Club scoort met statement: "Niemand staat boven de club"

door
Club scoort met statement:

Club Brugge beleefde tot dusver een tegenvallende start van het seizoen. De regerende kampioen kon nog geen enkele wedstrijd winnen en ook het geleverde spel is voorlopig ondermaats. Daarnaast ligt de club in de knoop met een deel van haar achterban.

De Bruggelingen begonnen aan hun seizoen met een nederlaag in de Supercup tegen Union SG. In de nasleep van die partij circuleerde op de sociale media beelden van enkele onverlaten die vanuit het thuisvak een Hitler-groep brachten richting de bezoekende fans. Uiteindelijk werd ook een politie-onderzoek opgestart met betrekking tot dit incident.

Een tweetal weken later gingen de poppen opnieuw aan het dansen. Tijdens een statement tegen racisme op het veld van Standard, werd vanuit het Brugse vak door tientallen 'supporters' de zogenaamde 'Kühnen-groet' uitgebracht. Een berucht gebaar dat vooral in (neo-)nazistische kringen wordt gebruikt. Dit keer besloot de club ook om zelf actief te ondernemen.

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Ook steun voor North Fanatics

Zo werd een groot deel van de daders geïdentificeerd. Zij kregen een stadionverbod opgelegd voor de matchen van Club en zullen ook juridisch vervolgd worden. Het merendeel van deze 'supporters' waren lid van de beruchte groepering 'North Fanatics'. Die groep wentelde zich vervolgens in een soort van slachtofferrol en liet zich afgelopen weekend zelfs ontbinden in de nasleep van de incidenten.

Maar niet iedereen was het eens met het optreden van Club en de gerechtelijke instanties. Zo werden ook heel wat steunbetuigingen richting 'North Fanatics' uitgebracht. Dat draaide zelfs uit tot een haatcampagne van bepaalde individuen. En dus zag de club zich genoodzaakt om te reageren. Zo werd woensdag een nieuw statement naar buiten gebracht.

'Club is geen megafoon'

Daarin roept Club onder meer op tot eenheid bij zijn fans en vreest het voor nog meer nare gevolgen. "Dat enkelingen hier nu via een online haatcampagne tegen vertegenwoordigers van Club, dan wel via het dreigen met acties in het stadion het opnemen voor deze 42 ‘supporters’ is bijzonder jammer", klinkt het.

Blauw-Zwart onderstreept ook dat het een 'inclusieve club' is en niet gebruikt wil worden als propaganda-middel. "Club roept alle fans die willen supporteren voor Club - en Club niet gebruiken als megafoon voor eender welk ander gedachtengoed - op om dat zoals altijd met alle passie te doen", besluit. Op het sociale medium 'X' wordt, op enkele kritische stemmen na, alvast positief gereageerd op het statement.

Club Brugge is té streng voor de betrokkenen ...

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

28
28
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

43
43
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

49
49
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

78
78
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

21
21
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

68
68
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

307
307
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

47
47
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

49
49
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

104
104
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

190
190
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

124
124
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

134
134
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

90
90
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

608
608
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

308
308
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

109
109
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

43
43
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

92
92
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

549
549

Meer sportnieuws