‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

door
‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

Anderlecht staat op het punt om met Mathias 'Zanka' Jorgensen een vierde zomeraanwinst in huis te halen. Jesper Fredberg mag zo een belangrijk target schrappen van zijn verlanglijst, die intussen ook iets minder uitgebreid blijkt dan aanvankelijk gedacht.

De voorbije weken klonk het steevast dat de Brusselaars nog minstens vier versterkingen op het oog hadden: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en flankaanvaller. Met de komst van Jorgensen is een van die vacatures dus al gevuld, al luidde het hier en daar dat Paars-Wit centraal achterin na Jan-Carlo Simic nóg wat meer vers bloed wilde strikken.

LEES OOK: Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Defensief huiswerk af

Tenslotte is Jan Vertonghen, die momenteel ook in de lappenmand ligt, reeds een dagje ouder. Voor het overige is de spoeling in het hart van de defensie zelfs mét de twee nieuwkomers erbij bovendien nog steeds flinterdun. Aangezien zowel Simic als Jorgensen rechtsbenig zijn blijft de aanvoerder daarnaast de enige linkspoot waarover Brian Riemer kan beschikken.

Toch is het volgens verschillende media niet langer de bedoeling om nog meer nieuwe gezichten toe te voegen aan de verdediging. Ondanks de vermeende belangstelling in pakweg Chris Mepham en Collins Sichenje ziet het er dus naar uit dat die pistes definitief mogen worden doorstreept nu het dossier van Jorgensen in mum van tijd in een stroomversnelling is beland.

Kaart van Coosemans

Meer nog: op defensief vlak zou het huiswerk van Fredberg, die eerder ook al Thomas Foket en Ludwig Augustinsson vastlegde, wel eens al volledig af kunnen zijn. La Dernière Heure meldt namelijk dat dankzij de uitmuntende prestaties van Colin Coosemans ook een opvolger voor Kasper Schmeichel tussen de palen voorlopig geen prioriteit meer vormt in het Lotto Park.

Mogelijk waagt Fredbeg richting het slot van de mercato wel nog een poging om bijvoorbeeld Jean Butez alsnog weg te plukken bij Antwerp, maar voorlopig kijkt hij dus de kat uit de boom. De focus van de CEO Sport ligt nu vooral op de gewenste profielen in het aanvallend compartiment. Afwachten of er ook daaromtrent eerstdaags witte rook zal opstijgen in Neerpede.

RSCA moet sowieso nog een nieuwe nummer 1 aantrekken

Meest recent

Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

31
31
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

281
281
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

21
21
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

284
284
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

263
263
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

72
72
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

102
102
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

466
466
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

589
589
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

164
164
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

86
86
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

75
75
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

47
47
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

794
794
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

303
303
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

113
113
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

485
485
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

150
150
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

215
215
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

211
211
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

180
180
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

108
108
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

117
117
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

126
126
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

73
73

Meer sportnieuws