Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

305 stemmen
Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

Union SG is er vrijdagavond op het nippertje in geslaagd om een nieuw puntenverlies te voorkomen. De vicekampioen won namelijk met 1-0 van Sporting Charleroi na een strafschop bij het begin van de extra tijd. Daarmee is de rust ietwat terugekeerd na drie opeenvolgende nederlagen.

De Unionisten hadden voor eigen volk één en ander recht te zetten. Een week geleden verloor de vicekampioen immers op het veld van Westerlo. Vervolgens sneuvelden de Brusselaars in de voorrondes van de Champions na een nieuwe nederlaag tegen Slavia Praag.

Tegen het stugge Charleroi, dat vertrouwen had getankt met zeges tegen STVV en AA Gent, moest dus een gepaste reactie volgen. Daarvoor kon coach Pocognoli niet rekenen op Puertas. De draaschijf staat op punt om te vertrekken en werd met oog op een transfer uit de selectie geweerd.

LEES OOK: Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

Union laat kansen liggen

Desondanks zorgde Union in de eerste helft toch voor de nodige dreiging. Een schot van Fusseini ging nipt naast, een poging van Sadiki werd dan weer van de lijn gehaald. Vlak voor de rust volgde wel een flinke tegenslag voor de thuisploeg. Zo moest Castro-Montes de strijd staken met een blessure.

Na de pauze bleef Union aanvankelijk de gevaarlijkste ploeg. Een kopbal van Machida werd evenwel gepakt door Koné. Zo nu en dan kon ook Charleroi voor een tegenprik zorgen. Met name Guiagon was behoorlijk dreigend, zijn schot werd evenwel gepakt door Moris.

Reddende strafschop

Ondertussen kwam het laatste fluitsignaal steeds dichter. Sadiki probeerde dan maar een penalty te versieren, maar hij kreeg nul op het rekest van de wedstrijdleiding. Maar bij de start van de extra tijd lukte hem toch. Na een goede infiltratie werd de middenvelder getackeld door Ousou. Dit keer ging de bal wél terecht op de stip. Fusseini zette de elfmeter netjes op en bezorgde zijn ploeg zo een bijzonder deugddoende zege.

Union is dit seizoen geen titelkandidaat ...

Meest recent

'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

78
78
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

201
201
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

312
312
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

95
95
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

274
274
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

206
206
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

198
198
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

199
199
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

97
97
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

364
364
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

545
545
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

914
914
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

358
358
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

329
329
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

241
241
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

921
921
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1184
1184
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

156
156
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

187
187
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

38
38
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

531
531
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

324
324
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

606
606
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

692
692

Meer sportnieuws