Dierckx speelt RSCA Futures op hoopje, puik debuut Buffel

825
Dierckx speelt RSCA Futures op hoopje, puik debuut Buffel

Een drietal weken na de start van de Jupiler Pro League, heeft ook de Challenger Pro League zich op gang getrokken. Promotiekandidaat KMSK Deinze maakte daarbij meteen indruk tegen RSCA Futures. Thomas Buffel beleefde dan weer een geslaagd debuut als hoofdcoach van Jong Genk.

LEES OOK: Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

RSCA Futures - Deinze: 1-4

De eerste matchen van de CPL zorgden meteen voor een record. Bij de beloften van Anderlecht begon Onia Seke immers aan de aftrap. Met een leeftijd van amper 15 jaar en een drietal maanden, werd hij zo de jongste speler ooit in het Belgisch profvoetbal. En er begonnen nog meer beloftevolle jongeren aan de partij bij de Brusselaars. Maar zij moesten toch hun duimen leggen tegen de ervaring van Deinze.

De Oost-Vlamingen hebben dit seizoen een uitgesproken ambitie om te promoveren. Daarvoor werd nieuwe coach Losada ook van enkele gerichte versterkingen voorzien. Zo werd onder meer Dierckx teruggehaald naar de Belgische velden. En het jeugdproduct van Club Brugge liet er geen gras over groeien. Na amper vier minuten was hij al goed voor een assist op De Schryver.

En toen moest Dierckx nog onder stoom geraken. Nog geen twintig minuten ver kon hij aanleggen aan de rand van de zestien en trapte hij de 0-2 zelf binnen. Maar dat was nog niet voldoende: nog voor rust zorgde Dierckx voor zijn tweede van de avond. In de slotfase zorgde Sylla nog voor een eerredder namens Paars-Wit, maar in de extra tijd maakte Fdaouch er alsnog 1-4 van. 

Seraing - Jong Genk: 0-2

Meteen dus een nederlaag voor de beloften van Anderlecht. Die van Genk begonnen dan weer wél goed aan hun seizoen. De Limburgers besloten in het tussenseizoen om clubboegbeeld Buffel aan te stellen als nieuwe hoofdtrainer van Jong Genk en die miste zijn officiële debuut allerminst.

Jong Genk ging namelijk met de volle buit aan de haal op bezoek bij Seraing, dat vorig seizoen nipt aan degradatie ontsnapte. Martens zorgde halfweg de eerste helft voor de openingstreffer. In de slotfase deed Mirisola de wedstrijd helemaal op slot: 0-2-eindstand.

Beloftenteams in de CPL is een goede zaak voor het Belgisch voetbal ...

Meest recent

AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

2
2
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

16
16
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

69
69
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

155
155
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

66
66
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

180
180
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

88
88
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

61
61
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

345
345
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

25
25
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

460
460
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

58
58
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

682
682
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

68
68
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

566
566
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1068
1068
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

164
164
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

28
28
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

211
211
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

107
107
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

338
338
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

260
260

Meer sportnieuws