Gandelman grote held: Gent van Europese hel naar hemel

door
Gandelman grote held: Gent van Europese hel naar hemel

AA Gent heeft zich donderdag verzekerd van een plek in de laatste voorronde van de Conference League. De Buffalo's stonden tegen Silkeborg IF nochtans dichtbij de uitschakeling. Maar een doelpunt van Omri Gandelman in de extra tijd én eentje in de verlengingen, zorgden alsnog voor de kwalificatie: 3-2.

De Buffalo's hadden zich vorig seizoen van het laatste Europese ticket verzekerd door de barragematch tegen KRC Genk naar zich toe te trekken. Maar om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen, moesten wel opnieuw drie voorrondes overleefd worden. De eerste tegen Vikingur leverde alvast geen problemen op.

LEES OOK: Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Vroege tegentreffer

Ook de Deense subtopper Silkeborg leek een haalbare kaart voor de ploeg van coach Vrancken. Maar in de heenwedstrijd werd in extremis nog een tegengoal geslikt, wat leidde tot een 2-2-gelijkspel. En die tegentreffer dreigde bijzonder zware gevolgen te hebben voor de Oost-Vlamingen.

In de heenmatch leek het immers helemaal fout te lopen. Het begin van de partij was nog redelijk gelijk opgaand, maar na een puike aanval konden de bezoekers op voorsprong komen. Via een fortuinlijk doelpunt van Dean kwam Gent wel snel weer langszij. Maar vlak na rust liep het opnieuw fout.

Gouden wissels

Zo ging de bal op de stip na een erg lichte fout van Nurio. Adamsen nam het geschenkje gretig in ontvangst en scoorde zijn tweede van de avond. Gent moest nu dus komen. Het zorgde ook voor behoorlijk wat doelgevaar, maar in de afwerking liep het telkens fout.

Vrancken was dus genoodzaakt om in te grijpen. Hij gooide onder meer Brown en Gandelman in de strijd en dat pakte uitstekend uit. Diep in de extra tijd dropte die eerste de bal in de box. Daar wist Gandelman de buitenspelval te ontlopen en legde hij de bevrijdende 2-2 tegen de touwen.

Talisman Gandelman

Verlengingen moesten uiteindelijk dus een winnaar aanduiden. Daarin toonde Gent zich veruit de meest fitte ploeg. En daar werden de Buffalo's ook voor beloond. Na weer een goede actie van Brown, werd Gandelman opnieuw in scoringspositie gebracht. En de Israëlische middenvelder bezorgde zijn club zo een nieuw delirium. Er wacht dus nog één voorronde. Het stugge Partizan Belgrado vormt daarin de tegenstander.

Gent heeft een minder sterke kern dan eind vorig seizoen ...

Meest recent

Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

29
29
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

148
148
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

35
35
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

81
81
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

86
86
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

82
82
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

226
226
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

680
680
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

344
344
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

264
264
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

692
692
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

167
167
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

628
628
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

448
448
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

139
139
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

942
942
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

43
43
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

386
386
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

861
861
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

971
971
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

334
334
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

521
521
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

223
223
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

389
389

Meer sportnieuws