Anderlecht kent tegenstander in voorronde Europa League

door
Anderlecht kent tegenstander in voorronde Europa League

Volgende week worden de heenmatchen van de laatste Europese voorrondes afgewerkt. Dan begint ook RSC Anderlecht aan zijn Europese campagne. En inmiddels weet de Belgische recordkampioen wie zijn eerste tegenstander wordt.

Paars-Wit leek vorig seizoen op weg naar de landstitel, maar in de laatste rechte lijn van de Play-Offs werd het kampioenschap alsnog uit handen gegeven. Uiteindelijk eindigde Anderlecht zelfs pas derde. Desondanks waren de Brusselaars behoorlijk tevreden met dat eindklassement.

LEES OOK: Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Èuropees najaar al binnen

De progressie ten opzichte van de elfde plaats van een jaartje eerder was immers groot. Bovendien wist RSCA met die derde plaats ook zijn belangrijkste doelstelling te behalen: een Europees ticket bemachtigen. Anderlecht is zelfs al verzekerd van een Europees najaar.

De Brusselaars treden immers aan in de play-offs van de Europa League. Indien het daarin misloopt, zijn ze alsnog verzekerd van het hoofdtoernooi van de Conference League. Maar uiteraard wil men zich kwalificeren voor de lucratievere en sportief aantrekkelijkere Europa League.

Heenmatch zonder publiek

Inmiddels weet RSCA welke ploeg het moet zien uit te schakelen om dat doel te behalen. Zo neemt Anderlecht het op tegen het Wit-Russische Dinamo Minsk. Dat wist zich donderdagavond immers te kwalificeren voor de play-offs van de UEL door over twee matchen af te rekenen met Lincoln Red Imps.

Volgende week wordt de heenwedstrijd afgewerkt. Door de oorlogssituatie in de regio, zal Dinamo Minsk daarvoor opnieuw uitwijken naar Hongarije. Die heenmatch zal overigens zonder publiek worden afgewerkt. Een weekje nadien volgt de return in het Lotto Park, waar uiteraard wel supporters toegelaten zijn.

Anderlecht zal voorbij Dinamo Minsk gaan ...

Meest recent

'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

208
208
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

11
11
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

12
12
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

20
20
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

162
162
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

215
215
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

164
164
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

67
67
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

46
46
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

223
223
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

176
176
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

273
273
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

177
177
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

116
116
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

175
175
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

97
97
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

208
208
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

91
91
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

130
130
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

117
117
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

166
166
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

713
713

Meer sportnieuws