Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

door
Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

AA Gent tankte afgelopen donderdag vertrouwen in de Europese voorrondes. Maar de knop moet snel weer omgedraaid worden, zondag wacht in de competitie immers een duel met leider KVC Westerlo. En het wordt uitkijken naar hoe coach Wouter Vrancken dan zijn pionnen zal posteren.

Na een sterk eindschot wisten de Buffalo's zich eind vorig seizoen alsnog te verzekeren van het laatste Europese tickets. Bijgevolg moesten wel opnieuw drie voorrondes overleefd zien te worden om de 'League Phase' van de Conference League te halen. Dus is Gent opnieuw bezig aan een bijzonder druk programma.

Al sinds de start van het seizoen eind juli, werken de Oost-Vlamingen telkens twee wedstrijden per week af. Dat loodzware programma blijft uiteraard niet zonder gevolgen. Na de overwinning van donderagavond tegen Silkeborg, inclusief verlengingen, kampten verschillende spelers met kwaaltjes. Zo ook Max Dean.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Veeleisende speelstijl

De Engelse aanvaller werd in het tussenseizoen overgenomen van MK Dons, maar voorlopig kwam hij enkel tijdens de Europese matchen in actie. Daarin wist hij met drie doelpunten wel indruk te maken. Ook zijn energieke speelstijl kon Vrancken inmiddels bekoren. Maar daar betaalt hij wel een tol voor op fysiek vlak.

Zo zal Dean zondag alweer op de bank starten. "Hij heeft enorm veel gelopen donderdag, meer dan 15 kilometer. Ik vond het echt indrukwekkend", was Vrancken lovend bij Het Laatste Nieuws. "Hij ging normaal gezien maar een uur spelen, maar het werd het dubbele. Max kan wel een paar keer per match door een muur heen, zondag wordt echter kort dag."

Vraagteken Kums

Daarnaast staat er ook een vraagteken achter de naam van Sven Kums. De aanvoerder moest in de verlengingen tegen Silkeborg uiteindelijk gewisseld worden wegens last aan de kuit. "Het is afwachten. De dag na de match kan dat redelijk goed zijn, maar twee dagen erna weet je pas of het echt goed zit. Dan zijn we al op de vooravond van Westerlo. Hij is op tijd gestopt, laat dat duidelijk zijn, maar het blijft afwachten", aldus Vrancken.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

3
3
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

15
15
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

45
45
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

341
341
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

25
25
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

316
316
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

277
277
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

79
79
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

107
107
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

497
497
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

597
597
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

170
170
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

87
87
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

75
75
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

47
47
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

803
803
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

305
305
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

113
113
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

496
496
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

150
150
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

215
215
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

212
212
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

182
182
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

110
110
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

117
117

Meer sportnieuws