Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

door
Gent kruist de vingers: twee zorgenkinderen voor Westerlo

AA Gent tankte afgelopen donderdag vertrouwen in de Europese voorrondes. Maar de knop moet snel weer omgedraaid worden, zondag wacht in de competitie immers een duel met leider KVC Westerlo. En het wordt uitkijken naar hoe coach Wouter Vrancken dan zijn pionnen zal posteren.

Na een sterk eindschot wisten de Buffalo's zich eind vorig seizoen alsnog te verzekeren van het laatste Europese tickets. Bijgevolg moesten wel opnieuw drie voorrondes overleefd zien te worden om de 'League Phase' van de Conference League te halen. Dus is Gent opnieuw bezig aan een bijzonder druk programma.

Al sinds de start van het seizoen eind juli, werken de Oost-Vlamingen telkens twee wedstrijden per week af. Dat loodzware programma blijft uiteraard niet zonder gevolgen. Na de overwinning van donderagavond tegen Silkeborg, inclusief verlengingen, kampten verschillende spelers met kwaaltjes. Zo ook Max Dean.

LEES OOK: Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Veeleisende speelstijl

De Engelse aanvaller werd in het tussenseizoen overgenomen van MK Dons, maar voorlopig kwam hij enkel tijdens de Europese matchen in actie. Daarin wist hij met drie doelpunten wel indruk te maken. Ook zijn energieke speelstijl kon Vrancken inmiddels bekoren. Maar daar betaalt hij wel een tol voor op fysiek vlak.

Zo zal Dean zondag alweer op de bank starten. "Hij heeft enorm veel gelopen donderdag, meer dan 15 kilometer. Ik vond het echt indrukwekkend", was Vrancken lovend bij Het Laatste Nieuws. "Hij ging normaal gezien maar een uur spelen, maar het werd het dubbele. Max kan wel een paar keer per match door een muur heen, zondag wordt echter kort dag."

Vraagteken Kums

Daarnaast staat er ook een vraagteken achter de naam van Sven Kums. De aanvoerder moest in de verlengingen tegen Silkeborg uiteindelijk gewisseld worden wegens last aan de kuit. "Het is afwachten. De dag na de match kan dat redelijk goed zijn, maar twee dagen erna weet je pas of het echt goed zit. Dan zijn we al op de vooravond van Westerlo. Hij is op tijd gestopt, laat dat duidelijk zijn, maar het blijft afwachten", aldus Vrancken.

Wie kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

8
8
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

96
96
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

145
145
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

258
258
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

566
566
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

431
431
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

31
31
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

351
351
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

983
983
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

571
571
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

419
419
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

979
979
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

117
117
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

212
212
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

139
139
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

231
231
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

622
622
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

424
424
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

852
852
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1383
1383
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

71
71
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

206
206
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

317
317

Meer sportnieuws