‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

door
‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

Anderlecht staat op het punt om met Mathias 'Zanka' Jorgensen een vierde zomeraanwinst in huis te halen. Jesper Fredberg mag zo een belangrijk target schrappen van zijn verlanglijst, die intussen ook iets minder uitgebreid blijkt dan aanvankelijk gedacht.

De voorbije weken klonk het steevast dat de Brusselaars nog minstens vier versterkingen op het oog hadden: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en flankaanvaller. Met de komst van Jorgensen is een van die vacatures dus al gevuld, al luidde het hier en daar dat Paars-Wit centraal achterin na Jan-Carlo Simic nóg wat meer vers bloed wilde strikken.

LEES OOK: Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

Defensief huiswerk af

Tenslotte is Jan Vertonghen, die momenteel ook in de lappenmand ligt, reeds een dagje ouder. Voor het overige is de spoeling in het hart van de defensie zelfs mét de twee nieuwkomers erbij bovendien nog steeds flinterdun. Aangezien zowel Simic als Jorgensen rechtsbenig zijn blijft de aanvoerder daarnaast de enige linkspoot waarover Brian Riemer kan beschikken.

Toch is het volgens verschillende media niet langer de bedoeling om nog meer nieuwe gezichten toe te voegen aan de verdediging. Ondanks de vermeende belangstelling in pakweg Chris Mepham en Collins Sichenje ziet het er dus naar uit dat die pistes definitief mogen worden doorstreept nu het dossier van Jorgensen in mum van tijd in een stroomversnelling is beland.

Kaart van Coosemans

Meer nog: op defensief vlak zou het huiswerk van Fredberg, die eerder ook al Thomas Foket en Ludwig Augustinsson vastlegde, wel eens al volledig af kunnen zijn. La Dernière Heure meldt namelijk dat dankzij de uitmuntende prestaties van Colin Coosemans ook een opvolger voor Kasper Schmeichel tussen de palen voorlopig geen prioriteit meer vormt in het Lotto Park.

Mogelijk waagt Fredbeg richting het slot van de mercato wel nog een poging om bijvoorbeeld Jean Butez alsnog weg te plukken bij Antwerp, maar voorlopig kijkt hij dus de kat uit de boom. De focus van de CEO Sport ligt nu vooral op de gewenste profielen in het aanvallend compartiment. Afwachten of er ook daaromtrent eerstdaags witte rook zal opstijgen in Neerpede.

RSCA moet sowieso nog een nieuwe nummer 1 aantrekken

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

5
5
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

4
4
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

19
19
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

88
88
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

59
59
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

85
85
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

165
165
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

106
106
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

62
62
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

31
31
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

90
90
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

258
258
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

840
840
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

86
86
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

76
76
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

86
86
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

334
334
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

444
444
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

390
390
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

700
700
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

207
207
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

261
261
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

530
530
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

372
372
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

282
282

Meer sportnieuws