Fredberg in de wolken met transferdeal: "Hij is een leider"

489 stemmen
Fredberg in de wolken met transferdeal:

Terwijl de transferdeadline steeds dichter komt, blijft RSC Anderlecht verder sleutelen aan zijn spelersselectie. Zo werd donderdag de vierde aanwinst van de zomermercato vastgelegd. Mathias 'Zanka' Jørgensen komt namelijk de defensie versterken.

Sportieve baas Jesper Fredberg opende zijn transferoffensief met de komst van verdediger Jan-Carlo Simic. Dat was ook broodnodig. Na het vertrek van Federico Gattoni en Zeno Debast, waren de opties centraal in de defensie immers zeer beperkt geworden.

Vervolgens focuste Fredberg zich op de twee back-posities. Zo werd Ludwig Augustinsson na zijn geslaagde huurbeurt definitief overgenomen door Paars-Wit. Daarnaast werd Thomas Foket weggeplukt bij Stade Reims. In beide gevallen kon RSCA een transfersom ontlopen.

LEES OOK: 'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Doublure Vertonghen

Maar daarmee was het huiswerk in de defensie nog steeds niet af. Ondanks het aantrekken van Simic en de contractverlenging van Jan Vertonghen, bleef de spoeling centraal achterin erg dun. Zeker omdat die laatste op zijn oude dag ook nog behoorlijk blessuregevoelig is.

Fredberg zocht dan ook naar een andere ervaren kracht, die als doublure van Vertonghen kan dienen. En die vond hij uiteindelijk ook in de vorm van een landgenoot. Aan ervaring bij Jørgensen alvast geen gebrek. Naast bijna 40 caps bij de nationale ploeg, werkte hij al ruim 100 matchen in de Premier League af.

Ervaren leider

De CEO Sports is dan ook tevreden met deze transfer. "Hij is een leider, is agressief, sterk in de duels en sterk met het hoofd, zowel aanvallend als verdedigend. Op deze manier hebben we meer mogelijkheden in onze achterste linie om ervoor te zorgen dat iedereen fit is en klaar voor een lang seizoen", stelt Fredberg op de clubwebstek.

Jørgensen heeft zelf ook de ambitie om één van de leiders te worden. "Wanneer je zoals ik opgroeit in de jaren ‘90, kent elk kind dat van voetbal houdt Anderlecht. Deze stap is een mooie kans voor mij om bij een grote club als Anderlecht te spelen. Ik probeer zelf een leider te zijn, het hele team als een hecht blok te laten spelen en mijn teamgenoten zoveel mogelijk te helpen."

Anderlecht is versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

21
21
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

29
29
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

195
195
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

114
114
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

213
213
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

265
265
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

123
123
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

562
562
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

176
176
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

486
486
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

718
718
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

235
235
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

754
754
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

522
522
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

373
373
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1252
1252
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

470
470
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

409
409
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

483
483

Meer sportnieuws