Club scoort met statement: "Niemand staat boven de club"

door
Club scoort met statement:

Club Brugge beleefde tot dusver een tegenvallende start van het seizoen. De regerende kampioen kon nog geen enkele wedstrijd winnen en ook het geleverde spel is voorlopig ondermaats. Daarnaast ligt de club in de knoop met een deel van haar achterban.

De Bruggelingen begonnen aan hun seizoen met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG. In de nasleep van die partij circuleerde op de sociale media beelden van enkele onverlaten die vanuit het thuisvak een Hitler-groep brachten richting de bezoekende fans. Uiteindelijk werd ook een politie-onderzoek opgestart met betrekking tot dit incident.

Een tweetal weken later gingen de poppen opnieuw aan het dansen. Tijdens een statement tegen racisme op het veld van Standard, werd vanuit het Brugse vak door tientallen 'supporters' de zogenaamde 'Kühnen-groet' uitgebracht. Een berucht gebaar dat vooral in (neo-)nazistische kringen wordt gebruikt. Dit keer besloot de club ook om zelf actief te ondernemen.

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Ook steun voor North Fanatics

Zo werd een groot deel van de daders geïdentificeerd. Zij kregen een stadionverbod opgelegd voor de matchen van Club en zullen ook juridisch vervolgd worden. Het merendeel van deze 'supporters' waren lid van de beruchte groepering 'North Fanatics'. Die groep wentelde zich vervolgens in een soort van slachtofferrol en liet zich afgelopen weekend zelfs ontbinden in de nasleep van de incidenten.

Maar niet iedereen was het eens met het optreden van Club en de gerechtelijke instanties. Zo werden ook heel wat steunbetuigingen richting 'North Fanatics' uitgebracht. Dat draaide zelfs uit tot een haatcampagne van bepaalde individuen. En dus zag de club zich genoodzaakt om te reageren. Zo werd woensdag een nieuw statement naar buiten gebracht.

'Club is geen megafoon'

Daarin roept Club onder meer op tot eenheid bij zijn fans en vreest het voor nog meer nare gevolgen. "Dat enkelingen hier nu via een online haatcampagne tegen vertegenwoordigers van Club, dan wel via het dreigen met acties in het stadion het opnemen voor deze 42 ‘supporters’ is bijzonder jammer", klinkt het.

Blauw-Zwart onderstreept ook dat het een 'inclusieve club' is en niet gebruikt wil worden als propaganda-middel. "Club roept alle fans die willen supporteren voor Club - en Club niet gebruiken als megafoon voor eender welk ander gedachtengoed - op om dat zoals altijd met alle passie te doen", besluit. Op het sociale medium 'X' wordt, op enkele kritische stemmen na, alvast positief gereageerd op het statement.

Club Brugge is té streng voor de betrokkenen ...

Meest recent

Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

7
7
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

13
13
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

380
380
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

247
247
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

41
41
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

57
57
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

73
73
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1422
1422
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

122
122
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

193
193
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

37
37
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

995
995
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

480
480
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

72
72
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

42
42
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

127
127
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

97
97
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

52
52
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

225
225
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

55
55
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

135
135
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

57
57

Meer sportnieuws