The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

71 stemmen
The Last Dance: Marco Reus verbaast met nieuwe ploeg

Binnen een tweetal weken trekt de Bundesliga zich weer op gang. Borussia Dortmund wil zich vanaf dan opwerpen tot een waardige concurrent voor Bayern München en Bayer Leverkusen. Maar daarvoor zal men geen beroep meer kunnen doen op Marco Reus.

De Borussen hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Tegen de verwachtingen in schopten ze het namelijk tot de finale van de Champions League. Daarin moesten ze uiteindelijk wel hun meerdere erkennen in Real Madrid. Maar die Europese campagne stond in schril contrast met de prestaties in eigen land.

Zo speelde Dortmund geen enkele rol van betekenis. Dortmund eindigde zelfs op een teleurstellende vijfde plek in de eindstand. Enkel via de goede Europese campagne werd nog een Champions League-ticket afgedwongen. Nieuwe coach Nuri Sahin wordt deze zomer dan ook voorzien van versterking.

LEES OOK: Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Drukte op transfermarkt

Zo werden inmiddels al vijf aanwinsten vastgelegd: verdediger Waldemar Anton, vleugelback Yan Couto, middenvelder Pascal Groß, pocket-aanvaller Maximilian Meier en spits Serhou Guirassy. In de komende weken komt daar mogelijk nog meer versterking bij.

Ondertussen is het echter ook druk aan de uitgang. Spits Niklas Füllkrug verzilverde zijn sterke seizoen met een verhuis naar de Premier League en tekende begin deze maand bij West Ham United. En ook Reus trekt de poorten van het Signal Iduna Park na twaalf jaar achter zich dicht.

In voetsporen Zlatan en co

De blessuregevoelige aanvaller kondigde eind vorig seizoen al aan dat hij zijn aflopende contract niet zou verlengen. En dus kon hij als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Die heeft de voormalige international van Duitsland ook te hebben gevonden. Zo gaat Reus aan de slag in de Noord-Amerikaanse MLS. Donderdag werd hij immers aangekondigd bij LA Galaxy, waar hij in de voetsporen treedt van onder meer David Beckham, Steven Gerrard en Zlatan Ibrahimovic. De aanvaller tekende voor tweeënhalf jaar tot eind medio 2026.

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

26
26
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

71
71
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

129
129
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

29
29
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

51
51
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

97
97
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

78
78
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

33
33
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

172
172
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

209
209
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

449
449
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

214
214
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

323
323
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

183
183
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

215
215
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

29
29
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

514
514
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

191
191
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

138
138

Meer sportnieuws