‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

1073 stemmen
‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

Anderlecht staat op het punt om met Mathias 'Zanka' Jorgensen een vierde zomeraanwinst in huis te halen. Jesper Fredberg mag zo een belangrijk target schrappen van zijn verlanglijst, die intussen ook iets minder uitgebreid blijkt dan aanvankelijk gedacht.

De voorbije weken klonk het steevast dat de Brusselaars nog minstens vier versterkingen op het oog hadden: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en flankaanvaller. Met de komst van Jorgensen is een van die vacatures dus al gevuld, al luidde het hier en daar dat Paars-Wit centraal achterin na Jan-Carlo Simic nóg wat meer vers bloed wilde strikken.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

Defensief huiswerk af

Tenslotte is Jan Vertonghen, die momenteel ook in de lappenmand ligt, reeds een dagje ouder. Voor het overige is de spoeling in het hart van de defensie zelfs mét de twee nieuwkomers erbij bovendien nog steeds flinterdun. Aangezien zowel Simic als Jorgensen rechtsbenig zijn blijft de aanvoerder daarnaast de enige linkspoot waarover Brian Riemer kan beschikken.

Toch is het volgens verschillende media niet langer de bedoeling om nog meer nieuwe gezichten toe te voegen aan de verdediging. Ondanks de vermeende belangstelling in pakweg Chris Mepham en Collins Sichenje ziet het er dus naar uit dat die pistes definitief mogen worden doorstreept nu het dossier van Jorgensen in mum van tijd in een stroomversnelling is beland.

Kaart van Coosemans

Meer nog: op defensief vlak zou het huiswerk van Fredberg, die eerder ook al Thomas Foket en Ludwig Augustinsson vastlegde, wel eens al volledig af kunnen zijn. La Dernière Heure meldt namelijk dat dankzij de uitmuntende prestaties van Colin Coosemans ook een opvolger voor Kasper Schmeichel tussen de palen voorlopig geen prioriteit meer vormt in het Lotto Park.

Mogelijk waagt Fredbeg richting het slot van de mercato wel nog een poging om bijvoorbeeld Jean Butez alsnog weg te plukken bij Antwerp, maar voorlopig kijkt hij dus de kat uit de boom. De focus van de CEO Sport ligt nu vooral op de gewenste profielen in het aanvallend compartiment. Afwachten of er ook daaromtrent eerstdaags witte rook zal opstijgen in Neerpede.

RSCA moet sowieso nog een nieuwe nummer 1 aantrekken

Meest recent

‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

29
29
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

119
119
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

101
101
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

64
64
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

143
143
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

86
86
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

398
398
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

56
56
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

86
86
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

122
122
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

455
455
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

70
70
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

446
446
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

259
259
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

105
105
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

200
200
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

596
596
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

164
164
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

83
83
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

238
238
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

510
510
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

244
244
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

111
111
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

91
91

Meer sportnieuws