Anderlecht kent tegenstander in voorronde Europa League

door
Anderlecht kent tegenstander in voorronde Europa League

Volgende week worden de heenmatchen van de laatste Europese voorrondes afgewerkt. Dan begint ook RSC Anderlecht aan zijn Europese campagne. En inmiddels weet de Belgische recordkampioen wie zijn eerste tegenstander wordt.

Paars-Wit leek vorig seizoen op weg naar de landstitel, maar in de laatste rechte lijn van de Play-Offs werd het kampioenschap alsnog uit handen gegeven. Uiteindelijk eindigde Anderlecht zelfs pas derde. Desondanks waren de Brusselaars behoorlijk tevreden met dat eindklassement.

LEES OOK: Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Èuropees najaar al binnen

De progressie ten opzichte van de elfde plaats van een jaartje eerder was immers groot. Bovendien wist RSCA met die derde plaats ook zijn belangrijkste doelstelling te behalen: een Europees ticket bemachtigen. Anderlecht is zelfs al verzekerd van een Europees najaar.

De Brusselaars treden immers aan in de play-offs van de Europa League. Indien het daarin misloopt, zijn ze alsnog verzekerd van het hoofdtoernooi van de Conference League. Maar uiteraard wil men zich kwalificeren voor de lucratievere en sportief aantrekkelijkere Europa League.

Heenmatch zonder publiek

Inmiddels weet RSCA welke ploeg het moet zien uit te schakelen om dat doel te behalen. Zo neemt Anderlecht het op tegen het Wit-Russische Dinamo Minsk. Dat wist zich donderdagavond immers te kwalificeren voor de play-offs van de UEL door over twee matchen af te rekenen met Lincoln Red Imps.

Volgende week wordt de heenwedstrijd afgewerkt. Door de oorlogssituatie in de regio, zal Dinamo Minsk daarvoor opnieuw uitwijken naar Hongarije. Die heenmatch zal overigens zonder publiek worden afgewerkt. Een weekje nadien volgt de return in het Lotto Park, waar uiteraard wel supporters toegelaten zijn.

Anderlecht zal voorbij Dinamo Minsk gaan ...

Meest recent

'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

26
26
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

98
98
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

138
138
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

23
23
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

188
188
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

243
243
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

80
80
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

154
154
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

118
118
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

295
295
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

70
70
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

145
145
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

187
187
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

203
203
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

95
95
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

87
87
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

237
237
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

296
296
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

168
168
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

231
231
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

191
191
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

32
32
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

258
258
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

366
366

Meer sportnieuws