Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

305 stemmen
Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

Union SG is er vrijdagavond op het nippertje in geslaagd om een nieuw puntenverlies te voorkomen. De vicekampioen won namelijk met 1-0 van Sporting Charleroi na een strafschop bij het begin van de extra tijd. Daarmee is de rust ietwat terugekeerd na drie opeenvolgende nederlagen.

De Unionisten hadden voor eigen volk één en ander recht te zetten. Een week geleden verloor de vicekampioen immers op het veld van Westerlo. Vervolgens sneuvelden de Brusselaars in de voorrondes van de Champions na een nieuwe nederlaag tegen Slavia Praag.

Tegen het stugge Charleroi, dat vertrouwen had getankt met zeges tegen STVV en AA Gent, moest dus een gepaste reactie volgen. Daarvoor kon coach Pocognoli niet rekenen op Puertas. De draaschijf staat op punt om te vertrekken en werd met oog op een transfer uit de selectie geweerd.

LEES OOK: Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Union laat kansen liggen

Desondanks zorgde Union in de eerste helft toch voor de nodige dreiging. Een schot van Fusseini ging nipt naast, een poging van Sadiki werd dan weer van de lijn gehaald. Vlak voor de rust volgde wel een flinke tegenslag voor de thuisploeg. Zo moest Castro-Montes de strijd staken met een blessure.

Na de pauze bleef Union aanvankelijk de gevaarlijkste ploeg. Een kopbal van Machida werd evenwel gepakt door Koné. Zo nu en dan kon ook Charleroi voor een tegenprik zorgen. Met name Guiagon was behoorlijk dreigend, zijn schot werd evenwel gepakt door Moris.

Reddende strafschop

Ondertussen kwam het laatste fluitsignaal steeds dichter. Sadiki probeerde dan maar een penalty te versieren, maar hij kreeg nul op het rekest van de wedstrijdleiding. Maar bij de start van de extra tijd lukte hem toch. Na een goede infiltratie werd de middenvelder getackeld door Ousou. Dit keer ging de bal wél terecht op de stip. Fusseini zette de elfmeter netjes op en bezorgde zijn ploeg zo een bijzonder deugddoende zege.

Union is dit seizoen geen titelkandidaat ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

7
7
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

60
60
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

57
57
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

131
131
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

134
134
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

301
301
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

297
297
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

230
230
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

64
64
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

93
93
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

170
170
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

47
47
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

57
57
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

489
489
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

121
121
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

170
170
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

181
181
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

904
904
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

244
244
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

371
371
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

99
99

Meer sportnieuws