Boskamp geeft gepeperde mening over ontslag Hayen

door
Boskamp geeft gepeperde mening over ontslag Hayen

Zondagmiddag krijgt Club Brugge het bezoek van Antwerp FC en er staat bij Blauw-Zwart behoorlijk wat op het spel. Door de gemiste start van de competitie is de stoel van coach Nicky Hayen immers stevig aan het wankelen. Al vindt analist Jan Boskamp dat de trainer meer krediet verdient.

Blauw-Zwart was in het voorbije decennium veruit de meest succesvolle ploeg in het Belgische voetbal. Maar in de twee voorbije seizoenen bleven de Bruggelingen onder de zelf gecreëerde verwachtingen. De ommekeer leek echter ingezet bij de start van de meest recente Play-Offs.

Na het ontslag van coach Ronny Deila en de aanstelling van Hayen als vervanger, zorgde Club immers voor een straffe remonte. Zo klom Blauw-Zwart van de vierde naar de eerste plaats. Die goede lijn wou men dan ook doortrekken bij de start van het nieuwe seizoen. Dat is voorlopig echter allerminst het geval.

LEES OOK: Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Meer geduld bij bestuur

De landskampioen verloor immers meteen in de Supercup, vervolgens pakte het slechts 1 op 9 in de competitie. Hierdoor staat Club zowaar in de degradatiezone. En dat zorgt duidelijk voor interne spanningen. Volgens Het Laatste Nieuws zou Hayen zelfs voor zijn job moeten vrezen bij een verlies tegen Antwerp.

Boskamp vindt echter dat het bestuur meer geduld moet hebben. "Het is een lachertje, ja, nu al zeiken dat hij weg moet. Toen Club Brugge zijn contract verlengde, deden de bazen dat toch met hun volle verstand, niet? Dan ben je niet goed bij je appel als je nu al panikeert", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Vertekend beeld door titel

De Nederlandse analist vreest dan ook dat er bij de landskampioen sprake is van interne overschatting. "Misschien is Club Brugge gewoon minder sterk dan ze zelf denken. Club is vorig jaar kampioen geworden door dat gekke gedoe met de play-offs, waarin Vanaken in wereldvorm verkeerde. Maar voordien was het onder Scott Parker en Ronny Deila allemaal heel matig, hoor", concludeert Boskamp.

Hayen verdient veel meer krediet ...

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

16
16
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

44
44
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

105
105
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

64
64
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

115
115
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

165
165
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

139
139
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

130
130
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

26
26
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

177
177
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

348
348
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

291
291
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

159
159
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

55
55
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

151
151
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

120
120
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

453
453
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

150
150
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

286
286
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

72
72
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

101
101
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

406
406

Meer sportnieuws