Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

door
Union door oog van de naald: late penalty bezweert crisis

Union SG is er vrijdagavond op het nippertje in geslaagd om een nieuw puntenverlies te voorkomen. De vicekampioen won namelijk met 1-0 van Sporting Charleroi na een strafschop bij het begin van de extra tijd. Daarmee is de rust ietwat terugekeerd na drie opeenvolgende nederlagen.

De Unionisten hadden voor eigen volk één en ander recht te zetten. Een week geleden verloor de vicekampioen immers op het veld van Westerlo. Vervolgens sneuvelden de Brusselaars in de voorrondes van de Champions na een nieuwe nederlaag tegen Slavia Praag.

Tegen het stugge Charleroi, dat vertrouwen had getankt met zeges tegen STVV en AA Gent, moest dus een gepaste reactie volgen. Daarvoor kon coach Pocognoli niet rekenen op Puertas. De draaschijf staat op punt om te vertrekken en werd met oog op een transfer uit de selectie geweerd.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Union laat kansen liggen

Desondanks zorgde Union in de eerste helft toch voor de nodige dreiging. Een schot van Fusseini ging nipt naast, een poging van Sadiki werd dan weer van de lijn gehaald. Vlak voor de rust volgde wel een flinke tegenslag voor de thuisploeg. Zo moest Castro-Montes de strijd staken met een blessure.

Na de pauze bleef Union aanvankelijk de gevaarlijkste ploeg. Een kopbal van Machida werd evenwel gepakt door Koné. Zo nu en dan kon ook Charleroi voor een tegenprik zorgen. Met name Guiagon was behoorlijk dreigend, zijn schot werd evenwel gepakt door Moris.

Reddende strafschop

Ondertussen kwam het laatste fluitsignaal steeds dichter. Sadiki probeerde dan maar een penalty te versieren, maar hij kreeg nul op het rekest van de wedstrijdleiding. Maar bij de start van de extra tijd lukte hem toch. Na een goede infiltratie werd de middenvelder getackeld door Ousou. Dit keer ging de bal wél terecht op de stip. Fusseini zette de elfmeter netjes op en bezorgde zijn ploeg zo een bijzonder deugddoende zege.

Union is dit seizoen geen titelkandidaat ...

Meest recent

'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

0
0
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

72
72
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

70
70
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

128
128
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

48
48
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

202
202
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

357
357
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

157
157
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

50
50
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

455
455
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

100
100
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

102
102
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

54
54
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

210
210
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

132
132
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

103
103
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

168
168
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

184
184
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147

Meer sportnieuws