Club scoort met statement: "Niemand staat boven de club"

door
Club scoort met statement:

Club Brugge beleefde tot dusver een tegenvallende start van het seizoen. De regerende kampioen kon nog geen enkele wedstrijd winnen en ook het geleverde spel is voorlopig ondermaats. Daarnaast ligt de club in de knoop met een deel van haar achterban.

De Bruggelingen begonnen aan hun seizoen met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG. In de nasleep van die partij circuleerde op de sociale media beelden van enkele onverlaten die vanuit het thuisvak een Hitler-groep brachten richting de bezoekende fans. Uiteindelijk werd ook een politie-onderzoek opgestart met betrekking tot dit incident.

Een tweetal weken later gingen de poppen opnieuw aan het dansen. Tijdens een statement tegen racisme op het veld van Standard, werd vanuit het Brugse vak door tientallen 'supporters' de zogenaamde 'Kühnen-groet' uitgebracht. Een berucht gebaar dat vooral in (neo-)nazistische kringen wordt gebruikt. Dit keer besloot de club ook om zelf actief te ondernemen.

LEES OOK: Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Ook steun voor North Fanatics

Zo werd een groot deel van de daders geïdentificeerd. Zij kregen een stadionverbod opgelegd voor de matchen van Club en zullen ook juridisch vervolgd worden. Het merendeel van deze 'supporters' waren lid van de beruchte groepering 'North Fanatics'. Die groep wentelde zich vervolgens in een soort van slachtofferrol en liet zich afgelopen weekend zelfs ontbinden in de nasleep van de incidenten.

Maar niet iedereen was het eens met het optreden van Club en de gerechtelijke instanties. Zo werden ook heel wat steunbetuigingen richting 'North Fanatics' uitgebracht. Dat draaide zelfs uit tot een haatcampagne van bepaalde individuen. En dus zag de club zich genoodzaakt om te reageren. Zo werd woensdag een nieuw statement naar buiten gebracht.

'Club is geen megafoon'

Daarin roept Club onder meer op tot eenheid bij zijn fans en vreest het voor nog meer nare gevolgen. "Dat enkelingen hier nu via een online haatcampagne tegen vertegenwoordigers van Club, dan wel via het dreigen met acties in het stadion het opnemen voor deze 42 ‘supporters’ is bijzonder jammer", klinkt het.

Blauw-Zwart onderstreept ook dat het een 'inclusieve club' is en niet gebruikt wil worden als propaganda-middel. "Club roept alle fans die willen supporteren voor Club - en Club niet gebruiken als megafoon voor eender welk ander gedachtengoed - op om dat zoals altijd met alle passie te doen", besluit. Op het sociale medium 'X' wordt, op enkele kritische stemmen na, alvast positief gereageerd op het statement.

Club Brugge is té streng voor de betrokkenen ...

Meest recent

Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

3
3
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

64
64
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

22
22
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

23
23
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

40
40
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

52
52
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

92
92
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

86
86
Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Union SG en Club Brugge nemen het morgenavond tegen elkaar op in het Dudenpark. Een duel dat al ...

236
236
El Ouahdi doet boekje open over transfer naar PSV

Zakaria El Ouahdi gaat KRC Genk in de zomer wellicht verlaten. Er worden heel wat ploegen aan hem ...

127
127
Anderlecht slaat toe en shopt weer bij Ajax

Bij RSC Anderlecht zijn ze achter de schermen heel druk bezig met het aantrekken van nieuwe mensen. ...

294
294
Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Benito Raman kende een degelijke periode bij RSC Anderlecht. De aanvaller kende er jaren waarbij ...

123
123
'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

60
60
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

100
100
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

97
97
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

158
158
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

107
107
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

297
297
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

171
171
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

80
80
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

312
312
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

171
171
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

359
359
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

107
107

Meer sportnieuws