'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

door
'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

Binnen minder dan een maand sluit de zomerse transfermarkt zijn deuren en dus steken ook verschillende Belgische ploegen nog een tandje bij. Daarbij komen ze ook regelmatig in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en Union SG momenteel de degens kruisen.

De Buffalo's zijn deze zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. De (sportieve) leiding werd helemaal herschikt, vervolgens werd Wouter Vrancken aangesteld als opvolger van hoofdcoach Hein Vanhaezebrouck. De start onder dat nieuwe bewind was ook behoorlijk goed, maar inmiddels is de eerste terugval al een feit.

Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de Europese heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Extra versterking is dus geen overbodige luxe voor Vrancken en co. Onder meer de aanvalslinie kan nog wat kwaliteit gebruiken.

LEES OOK: ‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union in gelijkaardige situatie

Ook Union moest na het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders noodgedwongen een nieuwe start maken. En hun parcours komt overeen met dat van Gent. Na de zege in de Supercup tegen Club Brugge, volgden twee Europese nederlagen en een matige 4 op 9 in de competitie.

Net als de Oost-Vlamingen hebben dus ook de Brusselaars nood aan versterking voor het verstrijken van de transferdeadline. Daarbij zouden ze nu de strijd met mekaar aangaan. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat zowel Gent als Union zijn zinnen heeft gezet op Ayanda Sishuba.

Jeugd-international van 4 miljoen

Deze 19-jarige spelmaker/flankaanvaller is een jeugdproduct van Moeskroen, maar speelt nu al enkele bij RC Lens. Daar zou de Belgische jeugd-international echter mogen vertrekken. Naar verluidt mikt Lens op een transfersom van zo'n 4 miljoen euro, plus een percentage op de latere doorverkoopsom.

Zowel Gent als Union zou momenteel met de Fransen onderhandelen. Daarbij mikken de Buffalo's op een huurdeal met aankoopoptie, terwijl de Unionisten een permanente transfer verkiezen. Afwachten dus wie Lens kan overtuigen. Een persoonlijk akkoord met Sishuba zou alvast geen probleem mogen vormen.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

11
11
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

138
138
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

48
48
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

42
42
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

21
21
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

886
886
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

154
154
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

184
184
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

287
287
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

27
27
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

149
149
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

649
649
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

32
32
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

37
37
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

177
177
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

93
93
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

120
120
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

114
114
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

118
118
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

120
120
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

309
309
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

36
36
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

312
312
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

178
178

Meer sportnieuws