Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

door
Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

AA Gent tankte afgelopen donderdag vertrouwen in de Europese voorrondes. Maar de knop moet snel weer omgedraaid worden, zondag wacht in de competitie immers een duel met leider KVC Westerlo. En het wordt uitkijken naar hoe coach Wouter Vrancken dan zijn pionnen zal posteren.

Na een sterk eindschot wisten de Buffalo's zich eind vorig seizoen alsnog te verzekeren van het laatste Europese tickets. Bijgevolg moesten wel opnieuw drie voorrondes overleefd zien te worden om de 'League Phase' van de Conference League te halen. Dus is Gent opnieuw bezig aan een bijzonder druk programma.

Al sinds de start van het seizoen eind juli, werken de Oost-Vlamingen telkens twee wedstrijden per week af. Dat loodzware programma blijft uiteraard niet zonder gevolgen. Na de overwinning van donderagavond tegen Silkeborg, inclusief verlengingen, kampten verschillende spelers met kwaaltjes. Zo ook Max Dean.

LEES OOK: AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

Veeleisende speelstijl

De Engelse aanvaller werd in het tussenseizoen overgenomen van MK Dons, maar voorlopig kwam hij enkel tijdens de Europese matchen in actie. Daarin wist hij met drie doelpunten wel indruk te maken. Ook zijn energieke speelstijl kon Vrancken inmiddels bekoren. Maar daar betaalt hij wel een tol voor op fysiek vlak.

Zo zal Dean zondag alweer op de bank starten. "Hij heeft enorm veel gelopen donderdag, meer dan 15 kilometer. Ik vond het echt indrukwekkend", was Vrancken lovend bij Het Laatste Nieuws. "Hij ging normaal gezien maar een uur spelen, maar het werd het dubbele. Max kan wel een paar keer per match door een muur heen, zondag wordt echter kort dag."

Vraagteken Kums

Daarnaast staat er ook een vraagteken achter de naam van Sven Kums. De aanvoerder moest in de verlengingen tegen Silkeborg uiteindelijk gewisseld worden wegens last aan de kuit. "Het is afwachten. De dag na de match kan dat redelijk goed zijn, maar twee dagen erna weet je pas of het echt goed zit. Dan zijn we al op de vooravond van Westerlo. Hij is op tijd gestopt, laat dat duidelijk zijn, maar het blijft afwachten", aldus Vrancken.

🚀

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

24
24
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

7
7
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

78
78
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

30
30
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

66
66
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

118
118
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

305
305
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

49
49
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

33
33
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

36
36
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

637
637
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

157
157
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

137
137
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

143
143
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

107
107
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

111
111
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

199
199
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

55
55
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

106
106
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws