Riemer slaat mea culpa bij aanwinst na wanprestatie

door
Riemer slaat mea culpa bij aanwinst na wanprestatie

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een verraderlijke verplaatsing op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars hopen dan opnieuw een stap voorwaarts te zetten op voetballend vlak. Daarnaast wordt het zaak om defensief voor meer stabiliteit te zorgen.

Paars-Wit is behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen begonnen. In balbezit blijft er weliswaar een pak ruimte voor verbetering, wedstrijden domineren zat er voorlopig niet in. Maar desodanks wist RSCA zijn eerste twee duels wel telkens winnend af te sluiten. Daarbij hield het zich defensief gezien ook goed staande.

Dat was een week geleden tegen OH Leuven (1-1) veel minder het geval. De bezoekers speculeerden nochtans vooral op de tegenaanval, maar wisten zo wel voldoende kansen te versieren om ook aanspraak te maken op een overwinning. En dat had niet in het minst te maken met de afwezigheid van Jan Vertonghen.

LEES OOK: 'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Simic valt door de mand

Bij gebrek aan de geblesseerde aanvoerder naast zich, beleefde Jan-Carlo Simic immers een lastige avond. De jonge Serviër werd van AC Milan overgenomen als wissel op de toekomst, maar heeft duidelijk nog grote stappen te zetten. In afwezigheid van Vertonghen werd duidelijk dat hij de defensie nog lang niet kan dragen.

Coach Brian Riemer excuseerde zich zelfs op zijn persbabbel van vrijdag. "Het was mijn fout dat Simic een moeilijke wedstrijd kende", werd de Deense trainer geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Je kunt van Jan-Carlo niet verwachten dat hij op zijn 19de al de leider van de Anderlecht-defensie zal zijn."

Nieuwe leermeester gevonden

Volgens Riemer was het feit dat hij kan leren van een ervaren rot als Vertonghen, net één van de redenen waarom Simic naar Brussel verhuisde. "Die jongen koos speciaal voor Anderlecht om bij te leren aan de zijde van Vertonghen. Dat vind ik een heel mature carrièrekeuze, maar Jan was er nu niet. Ik had vorige week heel weinig opties", aldus de trainer. Voor de komende duels hoeft Simic echter niet te vrezen. Met Mathias Jørgensen werd immers een nieuwe ervaren verdediger gestrikt en hij zal ook spelen zo lang Vertonghen aan de kant staat.

Simic komt voorlopig tekort voor het gewenste niveau ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

85
85
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

40
40
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

235
235
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

129
129
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

150
150
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

348
348
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

234
234
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

121
121
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

61
61
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws