'Kompany keihard: grote naam aan de kant geschoven'

door
'Kompany keihard: grote naam aan de kant geschoven'

Vrijdagavond is het eindelijk zover, dan maakt Vincent Kompany zijn officiële debuut als hoofdcoach van Bayern München. In de DFB Pokal wacht dan een bezoek aan tweedeklasser SSV Ulm. Maar één van de grote namen moest deze partij aan zich voorbij laten gaan.

Der Rekordmeister was jarenlang dé dominante ploeg in het Duitse voetbal. Maar daar kwam afgelopen seizoen op abrupte wijze verandering in. Zo kroonde Bayer Levekusen zich tot de ongeslagen kampioen in de Bundesliga. Bayern moest dan weer vrede nemen met een teleurstellende derde plaats.

Het was alweer van 2011 geleden dat de grootmacht nog eens naast de top twee in de eindstand viel. Er werd dan ook beslist om de samenwerking met coach Thomas Tuchel stop te zetten. Maar de zoektocht naar een opvolger verliep niet van een leien dakje, Bayern botste op de ene 'njet' na de andere.

LEES OOK: Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

Eerste basiself bekend

Uiteindelijk besloot men dan ook om Kompany een kans te geven. Een berekende gok, want de voormalige Rode Duivel had als hoofdcoach tot dusver slechts ervaring opgedaan bij twee andere clubs. Bayern wordt dan ook met voorsprong de grootste uitdaging van zijn trainerscarrière tot dusver.

En vrijdagavond gaat dat avontuur dus van start met een bekerwedstrijd op Ulm. Daarbij zal meteen de toon gezet moeten worden. Inmiddels is ook zijn basiself bekend. Zo doet Kompany beroep op gevestigde namen als Kimmich, Müller, Gnabry en Neuer. Maar ook op jonge toptalenten als Musiala, Tel en Pavlovic.

Goretzka genegeeerd

Wie zeker niet in actie zal komen, is Leon Goretzka. De middenvelder werkte inmiddels ruim 220 matchen af bij Bayern en heeft daarnaast bijna 60 interlands met Duitsland op de teller staan. In de voorbereiding kreeg hij ook geregeld speelminuten. Maar voor de bekermatch werd Goretzka gepasseerd in de kern van Kompany, ondanks het feit dat hij topfit is.

Volgens Sky Sports opnieuw een duidelijk signaal dat hij niet in de plannen voorkomt en mag/moet beschikken. Maar daar wil de Duitser voorlopig niet van weten. Zijn intentie blijft om te vechten voor zijn kans.

🚀

Bayern wordt dit seizoen opnieuw kampioen ...

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

63
63
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

80
80
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

94
94
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

254
254
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

137
137
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

444
444
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

167
167
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

222
222
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

456
456
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

698
698
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

318
318
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

690
690
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

381
381
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

596
596
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

438
438
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

332
332
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws