Courtois en Bellingham unaniem na groot debuut Mbappé

door
Courtois en Bellingham unaniem na groot debuut Mbappé

Real Madrid heeft andermaal een trofee kunnen toevoegen aan zijn imposante palmares. De recentste winnaar van de Champions League legde woensdag beslag op de Europese Supercup na een 2-0-zege tegen Atalanta. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Kylian Mbappé.

De Franse superster domineerde in het voorbije jaar de Europese transferbulletins. Zo raakte vorige zomer al bekend dat Mbappé zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain niet zou verlengen. Over zijn bestemming werd echter niet zoveel gespeculeerd. Het stond in de sterren geschreven dat hij bij Real Madrid zou tekenen.

LEES OOK: 'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Glorieus debuut

Na maanden van geruchten over zijn contractvoorwaarden, presentatiedatum, duur van zijn overeenkomst, ... werd de deal uiteindelijk vlak voor het EK officieel bekend gemaakt. Na dat toernooi werd Mbappé, die getekend heeft tot medio 2029, ook voorgesteld op een evenement met tienduizenden toeschouwers.

En dus was het enkel nog wachten op zijn officiële debuut als Galatico. Dat kwam er woensdagavond in de Supercup en meteen kon hij zijn stempel drukken. In de eerste helft zorgde hij al voor enkele flitsen, na rust deed hij ook de netten trillen. Meteen dus een doelpunt én een prijs in zijn eerste officiële speelminuten.

Teammaats vol lof

Achteraf oogstte Mbappé dan ook lof bij zijn ploegmakkers. "Het is natuurlijk veel leuker om hem bij jou te hebben dan tegen je. Hij is sympathieke en aardige gast en heeft geen sterallures. Hij is een geweldige speler en ik hoop dat hij nog veel goals gaat maken", werd Thibaut Courtois geciteerd bij VI.

Ook Jude Bellingham, die voor de assist op zijn doelpunt zorgde, is onder de indruk van zijn nieuwe maatje. "Kylian was briljant. Hij was meteen zó scherp. En hij heeft zoveel technische kwaliteit. Echt een geweldige teamgenoot. Hij werkt als 'een hond' voor het team", aldus de Engelse uitblinker.

Mbappe scoort dit seizoen minstens 30 keer ...

Meest recent

Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

95
95
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

263
263
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

56
56
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

80
80
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

244
244
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

98
98
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

44
44
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

170
170
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

193
193
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

348
348
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

340
340
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

234
234
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

173
173
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

69
69
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

69
69
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

616
616
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

220
220
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

315
315
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

251
251
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

368
368
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

47
47
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

297
297
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

322
322
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

176
176
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

45
45

Meer sportnieuws