Fredberg in de wolken met transferdeal: "Hij is een leider"

489
Fredberg in de wolken met transferdeal:

Terwijl de transferdeadline steeds dichter komt, blijft RSC Anderlecht verder sleutelen aan zijn spelersselectie. Zo werd donderdag de vierde aanwinst van de zomermercato vastgelegd. Mathias 'Zanka' Jørgensen komt namelijk de defensie versterken.

Sportieve baas Jesper Fredberg opende zijn transferoffensief met de komst van verdediger Jan-Carlo Simic. Dat was ook broodnodig. Na het vertrek van Federico Gattoni en Zeno Debast, waren de opties centraal in de defensie immers zeer beperkt geworden.

Vervolgens focuste Fredberg zich op de twee back-posities. Zo werd Ludwig Augustinsson na zijn geslaagde huurbeurt definitief overgenomen door Paars-Wit. Daarnaast werd Thomas Foket weggeplukt bij Stade Reims. In beide gevallen kon RSCA een transfersom ontlopen.

LEES OOK: ‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

Doublure Vertonghen

Maar daarmee was het huiswerk in de defensie nog steeds niet af. Ondanks het aantrekken van Simic en de contractverlenging van Jan Vertonghen, bleef de spoeling centraal achterin erg dun. Zeker omdat die laatste op zijn oude dag ook nog behoorlijk blessuregevoelig is.

Fredberg zocht dan ook naar een andere ervaren kracht, die als doublure van Vertonghen kan dienen. En die vond hij uiteindelijk ook in de vorm van een landgenoot. Aan ervaring bij Jørgensen alvast geen gebrek. Naast bijna 40 caps bij de nationale ploeg, werkte hij al ruim 100 matchen in de Premier League af.

Ervaren leider

De CEO Sports is dan ook tevreden met deze transfer. "Hij is een leider, is agressief, sterk in de duels en sterk met het hoofd, zowel aanvallend als verdedigend. Op deze manier hebben we meer mogelijkheden in onze achterste linie om ervoor te zorgen dat iedereen fit is en klaar voor een lang seizoen", stelt Fredberg op de clubwebstek.

Jørgensen heeft zelf ook de ambitie om één van de leiders te worden. "Wanneer je zoals ik opgroeit in de jaren ‘90, kent elk kind dat van voetbal houdt Anderlecht. Deze stap is een mooie kans voor mij om bij een grote club als Anderlecht te spelen. Ik probeer zelf een leider te zijn, het hele team als een hecht blok te laten spelen en mijn teamgenoten zoveel mogelijk te helpen."

Anderlecht is versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

56
56
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

25
25
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

93
93
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

182
182
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

69
69
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

34
34
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

248
248
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

333
333
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

98
98
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

102
102
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

181
181
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

77
77
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

272
272
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

350
350
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

51
51
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

490
490
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

383
383
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

120
120
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

202
202
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

33
33
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

53
53
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

118
118
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

119
119

Meer sportnieuws