Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

door
Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

Union SG is er vrijdagavond op het nippertje in geslaagd om een nieuw puntenverlies te voorkomen. De vicekampioen won namelijk met 1-0 van Sporting Charleroi na een strafschop bij het begin van de extra tijd. Daarmee is de rust ietwat terugekeerd na drie opeenvolgende nederlagen.

De Unionisten hadden voor eigen volk één en ander recht te zetten. Een week geleden verloor de vicekampioen immers op het veld van Westerlo. Vervolgens sneuvelden de Brusselaars in de voorrondes van de Champions na een nieuwe nederlaag tegen Slavia Praag.

Tegen het stugge Charleroi, dat vertrouwen had getankt met zeges tegen STVV en AA Gent, moest dus een gepaste reactie volgen. Daarvoor kon coach Pocognoli niet rekenen op Puertas. De draaschijf staat op punt om te vertrekken en werd met oog op een transfer uit de selectie geweerd.

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Union laat kansen liggen

Desondanks zorgde Union in de eerste helft toch voor de nodige dreiging. Een schot van Fusseini ging nipt naast, een poging van Sadiki werd dan weer van de lijn gehaald. Vlak voor de rust volgde wel een flinke tegenslag voor de thuisploeg. Zo moest Castro-Montes de strijd staken met een blessure.

Na de pauze bleef Union aanvankelijk de gevaarlijkste ploeg. Een kopbal van Machida werd evenwel gepakt door Koné. Zo nu en dan kon ook Charleroi voor een tegenprik zorgen. Met name Guiagon was behoorlijk dreigend, zijn schot werd evenwel gepakt door Moris.

Reddende strafschop

Ondertussen kwam het laatste fluitsignaal steeds dichter. Sadiki probeerde dan maar een penalty te versieren, maar hij kreeg nul op het rekest van de wedstrijdleiding. Maar bij de start van de extra tijd lukte hem toch. Na een goede infiltratie werd de middenvelder getackeld door Ousou. Dit keer ging de bal wél terecht op de stip. Fusseini zette de elfmeter netjes op en bezorgde zijn ploeg zo een bijzonder deugddoende zege.

Union is dit seizoen geen titelkandidaat ...

Meest recent

Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

29
29
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

13
13
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

69
69
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

184
184
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

105
105
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

318
318
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

150
150
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

55
55
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

455
455
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

533
533
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

109
109
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

191
191
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

209
209
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

338
338
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

347
347
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

208
208
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

33
33
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

395
395
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

423
423
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

81
81
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

241
241
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

54
54
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

110
110

Meer sportnieuws