Anderlecht kent tegenstander in voorronde Europa League

door
Anderlecht kent tegenstander in voorronde Europa League

Volgende week worden de heenmatchen van de laatste Europese voorrondes afgewerkt. Dan begint ook RSC Anderlecht aan zijn Europese campagne. En inmiddels weet de Belgische recordkampioen wie zijn eerste tegenstander wordt.

Paars-Wit leek vorig seizoen op weg naar de landstitel, maar in de laatste rechte lijn van de Play-Offs werd het kampioenschap alsnog uit handen gegeven. Uiteindelijk eindigde Anderlecht zelfs pas derde. Desondanks waren de Brusselaars behoorlijk tevreden met dat eindklassement.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Èuropees najaar al binnen

De progressie ten opzichte van de elfde plaats van een jaartje eerder was immers groot. Bovendien wist RSCA met die derde plaats ook zijn belangrijkste doelstelling te behalen: een Europees ticket bemachtigen. Anderlecht is zelfs al verzekerd van een Europees najaar.

De Brusselaars treden immers aan in de play-offs van de Europa League. Indien het daarin misloopt, zijn ze alsnog verzekerd van het hoofdtoernooi van de Conference League. Maar uiteraard wil men zich kwalificeren voor de lucratievere en sportief aantrekkelijkere Europa League.

Heenmatch zonder publiek

Inmiddels weet RSCA welke ploeg het moet zien uit te schakelen om dat doel te behalen. Zo neemt Anderlecht het op tegen het Wit-Russische Dinamo Minsk. Dat wist zich donderdagavond immers te kwalificeren voor de play-offs van de UEL door over twee matchen af te rekenen met Lincoln Red Imps.

Volgende week wordt de heenwedstrijd afgewerkt. Door de oorlogssituatie in de regio, zal Dinamo Minsk daarvoor opnieuw uitwijken naar Hongarije. Die heenmatch zal overigens zonder publiek worden afgewerkt. Een weekje nadien volgt de return in het Lotto Park, waar uiteraard wel supporters toegelaten zijn.

Anderlecht zal voorbij Dinamo Minsk gaan ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

38
38
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

191
191
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

124
124
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

341
341
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

96
96
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

473
473
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

280
280
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

793
793
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

852
852
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

301
301
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

635
635
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

371
371
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

259
259
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

409
409

Meer sportnieuws