'Code rood in Genk: volgende sterkhouder wil vertrekken'

903 stemmen
'Code rood in Genk: volgende sterkhouder wil vertrekken'

Met een eerste driepunter van het seizoen op zak hoopt KRC Genk die lijn zaterdag door te trekken tegen Beerschot. De vraag is evenwel op wie Thorsten Fink allemaal een beroep kan doen op 't Kiel. Tenslotte worden de Limburgers nog steeds geteisterd door transferperikelen. Vooral in het hart van de defensie wenkt een bouwwerf.

Zo staat Genk op het punt om afscheid te nemen van Mark McKenzie, die wellicht voor een drietal miljoen naar Toulouse verhuist. Op witte rook vanuit de Cegeka Arena blijft het voorlopig wel nog wachten, maar nadat hij tegen Club Brugge pas voor het eerst dit seizoen in actie kwam lijkt de kans groot dat de Amerikaan straks niet meer tot de selectie behoort.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Sadick naar Valencia?

Op zich geen onverkomelijk probleem, want de voorbije weken trokken Matte Smets en co zich ook zonder hem degelijk uit de slag. Bovendien kan Fink in Antwerpen eindelijk een beroep doen op Carlos Cuesta, die na zijn deelname aan de Copa America vader werd. "Hij is topfit en klaar om te spelen", wist de coach tijdens zijn voorbeschouwing te vertellen.

Dat komt niks te vroeg, want enkele dagen geleden geraakte bekend dat ook Mujaid Sadick wel eens andere oorden kan opzoeken. De 24-jarige Spanjaard, die net zoals McKenzie zijn laatste contractjaar ingaat, staat naar verluidt op de radar van Valencia. Dat zou wel eerst nog ruimte moeten scheppen in de kern alvorens door te kunnen schakelen voor Sadick.

Leegloop bij KRC Genk

Van een concreet bod op de stevige verdediger, wiens marktwaarde op 3,5 miljoen wordt geschat, lijkt vooralsnog dus geen sprake. Toch houdt Dimitri de Condé maar beter rekening met een vertrek, want volgens Het Belang van Limburg droomt Sadick van een terugkeer naar La Liga. Hij zou dan ook doodgraag ingaan op een eventueel aanbod van Valencia.

Net zoals Zakaria El Ouahdi, Bilal El Khannouss en Matias Galarza wil Sadick dus Genk liefst verlaten. Hoewel hij de deur wel nog op een kier laat om zijn verbintenis alsnog te verlengen houdt hij de boot daarom af. Momenteel vinden er dan ook geen gesprekken plaats, wat De Condé allicht aanzet om elders een oplossing te vinden. Wordt ongetwijfeld vervolgd.

Denkt u dat Sadick bij Genk zal blijven?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

28
28
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

34
34
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

216
216
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

223
223
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

272
272
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

572
572
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

179
179
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

494
494
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

725
725
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

237
237
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

768
768
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

201
201
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1263
1263
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

411
411
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws