Club scoort met statement: "Niemand staat boven de club"

520 stemmen
Club scoort met statement:

Club Brugge beleefde tot dusver een tegenvallende start van het seizoen. De regerende kampioen kon nog geen enkele wedstrijd winnen en ook het geleverde spel is voorlopig ondermaats. Daarnaast ligt de club in de knoop met een deel van haar achterban.

De Bruggelingen begonnen aan hun seizoen met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG. In de nasleep van die partij circuleerde op de sociale media beelden van enkele onverlaten die vanuit het thuisvak een Hitler-groep brachten richting de bezoekende fans. Uiteindelijk werd ook een politie-onderzoek opgestart met betrekking tot dit incident.

Een tweetal weken later gingen de poppen opnieuw aan het dansen. Tijdens een statement tegen racisme op het veld van Standard, werd vanuit het Brugse vak door tientallen 'supporters' de zogenaamde 'Kühnen-groet' uitgebracht. Een berucht gebaar dat vooral in (neo-)nazistische kringen wordt gebruikt. Dit keer besloot de club ook om zelf actief te ondernemen.

LEES OOK: 'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Ook steun voor North Fanatics

Zo werd een groot deel van de daders geïdentificeerd. Zij kregen een stadionverbod opgelegd voor de matchen van Club en zullen ook juridisch vervolgd worden. Het merendeel van deze 'supporters' waren lid van de beruchte groepering 'North Fanatics'. Die groep wentelde zich vervolgens in een soort van slachtofferrol en liet zich afgelopen weekend zelfs ontbinden in de nasleep van de incidenten.

Maar niet iedereen was het eens met het optreden van Club en de gerechtelijke instanties. Zo werden ook heel wat steunbetuigingen richting 'North Fanatics' uitgebracht. Dat draaide zelfs uit tot een haatcampagne van bepaalde individuen. En dus zag de club zich genoodzaakt om te reageren. Zo werd woensdag een nieuw statement naar buiten gebracht.

'Club is geen megafoon'

Daarin roept Club onder meer op tot eenheid bij zijn fans en vreest het voor nog meer nare gevolgen. "Dat enkelingen hier nu via een online haatcampagne tegen vertegenwoordigers van Club, dan wel via het dreigen met acties in het stadion het opnemen voor deze 42 ‘supporters’ is bijzonder jammer", klinkt het.

Blauw-Zwart onderstreept ook dat het een 'inclusieve club' is en niet gebruikt wil worden als propaganda-middel. "Club roept alle fans die willen supporteren voor Club - en Club niet gebruiken als megafoon voor eender welk ander gedachtengoed - op om dat zoals altijd met alle passie te doen", besluit. Op het sociale medium 'X' wordt, op enkele kritische stemmen na, alvast positief gereageerd op het statement.

Club Brugge is té streng voor de betrokkenen ...

Meest recent

'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

10
10
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

23
23
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

102
102
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

289
289
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

186
186
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

120
120
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

115
115
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

412
412
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

496
496
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

70
70
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

163
163
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

180
180
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1633
1633
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

676
676
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

373
373
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

298
298
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

121
121
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

98
98
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

423
423
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

175
175
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

407
407
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

64
64
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

141
141
Joos verdedigt Rode Duivels: "Ik vind het heel raar"

België deed het echt wel goed tegen Spanje. Tot de 88ste minuut leken verlengingen in aantocht. ...

168
168
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

81
81

Meer sportnieuws