Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

door
Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

Maarten Vandevoordt had al een tijdje geleden een contract getekend bij RB Leipzig, maar de Belgische doelman werd afgelopen seizoenen nog uitgeleend aan KRC Genk. Nu maakte hij definitief de overstap naar Duitsland.

Maar daar moet Vandevoordt meteen een enorme teleurstelling slikken. Op een persconferentie liet coach Marco Rose weten dat Peter Gulacsi komend seizoen de nummer één onder de lat zal zijn en niet Vandevoordt.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

Speelminuten

Vandevoodt had gehoopt dat hij de eerste doelman zou worden bij RB Leipzig nadat hij nog ervaring had opgedaan bij KRC Genk, maar niets is minder waar. “Peter Gulacsi wordt onze doelman nummer 1, maar ook Maarten Vandevoordt heeft zich op hoog niveau voorbereid. Wij zien zijn kwaliteiten, wij zijn ook blij met hem”, klinkt het bij hoofdtrainer Rose.

Het ziet er dus naar uit dat Vandevoordt vooral speelminuten zal moeten vergaren in de bekercompetitie en/of Europa. Gulacsi wordt de eerste doelman in de Bundesliga en zal het merendeel van de wedstrijden mogen spelen. Toch een flinke slag in het gezicht van Vandevoordt die komend seizoen ploegmakker wordt van ex-Club Brugge-spelers Loïs Openda en Antonio Nusa.

Rode Duivels

Met het oog op de Rode Duivels betekent dat ook geen goed nieuws voor Vandevoordt. Na het afhaken van Thibaut Courtois leek Vandevoordt dicht bij een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Koen Casteels is de nummer één, maar is naar de anonimiteit in Saudi-Arabië vertrokken.

Vandevoordt is een Belgische jeugdinternational en was de vaste waarde onder de lat bij de Jonge Duivels. Met zijn 22 lentes is de sluitpost nu te oud om voor de U21 uit te komen. Een stap naar de Rode Duivels leek de logische volgende te zijn, maar dan zal hij wel moeten spelen.

Heeft Vandevoordt met RB Leipzig een slechte keuze gemaakt?

Meest recent

'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

92
92
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

17
17
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

125
125
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

105
105
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

259
259
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

65
65
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

203
203
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

249
249
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

141
141
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

245
245
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

574
574
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

198
198
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

28
28
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

458
458
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

209
209
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

438
438
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

89
89
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

296
296
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

285
285
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

132
132
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

617
617

Meer sportnieuws