'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

door
'Gent en Union gaan nek aan nek om Belgisch toptarget'

Binnen minder dan een maand sluit de zomerse transfermarkt zijn deuren en dus steken ook verschillende Belgische ploegen nog een tandje bij. Daarbij komen ze ook regelmatig in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden AA Gent en Union SG momenteel de degens kruisen.

De Buffalo's zijn deze zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. De (sportieve) leiding werd helemaal herschikt, vervolgens werd Wouter Vrancken aangesteld als opvolger van hoofdcoach Hein Vanhaezebrouck. De start onder dat nieuwe bewind was ook behoorlijk goed, maar inmiddels is de eerste terugval al een feit.

Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de Europese heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Extra versterking is dus geen overbodige luxe voor Vrancken en co. Onder meer de aanvalslinie kan nog wat kwaliteit gebruiken.

LEES OOK: Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

Union in gelijkaardige situatie

Ook Union moest na het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders noodgedwongen een nieuwe start maken. En hun parcours komt overeen met dat van Gent. Na de zege in de Supercup tegen Club Brugge, volgden twee Europese nederlagen en een matige 4 op 9 in de competitie.

Net als de Oost-Vlamingen hebben dus ook de Brusselaars nood aan versterking voor het verstrijken van de transferdeadline. Daarbij zouden ze nu de strijd met mekaar aangaan. Transferwatcher Sacha Tavolieri meldt namelijk dat zowel Gent als Union zijn zinnen heeft gezet op Ayanda Sishuba.

Jeugd-international van 4 miljoen

Deze 19-jarige spelmaker/flankaanvaller is een jeugdproduct van Moeskroen, maar speelt nu al enkele bij RC Lens. Daar zou de Belgische jeugd-international echter mogen vertrekken. Naar verluidt mikt Lens op een transfersom van zo'n 4 miljoen euro, plus een percentage op de latere doorverkoopsom.

Zowel Gent als Union zou momenteel met de Fransen onderhandelen. Daarbij mikken de Buffalo's op een huurdeal met aankoopoptie, terwijl de Unionisten een permanente transfer verkiezen. Afwachten dus wie Lens kan overtuigen. Een persoonlijk akkoord met Sishuba zou alvast geen probleem mogen vormen.

Welke ploeg eindigt dit seizoen volgens u het hoogst?

Meest recent

Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

56
56
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

66
66
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

52
52
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

127
127
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

175
175
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

87
87
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

388
388
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

209
209
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

381
381
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

342
342
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

352
352
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

71
71
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

59
59
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

90
90
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

220
220
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

84
84
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

336
336
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

207
207
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

93
93
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

164
164
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

220
220
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

80
80
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

464
464

Meer sportnieuws