Jan Breydel-stadion echter nog meer gespannen zijn dan anders. Dat heeft vooral te maken met de dramatische seizoensstart van de Bruggelingen.

De titelverdediger is immers bijzonder tegenvallend aan de competitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd nog een puntje gepakt tegen KV Mechelen, vervolgens werd twee keer verloren. Met één op negen staat de regerende landskampioen momenteel zelfs in de degradatiezone.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Bewuste zet Hayen?

Vorig weekend leek Blauw-Zwart op weg naar een overwinning op KRC Genk. Maar in een dramatische tweede helft werd toen een dubbele voorsprong helemaal uit handen gegeven. Achteraf was coach Nicky Hayen dan ook hard. Zo liet de trainer zelf verstaan dat het 'crisis' is bij zijn club.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd Antwerp-coach Jonas De Roeck geconfronteerd met deze uitspraak. "Club verdiende meer punten dan hun 1 op 9. Maar heeft Nicky die uitspraak gedaan omdat hij oprecht aanvoelt dat het een moeilijke situatie is voor hem, of heeft hij die uitspraak bewust gedaan om de spelersgroep op scherp te zetten?", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Straffe start Club

De druk ligt dus vooral bij Club, wat in de kaarten van Antwerp kan spelen. Al verwacht De Roeck wel dat de thuisploeg aan een razend tempo zal starten. "Mijn inschatting is dat we in het eerste kwartier een gemotiveerd Club zullen zien dat ons bij de keel wil grijpen om zo ook het publiek in de wedstrijd te betrekken", aldus de Antwerpse T1.

Is 'crisis' een correcte omschrijving van de situatie bij Club?

Meest recent

UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

0
0
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

48
48
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

15
15
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

42
42
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

35
35
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

55
55
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

60
60
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

55
55
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

338
338
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

338
338
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

63
63
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

185
185
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

235
235
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

63
63
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

158
158
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

384
384
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

480
480
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

404
404
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

54
54
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

350
350
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

367
367

Meer sportnieuws