De Roeck spreekt zich uit over 'crisis' bij Club Brugge

door
De Roeck spreekt zich uit over 'crisis' bij Club Brugge

In de Jupiler Pro League staat zondag het duel tussen Antwerp FC en Club Brugge op het programma. Dat is sowieso al een geladen affiche en dit keer staat er extra veel druk op de ketel. Met name dan aan Brugse zijde, waar men zich absoluut geen nederlaag kan permitteren.

Beide ploegen zijn in de voorbije seizoenen sowieso al uitgegroeid tot ware rivalen. Dit keer zullen de zenuwen in het Jan Breydel-stadion echter nog meer gespannen zijn dan anders. Dat heeft vooral te maken met de dramatische seizoensstart van de Bruggelingen.

De titelverdediger is immers bijzonder tegenvallend aan de competitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd nog een puntje gepakt tegen KV Mechelen, vervolgens werd twee keer verloren. Met één op negen staat de regerende landskampioen momenteel zelfs in de degradatiezone.

LEES OOK: Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Bewuste zet Hayen?

Vorig weekend leek Blauw-Zwart op weg naar een overwinning op KRC Genk. Maar in een dramatische tweede helft werd toen een dubbele voorsprong helemaal uit handen gegeven. Achteraf was coach Nicky Hayen dan ook hard. Zo liet de trainer zelf verstaan dat het 'crisis' is bij zijn club.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd Antwerp-coach Jonas De Roeck geconfronteerd met deze uitspraak. "Club verdiende meer punten dan hun 1 op 9. Maar heeft Nicky die uitspraak gedaan omdat hij oprecht aanvoelt dat het een moeilijke situatie is voor hem, of heeft hij die uitspraak bewust gedaan om de spelersgroep op scherp te zetten?", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Straffe start Club

De druk ligt dus vooral bij Club, wat in de kaarten van Antwerp kan spelen. Al verwacht De Roeck wel dat de thuisploeg aan een razend tempo zal starten. "Mijn inschatting is dat we in het eerste kwartier een gemotiveerd Club zullen zien dat ons bij de keel wil grijpen om zo ook het publiek in de wedstrijd te betrekken", aldus de Antwerpse T1.

Is 'crisis' een correcte omschrijving van de situatie bij Club?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

19
19
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

78
78
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

29
29
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

205
205
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

187
187
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

111
111
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

24
24
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

283
283
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

193
193
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

136
136
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

137
137
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

258
258
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

68
68
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

81
81
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

139
139
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

272
272
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

517
517
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

252
252
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

438
438
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

261
261
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

398
398
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

663
663

Meer sportnieuws