Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

3050
Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

Maarten Vandevoordt had al een tijdje geleden een contract getekend bij RB Leipzig, maar de Belgische doelman werd afgelopen seizoenen nog uitgeleend aan KRC Genk. Nu maakte hij definitief de overstap naar Duitsland.

Maar daar moet Vandevoordt meteen een enorme teleurstelling slikken. Op een persconferentie liet coach Marco Rose weten dat Peter Gulacsi komend seizoen de nummer één onder de lat zal zijn en niet Vandevoordt.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Speelminuten

Vandevoodt had gehoopt dat hij de eerste doelman zou worden bij RB Leipzig nadat hij nog ervaring had opgedaan bij KRC Genk, maar niets is minder waar. “Peter Gulacsi wordt onze doelman nummer 1, maar ook Maarten Vandevoordt heeft zich op hoog niveau voorbereid. Wij zien zijn kwaliteiten, wij zijn ook blij met hem”, klinkt het bij hoofdtrainer Rose.

Het ziet er dus naar uit dat Vandevoordt vooral speelminuten zal moeten vergaren in de bekercompetitie en/of Europa. Gulacsi wordt de eerste doelman in de Bundesliga en zal het merendeel van de wedstrijden mogen spelen. Toch een flinke slag in het gezicht van Vandevoordt die komend seizoen ploegmakker wordt van ex-Club Brugge-spelers Loïs Openda en Antonio Nusa.

Rode Duivels

Met het oog op de Rode Duivels betekent dat ook geen goed nieuws voor Vandevoordt. Na het afhaken van Thibaut Courtois leek Vandevoordt dicht bij een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Koen Casteels is de nummer één, maar is naar de anonimiteit in Saudi-Arabië vertrokken.

Vandevoordt is een Belgische jeugdinternational en was de vaste waarde onder de lat bij de Jonge Duivels. Met zijn 22 lentes is de sluitpost nu te oud om voor de U21 uit te komen. Een stap naar de Rode Duivels leek de logische volgende te zijn, maar dan zal hij wel moeten spelen.

Heeft Vandevoordt met RB Leipzig een slechte keuze gemaakt?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

39
39
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

66
66
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

21
21
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

89
89
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

371
371
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

286
286
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws