'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

217
'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

Binnen minder dan een maand sluit de zomerse transfermarkt zijn deuren en dus steken ook verschillende Belgische ploegen nog een tandje bij. Daarbij komen ze ook regelmatig in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en Union SG momenteel de degens kruisen.

De Buffalo's zijn deze zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. De (sportieve) leiding werd helemaal herschikt, vervolgens werd Wouter Vrancken aangesteld als opvolger van hoofdcoach Hein Vanhaezebrouck. De start onder dat nieuwe bewind was ook behoorlijk goed, maar inmiddels is de eerste terugval al een feit.

Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de Europese heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Extra versterking is dus geen overbodige luxe voor Vrancken en co. Onder meer de aanvalslinie kan nog wat kwaliteit gebruiken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Union in gelijkaardige situatie

Ook Union moest na het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders noodgedwongen een nieuwe start maken. En hun parcours komt overeen met dat van Gent. Na de zege in de Supercup tegen Club Brugge, volgden twee Europese nederlagen en een matige 4 op 9 in de competitie.

Net als de Oost-Vlamingen hebben dus ook de Brusselaars nood aan versterking voor het verstrijken van de transferdeadline. Daarbij zouden ze nu de strijd met mekaar aangaan. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat zowel Gent als Union zijn zinnen heeft gezet op Ayanda Sishuba.

Jeugd-international van 4 miljoen

Deze 19-jarige spelmaker/flankaanvaller is een jeugdproduct van Moeskroen, maar speelt nu al enkele bij RC Lens. Daar zou de Belgische jeugd-international echter mogen vertrekken. Naar verluidt mikt Lens op een transfersom van zo'n 4 miljoen euro, plus een percentage op de latere doorverkoopsom.

Zowel Gent als Union zou momenteel met de Fransen onderhandelen. Daarbij mikken de Buffalo's op een huurdeal met aankoopoptie, terwijl de Unionisten een permanente transfer verkiezen. Afwachten dus wie Lens kan overtuigen. Een persoonlijk akkoord met Sishuba zou alvast geen probleem mogen vormen.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

0
0
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

21
21
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

99
99
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

34
34
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

61
61
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

39
39
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

95
95
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

10
10
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

69
69
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

177
177
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

94
94
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

86
86
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

751
751
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

139
139
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

92
92
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

37
37
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

374
374
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

405
405
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

387
387
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

384
384
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

85
85
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

353
353

Meer sportnieuws