'AA Gent laat Hong gaan: transfersom valt lager uit'

518 stemmen
'AA Gent laat Hong gaan: transfersom valt lager uit'

AA Gent bereidt zich momenteel voor op de lastige competitiewedstrijd tegen leider KVC Westerlo. Coach Wouter Vrancken zal dan allicht één van zijn belangrijke pionnen moeten missen. Zo staat Hyunseok Hong op punt om te vertrekken bij de Buffalo's.

Sinds deze zomer is Arnar Vidarsson aan de slag als sportief directeur van Gent. Onder zijn bewind werden inmiddels al de nodige versterkingen aangetrokken. Met Max Dean en Andri Gudjohnsen werden eerst twee aanvallende krachten vastgelegd, vervolgens werd middenvelder Mathias Delorge overgenomen van STVV.

Deze week werd het lijstje met versterkingen verder aangevuld. Met de Japanner Atsuka Ito werd nog een tweede optie voor het middenveld vastgelegd en ook flankaanvaller Helio Varela zette zijn kribbel bij de Oost-Vlamingen. Afwachten of in de laatste weken van de mercato nog meer versterking zal volgen.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Waslijst aan vertrekkers

Ondertussen was het echter ook al druk aan de uitgang. De Buffalo's namen deze mercato al afscheid van heel spelers. Julien De Sart, Tarik Tissoudali, Laurent Depoitre, Jorthy Mokio, Paul Nardi, ... trokken de poorten van de Planet Group Arena om uiteenlopende redenen achter zich dicht.

Dat lijstje lijkt nog wat langer te worden. Jordan Torunarigha lijkt bijvoorbeeld op weg naar de uitgang, maar de eerstvolgende vertrekker wordt allicht Hong. Zo raakte zaterdag bekend dat de Zuid-Koreaanse middenvelder goed op weg is om bij het Turkse Trabzonspor aan de slag te gaan.

Iets lagere transfersom

Beide clubs zouden inmiddels een akkoord hebben gevonden over de transfersom van Hong, die zijn laatste contractjaar was ingegaan. Die blijkt wel lager te liggen dan de oorspronkelijke som van 7 miljoen euro die eerder werd gemeld. Zo zou Gent volgens Het Laatste Nieuws een vast bedrag van 4.5 miljoen euro vangen, aangevuld met 500.000 euro aan bonussen. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt overigens dat Hong zaterdag gewoon nog meetrainde bij Gent en dat nog enkele persoonlijke details uitgeklaard moeten worden. Toch lijkt de overgang zo goed als rond.

Gent is verzwakt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

0
0
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

6
6
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

4
4
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

95
95
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

52
52
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

55
55
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

31
31
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

396
396
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

267
267
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

154
154
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

216
216
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

76
76
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

68
68
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

123
123
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

385
385
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

147
147
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

367
367
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

500
500
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

39
39
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1225
1225
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

130
130

Meer sportnieuws