Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

305 stemmen
Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

Union SG is er vrijdagavond op het nippertje in geslaagd om een nieuw puntenverlies te voorkomen. De vicekampioen won namelijk met 1-0 van Sporting Charleroi na een strafschop bij het begin van de extra tijd. Daarmee is de rust ietwat terugekeerd na drie opeenvolgende nederlagen.

De Unionisten hadden voor eigen volk één en ander recht te zetten. Een week geleden verloor de vicekampioen immers op het veld van Westerlo. Vervolgens sneuvelden de Brusselaars in de voorrondes van de Champions na een nieuwe nederlaag tegen Slavia Praag.

Tegen het stugge Charleroi, dat vertrouwen had getankt met zeges tegen STVV en AA Gent, moest dus een gepaste reactie volgen. Daarvoor kon coach Pocognoli niet rekenen op Puertas. De draaschijf staat op punt om te vertrekken en werd met oog op een transfer uit de selectie geweerd.

LEES OOK: 'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Union laat kansen liggen

Desondanks zorgde Union in de eerste helft toch voor de nodige dreiging. Een schot van Fusseini ging nipt naast, een poging van Sadiki werd dan weer van de lijn gehaald. Vlak voor de rust volgde wel een flinke tegenslag voor de thuisploeg. Zo moest Castro-Montes de strijd staken met een blessure.

Na de pauze bleef Union aanvankelijk de gevaarlijkste ploeg. Een kopbal van Machida werd evenwel gepakt door Koné. Zo nu en dan kon ook Charleroi voor een tegenprik zorgen. Met name Guiagon was behoorlijk dreigend, zijn schot werd evenwel gepakt door Moris.

Reddende strafschop

Ondertussen kwam het laatste fluitsignaal steeds dichter. Sadiki probeerde dan maar een penalty te versieren, maar hij kreeg nul op het rekest van de wedstrijdleiding. Maar bij de start van de extra tijd lukte hem toch. Na een goede infiltratie werd de middenvelder getackeld door Ousou. Dit keer ging de bal wél terecht op de stip. Fusseini zette de elfmeter netjes op en bezorgde zijn ploeg zo een bijzonder deugddoende zege.

Union is dit seizoen geen titelkandidaat ...

Meest recent

Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

6
6
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

133
133
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

25
25
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

23
23
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

187
187
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

31
31
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

83
83
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

26
26
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

56
56
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

109
109
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

135
135
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

156
156
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

487
487
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

231
231
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

912
912
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

18
18
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

104
104
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

207
207
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

396
396
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

99
99
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

70
70
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

944
944
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

326
326
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

501
501

Meer sportnieuws