'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

217
'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

Binnen minder dan een maand sluit de zomerse transfermarkt zijn deuren en dus steken ook verschillende Belgische ploegen nog een tandje bij. Daarbij komen ze ook regelmatig in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en Union SG momenteel de degens kruisen.

De Buffalo's zijn deze zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. De (sportieve) leiding werd helemaal herschikt, vervolgens werd Wouter Vrancken aangesteld als opvolger van hoofdcoach Hein Vanhaezebrouck. De start onder dat nieuwe bewind was ook behoorlijk goed, maar inmiddels is de eerste terugval al een feit.

Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de Europese heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Extra versterking is dus geen overbodige luxe voor Vrancken en co. Onder meer de aanvalslinie kan nog wat kwaliteit gebruiken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Union in gelijkaardige situatie

Ook Union moest na het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders noodgedwongen een nieuwe start maken. En hun parcours komt overeen met dat van Gent. Na de zege in de Supercup tegen Club Brugge, volgden twee Europese nederlagen en een matige 4 op 9 in de competitie.

Net als de Oost-Vlamingen hebben dus ook de Brusselaars nood aan versterking voor het verstrijken van de transferdeadline. Daarbij zouden ze nu de strijd met mekaar aangaan. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat zowel Gent als Union zijn zinnen heeft gezet op Ayanda Sishuba.

Jeugd-international van 4 miljoen

Deze 19-jarige spelmaker/flankaanvaller is een jeugdproduct van Moeskroen, maar speelt nu al enkele bij RC Lens. Daar zou de Belgische jeugd-international echter mogen vertrekken. Naar verluidt mikt Lens op een transfersom van zo'n 4 miljoen euro, plus een percentage op de latere doorverkoopsom.

Zowel Gent als Union zou momenteel met de Fransen onderhandelen. Daarbij mikken de Buffalo's op een huurdeal met aankoopoptie, terwijl de Unionisten een permanente transfer verkiezen. Afwachten dus wie Lens kan overtuigen. Een persoonlijk akkoord met Sishuba zou alvast geen probleem mogen vormen.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

25
25
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

23
23
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

129
129
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

123
123
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

195
195
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

160
160
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

202
202
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

344
344
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

164
164
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

175
175
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

151
151
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

130
130
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

74
74
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

202
202
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

128
128
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

60
60
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

74
74
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

33
33
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

311
311
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

134
134
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

120
120
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

117
117

Meer sportnieuws