The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

71 stemmen
The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

Binnen een tweetal weken trekt de Bundesliga zich weer op gang. Borussia Dortmund wil zich vanaf dan opwerpen tot een waardige concurrent voor Bayern München en Bayer Leverkusen. Maar daarvoor zal men geen beroep meer kunnen doen op Marco Reus.

De Borussen hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Tegen de verwachtingen in schopten ze het namelijk tot de finale van de Champions League. Daarin moesten ze uiteindelijk wel hun meerdere erkennen in Real Madrid. Maar die Europese campagne stond in schril contrast met de prestaties in eigen land.

Zo speelde Dortmund geen enkele rol van betekenis. Dortmund eindigde zelfs op een teleurstellende vijfde plek in de eindstand. Enkel via de goede Europese campagne werd nog een Champions League-ticket afgedwongen. Nieuwe coach Nuri Sahin wordt deze zomer dan ook voorzien van versterking.

LEES OOK: 'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Drukte op transfermarkt

Zo werden inmiddels al vijf aanwinsten vastgelegd: verdediger Waldemar Anton, vleugelback Yan Couto, middenvelder Pascal Groß, pocket-aanvaller Maximilian Meier en spits Serhou Guirassy. In de komende weken komt daar mogelijk nog meer versterking bij.

Ondertussen is het echter ook druk aan de uitgang. Spits Niklas Füllkrug verzilverde zijn sterke seizoen met een verhuis naar de Premier League en tekende begin deze maand bij West Ham United. En ook Reus trekt de poorten van het Signal Iduna Park na twaalf jaar achter zich dicht.

In voetsporen Zlatan en co

De blessuregevoelige aanvaller kondigde eind vorig seizoen al aan dat hij zijn aflopende contract niet zou verlengen. En dus kon hij als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Die heeft de voormalige international van Duitsland ook te hebben gevonden. Zo gaat Reus aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS. Donderdag werd hij immers aangekondigd bij LA Galaxy, waar hij in de voetsporen treedt van onder meer David Beckham, Steven Gerrard en Zlatan Ibrahimovic. De aanvaller tekende voor tweeënhalf jaar tot eind medio 2026.

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

59
59
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

108
108
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

112
112
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

208
208
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

318
318
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

256
256
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

110
110
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

60
60
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

324
324
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

363
363
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

253
253
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

191
191
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

365
365
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

304
304
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

87
87
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

312
312
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

320
320
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

537
537
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

390
390
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

297
297
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

525
525
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

171
171
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

66
66
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

322
322
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

300
300

Meer sportnieuws