‘Anderlecht heeft beet en verrast met komst routinier'

1029 stemmen
‘Anderlecht heeft beet en verrast met komst routinier'

RSC Anderlecht heeft een nieuwe zomertransfer beet. Volgens Deense media komt Mathias Jorgensen, voetbalnaam Zanka, naar het Lotto Park. De ervaren verdediger tekende een contract voor één seizoen met nog een optie voor een extra seizoen.

Anderlecht gaat weer de Deense toer op met Zanka. De Deen met Gambiaanse roots komt over van het Engelse Brentford en tekende volgens Tipsbladet een contract voor één seizoen met een optie. De 34-jarige verdediger werd afgelopen EK ook geselecteerd voor Denemarken, maar kwam niet in actie.

Verrassend

Anderlecht was nog op zoek naar een extra verdediger en werd met verschillende namen in verband gebracht. Uiteindelijk kiest Fredberg voor de verrassing en de ervaring. Met zijn 34 lentes en 37 caps heeft Zanka heel wat ervaring achter de rug. In het verleden speelde hij onder meer bij PSV, Kopenhagen, Huddersfield, Dusseldorf en Fenerbahce.

In de Premier League kwam Zanka uiteindelijk tot 102 wedstrijden met vijf doelpunten en drie assists. Nu moet de routinier Anderlecht helpen met zijn ervaring. Fredberg kiest aldus weer voor een landgenoot om de gelederen van Brian Riemer te versterken. Na Simic is hij de tweede defensieve zomertransfer van paars-wit.

Nog op komst?

Anderlecht kwam traag op gang op de zomermercato, maar heeft met Simic, Foket, Augustinsson en Zanka al verschillende spelers binnengehaald. Fredberg lijkt echter nog niet klaar en is nog zeker op zoek naar een extra creatieve middenvelder.

De naam van Ayande Sishuba wordt nadrukkelijk genoemd. Het Belgisch talent staat momenteel onder contract bij RC Lens, maar is op zoek naar speelminuten. Ook KAA Gent en Union SG azen achter de 19-jarige Belgische jeugdinternational.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Een goede transfer van Anderlecht?

Meest recent

KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

4
4
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

6
6
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

40
40
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

35
35
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

48
48
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

35
35
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

64
64
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

17
17
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

75
75
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

120
120
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

209
209
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

452
452
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

51
51
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

166
166
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

390
390
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

818
818
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

118
118
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

340
340
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

168
168
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

657
657
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

570
570
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

168
168
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

358
358
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

52
52

Meer sportnieuws