‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

door
‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

Anderlecht staat op het punt om met Mathias 'Zanka' Jorgensen een vierde zomeraanwinst in huis te halen. Jesper Fredberg mag zo een belangrijk target schrappen van zijn verlanglijst, die intussen ook iets minder uitgebreid blijkt dan aanvankelijk gedacht.

De voorbije weken klonk het steevast dat de Brusselaars nog minstens vier versterkingen op het oog hadden: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en flankaanvaller. Met de komst van Jorgensen is een van die vacatures dus al gevuld, al luidde het hier en daar dat Paars-Wit centraal achterin na Jan-Carlo Simic nóg wat meer vers bloed wilde strikken.

LEES OOK: Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Defensief huiswerk af

Tenslotte is Jan Vertonghen, die momenteel ook in de lappenmand ligt, reeds een dagje ouder. Voor het overige is de spoeling in het hart van de defensie zelfs mét de twee nieuwkomers erbij bovendien nog steeds flinterdun. Aangezien zowel Simic als Jorgensen rechtsbenig zijn blijft de aanvoerder daarnaast de enige linkspoot waarover Brian Riemer kan beschikken.

Toch is het volgens verschillende media niet langer de bedoeling om nog meer nieuwe gezichten toe te voegen aan de verdediging. Ondanks de vermeende belangstelling in pakweg Chris Mepham en Collins Sichenje ziet het er dus naar uit dat die pistes definitief mogen worden doorstreept nu het dossier van Jorgensen in mum van tijd in een stroomversnelling is beland.

Kaart van Coosemans

Meer nog: op defensief vlak zou het huiswerk van Fredberg, die eerder ook al Thomas Foket en Ludwig Augustinsson vastlegde, wel eens al volledig af kunnen zijn. La Dernière Heure meldt namelijk dat dankzij de uitmuntende prestaties van Colin Coosemans ook een opvolger voor Kasper Schmeichel tussen de palen voorlopig geen prioriteit meer vormt in het Lotto Park.

Mogelijk waagt Fredbeg richting het slot van de mercato wel nog een poging om bijvoorbeeld Jean Butez alsnog weg te plukken bij Antwerp, maar voorlopig kijkt hij dus de kat uit de boom. De focus van de CEO Sport ligt nu vooral op de gewenste profielen in het aanvallend compartiment. Afwachten of er ook daaromtrent eerstdaags witte rook zal opstijgen in Neerpede.

RSCA moet sowieso nog een nieuwe nummer 1 aantrekken

Meest recent

Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

8
8
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

28
28
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

41
41
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

128
128
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

55
55
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

301
301
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

79
79
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

167
167
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

113
113
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

177
177
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

304
304
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

165
165
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

168
168
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

36
36
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

139
139
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

80
80
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

172
172
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

94
94
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

155
155
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

238
238
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

95
95
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

47
47
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

38
38
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

191
191
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

133
133

Meer sportnieuws