Boskamp geeft gepeperde mening over ontslag Hayen

1304 stemmen
Boskamp geeft gepeperde mening over ontslag Hayen

Zondagmiddag krijgt Club Brugge het bezoek van Antwerp FC en er staat bij Blauw-Zwart behoorlijk wat op het spel. Door de gemiste start van de competitie is de stoel van coach Nicky Hayen immers stevig aan het wankelen. Al vindt analist Jan Boskamp dat de trainer meer krediet verdient.

Blauw-Zwart was in het voorbije decennium veruit de meest succesvolle ploeg in het Belgische voetbal. Maar in de twee voorbije seizoenen bleven de Bruggelingen onder de zelf gecreëerde verwachtingen. De ommekeer leek echter ingezet bij de start van de meest recente Play-Offs.

Na het ontslag van coach Ronny Deila en de aanstelling van Hayen als vervanger, zorgde Club immers voor een straffe remonte. Zo klom Blauw-Zwart van de vierde naar de eerste plaats. Die goede lijn wou men dan ook doortrekken bij de start van het nieuwe seizoen. Dat is voorlopig echter allerminst het geval.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Meer geduld bij bestuur

De landskampioen verloor immers meteen in de Supercup, vervolgens pakte het slechts 1 op 9 in de competitie. Hierdoor staat Club zowaar in de degradatiezone. En dat zorgt duidelijk voor interne spanningen. Volgens Het Laatste Nieuws zou Hayen zelfs voor zijn job moeten vrezen bij een verlies tegen Antwerp.

Boskamp vindt echter dat het bestuur meer geduld moet hebben. "Het is een lachertje, ja, nu al zeiken dat hij weg moet. Toen Club Brugge zijn contract verlengde, deden de bazen dat toch met hun volle verstand, niet? Dan ben je niet goed bij je appel als je nu al panikeert", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Vertekend beeld door titel

De Nederlandse analist vreest dan ook dat er bij de landskampioen sprake is van interne overschatting. "Misschien is Club Brugge gewoon minder sterk dan ze zelf denken. Club is vorig jaar kampioen geworden door dat gekke gedoe met de play-offs, waarin Vanaken in wereldvorm verkeerde. Maar voordien was het onder Scott Parker en Ronny Deila allemaal heel matig, hoor", concludeert Boskamp.

Hayen verdient veel meer krediet ...

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

81
81
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

73
73
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

133
133
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

186
186
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

210
210
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

328
328
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

74
74
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

613
613
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

674
674
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

359
359
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

457
457
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

218
218
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

731
731
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

178
178
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

447
447
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

641
641

Meer sportnieuws