Riemer slaat mea culpa bij aanwinst na wanprestatie

door
Riemer slaat mea culpa bij aanwinst na wanprestatie

RSC Anderlecht staat zaterdagavond voor een verraderlijke verplaatsing op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars hopen dan opnieuw een stap voorwaarts te zetten op voetballend vlak. Daarnaast wordt het zaak om defensief voor meer stabiliteit te zorgen.

Paars-Wit is behoorlijk goed aan het nieuwe seizoen begonnen. In balbezit blijft er weliswaar een pak ruimte voor verbetering, wedstrijden domineren zat er voorlopig niet in. Maar desodanks wist RSCA zijn eerste twee duels wel telkens winnend af te sluiten. Daarbij hield het zich defensief gezien ook goed staande.

Dat was een week geleden tegen OH Leuven (1-1) veel minder het geval. De bezoekers speculeerden nochtans vooral op de tegenaanval, maar wisten zo wel voldoende kansen te versieren om ook aanspraak te maken op een overwinning. En dat had niet in het minst te maken met de afwezigheid van Jan Vertonghen.

LEES OOK: Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

Simic valt door de mand

Bij gebrek aan de geblesseerde aanvoerder naast zich, beleefde Jan-Carlo Simic immers een lastige avond. De jonge Serviër werd van AC Milan overgenomen als wissel op de toekomst, maar heeft duidelijk nog grote stappen te zetten. In afwezigheid van Vertonghen werd duidelijk dat hij de defensie nog lang niet kan dragen.

Coach Brian Riemer excuseerde zich zelfs op zijn persbabbel van vrijdag. "Het was mijn fout dat Simic een moeilijke wedstrijd kende", werd de Deense trainer geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Je kunt van Jan-Carlo niet verwachten dat hij op zijn 19de al de leider van de Anderlecht-defensie zal zijn."

Nieuwe leermeester gevonden

Volgens Riemer was het feit dat hij kan leren van een ervaren rot als Vertonghen, net één van de redenen waarom Simic naar Brussel verhuisde. "Die jongen koos speciaal voor Anderlecht om bij te leren aan de zijde van Vertonghen. Dat vind ik een heel mature carrièrekeuze, maar Jan was er nu niet. Ik had vorige week heel weinig opties", aldus de trainer. Voor de komende duels hoeft Simic echter niet te vrezen. Met Mathias Jørgensen werd immers een nieuwe ervaren verdediger gestrikt en hij zal ook spelen zo lang Vertonghen aan de kant staat.

Simic komt voorlopig tekort voor het gewenste niveau ...

Meest recent

Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

0
0
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

7
7
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

18
18
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

152
152
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

102
102
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

217
217
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

289
289
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

210
210
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

174
174
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

274
274
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

351
351
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

314
314
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

283
283
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

433
433
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

582
582
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

229
229
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

68
68
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

331
331
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

159
159
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

96
96
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

138
138
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

295
295
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

143
143

Meer sportnieuws