Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

523
Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

AA Gent tankte afgelopen donderdag vertrouwen in de Europese voorrondes. Maar de knop moet snel weer omgedraaid worden, zondag wacht in de competitie immers een duel met leider KVC Westerlo. En het wordt uitkijken naar hoe coach Wouter Vrancken dan zijn pionnen zal posteren.

Na een sterk eindschot wisten de Buffalo's zich eind vorig seizoen alsnog te verzekeren van het laatste Europese tickets. Bijgevolg moesten wel opnieuw drie voorrondes overleefd zien te worden om de 'League Phase' van de Conference League te halen. Dus is Gent opnieuw bezig aan een bijzonder druk programma.

Al sinds de start van het seizoen eind juli, werken de Oost-Vlamingen telkens twee wedstrijden per week af. Dat loodzware programma blijft uiteraard niet zonder gevolgen. Na de overwinning van donderagavond tegen Silkeborg, inclusief verlengingen, kampten verschillende spelers met kwaaltjes. Zo ook Max Dean.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Veeleisende speelstijl

De Engelse aanvaller werd in het tussenseizoen overgenomen van MK Dons, maar voorlopig kwam hij enkel tijdens de Europese matchen in actie. Daarin wist hij met drie doelpunten wel indruk te maken. Ook zijn energieke speelstijl kon Vrancken inmiddels bekoren. Maar daar betaalt hij wel een tol voor op fysiek vlak.

Zo zal Dean zondag alweer op de bank starten. "Hij heeft enorm veel gelopen donderdag, meer dan 15 kilometer. Ik vond het echt indrukwekkend", was Vrancken lovend bij Het Laatste Nieuws. "Hij ging normaal gezien maar een uur spelen, maar het werd het dubbele. Max kan wel een paar keer per match door een muur heen, zondag wordt echter kort dag."

Vraagteken Kums

Daarnaast staat er ook een vraagteken achter de naam van Sven Kums. De aanvoerder moest in de verlengingen tegen Silkeborg uiteindelijk gewisseld worden wegens last aan de kuit. "Het is afwachten. De dag na de match kan dat redelijk goed zijn, maar twee dagen erna weet je pas of het echt goed zit. Dan zijn we al op de vooravond van Westerlo. Hij is op tijd gestopt, laat dat duidelijk zijn, maar het blijft afwachten", aldus Vrancken.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

5
5
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

42
42
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

40
40
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

67
67
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

53
53
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

56
56
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

154
154
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

102
102
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

237
237
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

74
74
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

409
409
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

456
456
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

124
124
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

201
201
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

194
194
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1709
1709
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

402
402
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

335
335

Meer sportnieuws