Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

door
Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

Maarten Vandevoordt had al een tijdje geleden een contract getekend bij RB Leipzig, maar de Belgische doelman werd afgelopen seizoenen nog uitgeleend aan KRC Genk. Nu maakte hij definitief de overstap naar Duitsland.

Maar daar moet Vandevoordt meteen een enorme teleurstelling slikken. Op een persconferentie liet coach Marco Rose weten dat Peter Gulacsi komend seizoen de nummer één onder de lat zal zijn en niet Vandevoordt.

LEES OOK: Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Speelminuten

Vandevoodt had gehoopt dat hij de eerste doelman zou worden bij RB Leipzig nadat hij nog ervaring had opgedaan bij KRC Genk, maar niets is minder waar. “Peter Gulacsi wordt onze doelman nummer 1, maar ook Maarten Vandevoordt heeft zich op hoog niveau voorbereid. Wij zien zijn kwaliteiten, wij zijn ook blij met hem”, klinkt het bij hoofdtrainer Rose.

Het ziet er dus naar uit dat Vandevoordt vooral speelminuten zal moeten vergaren in de bekercompetitie en/of Europa. Gulacsi wordt de eerste doelman in de Bundesliga en zal het merendeel van de wedstrijden mogen spelen. Toch een flinke slag in het gezicht van Vandevoordt die komend seizoen ploegmakker wordt van ex-Club Brugge-spelers Loïs Openda en Antonio Nusa.

Rode Duivels

Met het oog op de Rode Duivels betekent dat ook geen goed nieuws voor Vandevoordt. Na het afhaken van Thibaut Courtois leek Vandevoordt dicht bij een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Koen Casteels is de nummer één, maar is naar de anonimiteit in Saudi-Arabië vertrokken.

Vandevoordt is een Belgische jeugdinternational en was de vaste waarde onder de lat bij de Jonge Duivels. Met zijn 22 lentes is de sluitpost nu te oud om voor de U21 uit te komen. Een stap naar de Rode Duivels leek de logische volgende te zijn, maar dan zal hij wel moeten spelen.

Heeft Vandevoordt met RB Leipzig een slechte keuze gemaakt?

Meest recent

Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

15
15
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

54
54
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

372
372
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

586
586
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

12
12
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

745
745
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

124
124
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

102
102
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

63
63
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

123
123
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

161
161
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

53
53
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

306
306
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

42
42
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

149
149
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

269
269
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

135
135
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

150
150
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

261
261
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

99
99
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

461
461
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

336
336
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

677
677
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

129
129

Meer sportnieuws