The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

71
The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

Binnen een tweetal weken trekt de Bundesliga zich weer op gang. Borussia Dortmund wil zich vanaf dan opwerpen tot een waardige concurrent voor Bayern München en Bayer Leverkusen. Maar daarvoor zal men geen beroep meer kunnen doen op Marco Reus.

De Borussen hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Tegen de verwachtingen in schopten ze het namelijk tot de finale van de Champions League. Daarin moesten ze uiteindelijk wel hun meerdere erkennen in Real Madrid. Maar die Europese campagne stond in schril contrast met de prestaties in eigen land.

Zo speelde Dortmund geen enkele rol van betekenis. Dortmund eindigde zelfs op een teleurstellende vijfde plek in de eindstand. Enkel via de goede Europese campagne werd nog een Champions League-ticket afgedwongen. Nieuwe coach Nuri Sahin wordt deze zomer dan ook voorzien van versterking.

LEES OOK: Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Drukte op transfermarkt

Zo werden inmiddels al vijf aanwinsten vastgelegd: verdediger Waldemar Anton, vleugelback Yan Couto, middenvelder Pascal Groß, pocket-aanvaller Maximilian Meier en spits Serhou Guirassy. In de komende weken komt daar mogelijk nog meer versterking bij.

Ondertussen is het echter ook druk aan de uitgang. Spits Niklas Füllkrug verzilverde zijn sterke seizoen met een verhuis naar de Premier League en tekende begin deze maand bij West Ham United. En ook Reus trekt de poorten van het Signal Iduna Park na twaalf jaar achter zich dicht.

In voetsporen Zlatan en co

De blessuregevoelige aanvaller kondigde eind vorig seizoen al aan dat hij zijn aflopende contract niet zou verlengen. En dus kon hij als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Die heeft de voormalige international van Duitsland ook te hebben gevonden. Zo gaat Reus aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS. Donderdag werd hij immers aangekondigd bij LA Galaxy, waar hij in de voetsporen treedt van onder meer David Beckham, Steven Gerrard en Zlatan Ibrahimovic. De aanvaller tekende voor tweeënhalf jaar tot eind medio 2026.

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

30
30
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

15
15
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

14
14
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

39
39
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

143
143
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

40
40
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

923
923
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

163
163
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

908
908
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

301
301
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws