'Code rood in Genk: volgende sterkhouder wil vertrekken'

903 stemmen
'Code rood in Genk: volgende sterkhouder wil vertrekken'

Met een eerste driepunter van het seizoen op zak hoopt KRC Genk die lijn zaterdag door te trekken tegen Beerschot. De vraag is evenwel op wie Thorsten Fink allemaal een beroep kan doen op 't Kiel. Tenslotte worden de Limburgers nog steeds geteisterd door transferperikelen. Vooral in het hart van de defensie wenkt een bouwwerf.

Zo staat Genk op het punt om afscheid te nemen van Mark McKenzie, die wellicht voor een drietal miljoen naar Toulouse verhuist. Op witte rook vanuit de Cegeka Arena blijft het voorlopig wel nog wachten, maar nadat hij tegen Club Brugge pas voor het eerst dit seizoen in actie kwam lijkt de kans groot dat de Amerikaan straks niet meer tot de selectie behoort.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Sadick naar Valencia?

Op zich geen onverkomelijk probleem, want de voorbije weken trokken Matte Smets en co zich ook zonder hem degelijk uit de slag. Bovendien kan Fink in Antwerpen eindelijk een beroep doen op Carlos Cuesta, die na zijn deelname aan de Copa America vader werd. "Hij is topfit en klaar om te spelen", wist de coach tijdens zijn voorbeschouwing te vertellen.

Dat komt niks te vroeg, want enkele dagen geleden geraakte bekend dat ook Mujaid Sadick wel eens andere oorden kan opzoeken. De 24-jarige Spanjaard, die net zoals McKenzie zijn laatste contractjaar ingaat, staat naar verluidt op de radar van Valencia. Dat zou wel eerst nog ruimte moeten scheppen in de kern alvorens door te kunnen schakelen voor Sadick.

Leegloop bij KRC Genk

Van een concreet bod op de stevige verdediger, wiens marktwaarde op 3,5 miljoen wordt geschat, lijkt vooralsnog dus geen sprake. Toch houdt Dimitri de Condé maar beter rekening met een vertrek, want volgens Het Belang van Limburg droomt Sadick van een terugkeer naar La Liga. Hij zou dan ook doodgraag ingaan op een eventueel aanbod van Valencia.

Net zoals Zakaria El Ouahdi, Bilal El Khannouss en Matias Galarza wil Sadick dus Genk liefst verlaten. Hoewel hij de deur wel nog op een kier laat om zijn verbintenis alsnog te verlengen houdt hij de boot daarom af. Momenteel vinden er dan ook geen gesprekken plaats, wat De Condé allicht aanzet om elders een oplossing te vinden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Denkt u dat Sadick bij Genk zal blijven?

Meest recent

Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

8
8
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

67
67
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

133
133
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

99
99
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

395
395
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

36
36
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

329
329
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

668
668
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

102
102
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

206
206
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

167
167
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

303
303
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

75
75
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

42
42
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

565
565
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

263
263
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

54
54
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

257
257
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

185
185
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

134
134
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

786
786
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

71
71
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

204
204

Meer sportnieuws