‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

door
‘Fredberg keert kar: Anderlecht begraaft transferpistes’

Anderlecht staat op het punt om met Mathias 'Zanka' Jorgensen een vierde zomeraanwinst in huis te halen. Jesper Fredberg mag zo een belangrijk target schrappen van zijn verlanglijst, die intussen ook iets minder uitgebreid blijkt dan aanvankelijk gedacht.

De voorbije weken klonk het steevast dat de Brusselaars nog minstens vier versterkingen op het oog hadden: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en flankaanvaller. Met de komst van Jorgensen is een van die vacatures dus al gevuld, al luidde het hier en daar dat Paars-Wit centraal achterin na Jan-Carlo Simic nóg wat meer vers bloed wilde strikken.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Defensief huiswerk af

Tenslotte is Jan Vertonghen, die momenteel ook in de lappenmand ligt, reeds een dagje ouder. Voor het overige is de spoeling in het hart van de defensie zelfs mét de twee nieuwkomers erbij bovendien nog steeds flinterdun. Aangezien zowel Simic als Jorgensen rechtsbenig zijn blijft de aanvoerder daarnaast de enige linkspoot waarover Brian Riemer kan beschikken.

Toch is het volgens verschillende media niet langer de bedoeling om nog meer nieuwe gezichten toe te voegen aan de verdediging. Ondanks de vermeende belangstelling in pakweg Chris Mepham en Collins Sichenje ziet het er dus naar uit dat die pistes definitief mogen worden doorstreept nu het dossier van Jorgensen in mum van tijd in een stroomversnelling is beland.

Kaart van Coosemans

Meer nog: op defensief vlak zou het huiswerk van Fredberg, die eerder ook al Thomas Foket en Ludwig Augustinsson vastlegde, wel eens al volledig af kunnen zijn. La Dernière Heure meldt namelijk dat dankzij de uitmuntende prestaties van Colin Coosemans ook een opvolger voor Kasper Schmeichel tussen de palen voorlopig geen prioriteit meer vormt in het Lotto Park.

Mogelijk waagt Fredbeg richting het slot van de mercato wel nog een poging om bijvoorbeeld Jean Butez alsnog weg te plukken bij Antwerp, maar voorlopig kijkt hij dus de kat uit de boom. De focus van de CEO Sport ligt nu vooral op de gewenste profielen in het aanvallend compartiment. Afwachten of er ook daaromtrent eerstdaags witte rook zal opstijgen in Neerpede.

RSCA moet sowieso nog een nieuwe nummer 1 aantrekken

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

85
85
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

262
262
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

154
154
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

183
183
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

259
259
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

85
85
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

636
636
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

318
318
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

224
224
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

323
323
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

225
225
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

394
394
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

371
371
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

498
498
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

225
225
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

110
110
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

431
431
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

395
395
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

153
153
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

313
313
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

170
170

Meer sportnieuws