The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

door
The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

Binnen een tweetal weken trekt de Bundesliga zich weer op gang. Borussia Dortmund wil zich vanaf dan opwerpen tot een waardige concurrent voor Bayern München en Bayer Leverkusen. Maar daarvoor zal men geen beroep meer kunnen doen op Marco Reus.

De Borussen hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Tegen de verwachtingen in schopten ze het namelijk tot de finale van de Champions League. Daarin moesten ze uiteindelijk wel hun meerdere erkennen in Real Madrid. Maar die Europese campagne stond in schril contrast met de prestaties in eigen land.

Zo speelde Dortmund geen enkele rol van betekenis. Dortmund eindigde zelfs op een teleurstellende vijfde plek in de eindstand. Enkel via de goede Europese campagne werd nog een Champions League-ticket afgedwongen. Nieuwe coach Nuri Sahin wordt deze zomer dan ook voorzien van versterking.

LEES OOK: 'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Drukte op transfermarkt

Zo werden inmiddels al vijf aanwinsten vastgelegd: verdediger Waldemar Anton, vleugelback Yan Couto, middenvelder Pascal Groß, pocket-aanvaller Maximilian Meier en spits Serhou Guirassy. In de komende weken komt daar mogelijk nog meer versterking bij.

Ondertussen is het echter ook druk aan de uitgang. Spits Niklas Füllkrug verzilverde zijn sterke seizoen met een verhuis naar de Premier League en tekende begin deze maand bij West Ham United. En ook Reus trekt de poorten van het Signal Iduna Park na twaalf jaar achter zich dicht.

In voetsporen Zlatan en co

De blessuregevoelige aanvaller kondigde eind vorig seizoen al aan dat hij zijn aflopende contract niet zou verlengen. En dus kon hij als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Die heeft de voormalige international van Duitsland ook te hebben gevonden. Zo gaat Reus aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS. Donderdag werd hij immers aangekondigd bij LA Galaxy, waar hij in de voetsporen treedt van onder meer David Beckham, Steven Gerrard en Zlatan Ibrahimovic. De aanvaller tekende voor tweeënhalf jaar tot eind medio 2026.

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

6
6
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

28
28
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

80
80
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

15
15
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

401
401
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

67
67
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

115
115
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

10
10
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

475
475
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

250
250
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

170
170
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

94
94
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

33
33
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

336
336
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

259
259
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

150
150
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

182
182
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

38
38
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

550
550
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

70
70
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

80
80
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

153
153
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69

Meer sportnieuws