Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

3050 stemmen
Vandevoordt incasseert meteen enorme klap bij RB Leipzig

Maarten Vandevoordt had al een tijdje geleden een contract getekend bij RB Leipzig, maar de Belgische doelman werd afgelopen seizoenen nog uitgeleend aan KRC Genk. Nu maakte hij definitief de overstap naar Duitsland.

Maar daar moet Vandevoordt meteen een enorme teleurstelling slikken. Op een persconferentie liet coach Marco Rose weten dat Peter Gulacsi komend seizoen de nummer één onder de lat zal zijn en niet Vandevoordt.

LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Speelminuten

Vandevoodt had gehoopt dat hij de eerste doelman zou worden bij RB Leipzig nadat hij nog ervaring had opgedaan bij KRC Genk, maar niets is minder waar. “Peter Gulacsi wordt onze doelman nummer 1, maar ook Maarten Vandevoordt heeft zich op hoog niveau voorbereid. Wij zien zijn kwaliteiten, wij zijn ook blij met hem”, klinkt het bij hoofdtrainer Rose.

Het ziet er dus naar uit dat Vandevoordt vooral speelminuten zal moeten vergaren in de bekercompetitie en/of Europa. Gulacsi wordt de eerste doelman in de Bundesliga en zal het merendeel van de wedstrijden mogen spelen. Toch een flinke slag in het gezicht van Vandevoordt die komend seizoen ploegmakker wordt van ex-Club Brugge-spelers Loïs Openda en Antonio Nusa.

Rode Duivels

Met het oog op de Rode Duivels betekent dat ook geen goed nieuws voor Vandevoordt. Na het afhaken van Thibaut Courtois leek Vandevoordt dicht bij een plekje in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco. Koen Casteels is de nummer één, maar is naar de anonimiteit in Saudi-Arabië vertrokken.

Vandevoordt is een Belgische jeugdinternational en was de vaste waarde onder de lat bij de Jonge Duivels. Met zijn 22 lentes is de sluitpost nu te oud om voor de U21 uit te komen. Een stap naar de Rode Duivels leek de logische volgende te zijn, maar dan zal hij wel moeten spelen.

Heeft Vandevoordt met RB Leipzig een slechte keuze gemaakt?

Meest recent

Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

0
0
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

5
5
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

107
107
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

129
129
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

380
380
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

121
121
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

13
13
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

319
319
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

106
106
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

108
108
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

570
570
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

638
638
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

293
293
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

368
368
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

91
91
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

164
164
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

224
224
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

93
93
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

169
169
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

80
80
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

183
183
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

197
197
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

223
223
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

479
479

Meer sportnieuws