'Megawinst voor Union: prijskaartje Puertas staat vast'

400
'Megawinst voor Union: prijskaartje Puertas staat vast'

Union SG heeft zich vrijdag herpakt na een drie opeenvolgende nederlagen met een late, maar al bij al verdiende zege tegen Charleroi. De volgende match staat echter pas binnen ruim een week op het programma. En dus is er voldoende tijd om het transferdossier van Cameron Puertas af te ronden.

Sinds de Unionisten in de zomer van 2021 hun rentree maakten op het hoogste niveau, werd een indrukwekkend parcours afgelegd. In de drie seizoenen die daarop volgden, deden de Brusselaars telkens tot het slot van de competitie mee voor de titel. Het kampioenschap werd uiteindelijk (nog?) niet binnen gehaald, maar twee tweede en één derde plaats in de eindnotering, mag natuurlijk ook gezien worden.

LEES OOK: Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Nieuwe leegloop

Daarnaast deed de club het ook goed in Europa en werd inmiddels ook beslag gelegd op de Beker van België. Van een succesverhaal gesproken. Maar dat heeft ook een keerzijde. In de twee voorbije seizoenen zag Union met Felice Mazzu en Karel Geraerts telkens zijn hoofdtrainer vertrekken. Een scenario dat zich deze zomer opnieuw herhaalde met Alexander Blessin, die voor Sankt Pauli koos.

Daarnaast moest Union in het tussenseizoen steevast afscheid nemen van een waslijst aan sterkhouders. En ook dat is deze zomer opnieuw het geval. Mohamed Amoura vertrok bijvoorbeeld voor een pak geld naar het Duitse VfL Wolfsburg. Gustaf Nilsson rondde op zijn beurt een binnenlandse transfer af en koos voor een overgang naar Club Brugge. En aan dat lijstje wordt mogelijk ook de naam Puertas toegevoegd.

Vier teams concreet

De Spaans Zwitserse spelmaker ontbolsterde vorig seizoen helemaal en kroonde zich zelfs tot 'Speler vh Jaar' in de JPL. Het is dan ook geen geheim dat hij die goede prestaties wil verzilveren met een mooie stap hogerop. En een akkoord lijkt in de maak. Zo werd Puertas vrijdagavond uit de selectie gehouden met oog op een transferdoorbraak. Al is nog niet helemaal duidelijk wat zijn bestemming wordt.

Volgens Het Laatste Nieuws zijn er alvast vier ploegen concreet. In de komende dagen zullen zij dus een akkoord moeten vinden met Union. De Brusselaars houden wel nog steeds vast aan een prijskaartje van 15 miljoen euro. Indien ze dat bedrag effectief uit de brand kunnen slepen, boeken ze een enorme winst. Puertas werd begin 2022 immers overgenomen van Laussane Sport en kostte toen nog 1.2 miljoen euro.

Puertas heeft de capaciteiten voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

21
21
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

43
43
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

75
75
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

18
18
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

88
88
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

44
44
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

243
243
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

101
101
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

429
429
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

68
68
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

45
45
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

242
242
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

572
572
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

174
174
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

242
242
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

67
67
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

126
126
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

469
469
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

392
392
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

90
90
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

141
141
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

96
96
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

320
320
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

155
155

Meer sportnieuws