Courtois en Bellingham unaniem na groot debuut Mbappé

186
Courtois en Bellingham unaniem na groot debuut Mbappé

Real Madrid heeft andermaal een trofee kunnen toevoegen aan zijn imposante palmares. De recentste winnaar van de Champions League legde woensdag beslag op de Europese Supercup na een 2-0-zege tegen Atalanta. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Kylian Mbappé.

De Franse superster domineerde in het voorbije jaar de Europese transferbulletins. Zo raakte vorige zomer al bekend dat Mbappé zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain niet zou verlengen. Over zijn bestemming werd echter niet zoveel gespeculeerd. Het stond in de sterren geschreven dat hij bij Real Madrid zou tekenen.

LEES OOK: Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Glorieus debuut

Na maanden van geruchten over zijn contractvoorwaarden, presentatiedatum, duur van zijn overeenkomst, ... werd de deal uiteindelijk vlak voor het EK officieel bekend gemaakt. Na dat toernooi werd Mbappé, die getekend heeft tot medio 2029, ook voorgesteld op een evenement met tienduizenden toeschouwers.

En dus was het enkel nog wachten op zijn officiële debuut als Galatico. Dat kwam er woensdagavond in de Supercup en meteen kon hij zijn stempel drukken. In de eerste helft zorgde hij al voor enkele flitsen, na rust deed hij ook de netten trillen. Meteen dus een doelpunt én een prijs in zijn eerste officiële speelminuten.

Teammaats vol lof

Achteraf oogstte Mbappé dan ook lof bij zijn ploegmakkers. "Het is natuurlijk veel leuker om hem bij jou te hebben dan tegen je. Hij is sympathieke en aardige gast en heeft geen sterallures. Hij is een geweldige speler en ik hoop dat hij nog veel goals gaat maken", werd Thibaut Courtois geciteerd bij VI.

Ook Jude Bellingham, die voor de assist op zijn doelpunt zorgde, is onder de indruk van zijn nieuwe maatje. "Kylian was briljant. Hij was meteen zó scherp. En hij heeft zoveel technische kwaliteit. Echt een geweldige teamgenoot. Hij werkt als 'een hond' voor het team", aldus de Engelse uitblinker.

Mbappe scoort dit seizoen minstens 30 keer ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

59
59
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

55
55
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

16
16
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

154
154
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

305
305
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

283
283
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

186
186
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

999
999

Meer sportnieuws