De Roeck spreekt zich uit over 'crisis' bij Club Brugge

316
De Roeck spreekt zich uit over 'crisis' bij Club Brugge

In de Jupiler Pro League staat zondag het duel tussen Antwerp FC en Club Brugge op het programma. Dat is sowieso al een geladen affiche en dit keer staat er extra veel druk op de ketel. Met name dan aan Brugse zijde, waar men zich absoluut geen nederlaag kan permitteren.

Beide ploegen zijn in de voorbije seizoenen sowieso al uitgegroeid tot ware rivalen. Dit keer zullen de zenuwen in het Jan Breydel-stadion echter nog meer gespannen zijn dan anders. Dat heeft vooral te maken met de dramatische seizoensstart van de Bruggelingen.

De titelverdediger is immers bijzonder tegenvallend aan de competitie begonnen. Tijdens de openingsspeeldag werd nog een puntje gepakt tegen KV Mechelen, vervolgens werd twee keer verloren. Met één op negen staat de regerende landskampioen momenteel zelfs in de degradatiezone.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

Bewuste zet Hayen?

Vorig weekend leek Blauw-Zwart op weg naar een overwinning op KRC Genk. Maar in een dramatische tweede helft werd toen een dubbele voorsprong helemaal uit handen gegeven. Achteraf was coach Nicky Hayen dan ook hard. Zo liet de trainer zelf verstaan dat het 'crisis' is bij zijn club.

Op zijn wekelijkse persbabbel werd Antwerp-coach Jonas De Roeck geconfronteerd met deze uitspraak. "Club verdiende meer punten dan hun 1 op 9. Maar heeft Nicky die uitspraak gedaan omdat hij oprecht aanvoelt dat het een moeilijke situatie is voor hem, of heeft hij die uitspraak bewust gedaan om de spelersgroep op scherp te zetten?", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Straffe start Club

De druk ligt dus vooral bij Club, wat in de kaarten van Antwerp kan spelen. Al verwacht De Roeck wel dat de thuisploeg aan een razend tempo zal starten. "Mijn inschatting is dat we in het eerste kwartier een gemotiveerd Club zullen zien dat ons bij de keel wil grijpen om zo ook het publiek in de wedstrijd te betrekken", aldus de Antwerpse T1.

Is 'crisis' een correcte omschrijving van de situatie bij Club?

Meest recent

Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

5
5
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

29
29
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

18
18
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

73
73
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

175
175
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

336
336
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

208
208
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

221
221
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

52
52
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

274
274
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

122
122
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

41
41
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

40
40
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

36
36
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

111
111
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

57
57
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

59
59
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

287
287

Meer sportnieuws