Boskamp geeft gepeperde mening over ontslag Hayen

door
Boskamp geeft gepeperde mening over ontslag Hayen

Zondagmiddag krijgt Club Brugge het bezoek van Antwerp FC en er staat bij Blauw-Zwart behoorlijk wat op het spel. Door de gemiste start van de competitie is de stoel van coach Nicky Hayen immers stevig aan het wankelen. Al vindt analist Jan Boskamp dat de trainer meer krediet verdient.

Blauw-Zwart was in het voorbije decennium veruit de meest succesvolle ploeg in het Belgische voetbal. Maar in de twee voorbije seizoenen bleven de Bruggelingen onder de zelf gecreëerde verwachtingen. De ommekeer leek echter ingezet bij de start van de meest recente Play-Offs.

Na het ontslag van coach Ronny Deila en de aanstelling van Hayen als vervanger, zorgde Club immers voor een straffe remonte. Zo klom Blauw-Zwart van de vierde naar de eerste plaats. Die goede lijn wou men dan ook doortrekken bij de start van het nieuwe seizoen. Dat is voorlopig echter allerminst het geval.

LEES OOK: Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Meer geduld bij bestuur

De landskampioen verloor immers meteen in de Supercup, vervolgens pakte het slechts 1 op 9 in de competitie. Hierdoor staat Club zowaar in de degradatiezone. En dat zorgt duidelijk voor interne spanningen. Volgens Het Laatste Nieuws zou Hayen zelfs voor zijn job moeten vrezen bij een verlies tegen Antwerp.

Boskamp vindt echter dat het bestuur meer geduld moet hebben. "Het is een lachertje, ja, nu al zeiken dat hij weg moet. Toen Club Brugge zijn contract verlengde, deden de bazen dat toch met hun volle verstand, niet? Dan ben je niet goed bij je appel als je nu al panikeert", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Vertekend beeld door titel

De Nederlandse analist vreest dan ook dat er bij de landskampioen sprake is van interne overschatting. "Misschien is Club Brugge gewoon minder sterk dan ze zelf denken. Club is vorig jaar kampioen geworden door dat gekke gedoe met de play-offs, waarin Vanaken in wereldvorm verkeerde. Maar voordien was het onder Scott Parker en Ronny Deila allemaal heel matig, hoor", concludeert Boskamp.

Hayen verdient veel meer krediet ...

Meest recent

Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

57
57
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

27
27
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

16
16
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

42
42
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

195
195
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

164
164
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

19
19
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

109
109
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

143
143
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

293
293
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

221
221
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

21
21
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

348
348
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

77
77
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

189
189
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

66
66
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

96
96
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

57
57
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

207
207
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

72
72
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

401
401
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

69
69
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

46
46
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

43
43

Meer sportnieuws