Riemer slaat mea culpa bij aanwinst na wanprestatie

door
Riemer slaat mea culpa bij aanwinst na wanprestatie

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een verraderlijke verplaatsing op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars hopen dan opnieuw een stap voorwaarts te zetten op voetballend vlak. Daarnaast wordt het zaak om defensief voor meer stabiliteit te zorgen.

Paars-Wit is behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen begonnen. In balbezit blijft er weliswaar een pak ruimte voor verbetering, wedstrijden domineren zat er voorlopig niet in. Maar desodanks wist RSCA zijn eerste twee duels wel telkens winnend af te sluiten. Daarbij hield het zich defensief gezien ook goed staande.

Dat was een week geleden tegen OH Leuven (1-1) veel minder het geval. De bezoekers speculeerden nochtans vooral op de tegenaanval, maar wisten zo wel voldoende kansen te versieren om ook aanspraak te maken op een overwinning. En dat had niet in het minst te maken met de afwezigheid van Jan Vertonghen.

LEES OOK: Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Simic valt door de mand

Bij gebrek aan de geblesseerde aanvoerder naast zich, beleefde Jan-Carlo Simic immers een lastige avond. De jonge Serviër werd van AC Milan overgenomen als wissel op de toekomst, maar heeft duidelijk nog grote stappen te zetten. In afwezigheid van Vertonghen werd duidelijk dat hij de defensie nog lang niet kan dragen.

Coach Brian Riemer excuseerde zich zelfs op zijn persbabbel van vrijdag. "Het was mijn fout dat Simic een moeilijke wedstrijd kende", werd de Deense trainer geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Je kunt van Jan-Carlo niet verwachten dat hij op zijn 19de al de leider van de Anderlecht-defensie zal zijn."

Nieuwe leermeester gevonden

Volgens Riemer was het feit dat hij kan leren van een ervaren rot als Vertonghen, net één van de redenen waarom Simic naar Brussel verhuisde. "Die jongen koos speciaal voor Anderlecht om bij te leren aan de zijde van Vertonghen. Dat vind ik een heel mature carrièrekeuze, maar Jan was er nu niet. Ik had vorige week heel weinig opties", aldus de trainer. Voor de komende duels hoeft Simic echter niet te vrezen. Met Mathias Jørgensen werd immers een nieuwe ervaren verdediger gestrikt en hij zal ook spelen zo lang Vertonghen aan de kant staat.

Simic komt voorlopig tekort voor het gewenste niveau ...

Meest recent

Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

0
0
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

11
11
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

32
32
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

64
64
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

39
39
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

45
45
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

295
295
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

108
108
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

121
121
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

31
31
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

54
54
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

123
123
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

117
117
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

237
237
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

201
201
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

38
38
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

212
212
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

22
22
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

46
46
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

290
290
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

94
94
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

50
50
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

132
132
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

182
182
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

42
42

Meer sportnieuws