Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

door
Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

Maarten Vandevoordt had al een tijdje geleden een contract getekend bij RB Leipzig, maar de Belgische doelman werd afgelopen seizoenen nog uitgeleend aan KRC Genk. Nu maakte hij definitief de overstap naar Duitsland.

Maar daar moet Vandevoordt meteen een enorme teleurstelling slikken. Op een persconferentie liet coach Marco Rose weten dat Peter Gulacsi komend seizoen de nummer één onder de lat zal zijn en niet Vandevoordt.

LEES OOK: 'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

Speelminuten

Vandevoodt had gehoopt dat hij de eerste doelman zou worden bij RB Leipzig nadat hij nog ervaring had opgedaan bij KRC Genk, maar niets is minder waar. “Peter Gulacsi wordt onze doelman nummer 1, maar ook Maarten Vandevoordt heeft zich op hoog niveau voorbereid. Wij zien zijn kwaliteiten, wij zijn ook blij met hem”, klinkt het bij hoofdtrainer Rose.

Het ziet er dus naar uit dat Vandevoordt vooral speelminuten zal moeten vergaren in de bekercompetitie en/of Europa. Gulacsi wordt de eerste doelman in de Bundesliga en zal het merendeel van de wedstrijden mogen spelen. Toch een flinke slag in het gezicht van Vandevoordt die komend seizoen ploegmakker wordt van ex-Club Brugge-spelers Loïs Openda en Antonio Nusa.

Rode Duivels

Met het oog op de Rode Duivels betekent dat ook geen goed nieuws voor Vandevoordt. Na het afhaken van Thibaut Courtois leek Vandevoordt dicht bij een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Koen Casteels is de nummer één, maar is naar de anonimiteit in Saudi-Arabië vertrokken.

Vandevoordt is een Belgische jeugdinternational en was de vaste waarde onder de lat bij de Jonge Duivels. Met zijn 22 lentes is de sluitpost nu te oud om voor de U21 uit te komen. Een stap naar de Rode Duivels leek de logische volgende te zijn, maar dan zal hij wel moeten spelen.

Heeft Vandevoordt met RB Leipzig een slechte keuze gemaakt?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

155
155
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

224
224
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

111
111
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

103
103
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

277
277
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

484
484
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

149
149
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

300
300
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

511
511
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

188
188
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

172
172
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

159
159
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

420
420
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

681
681
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

371
371
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

619
619
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

428
428
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

654
654

Meer sportnieuws