Genk ziet winger na één seizoen alweer vertrekken

door
Genk ziet winger na één seizoen alweer vertrekken

Het is nog uiterst onzeker hoe de ploeg van KRC Genk er na het einde van de zomermercato uit zal zien. Verschillende spelers uit de huidige kern kunnen de club immers nog gaan verlaten, waardoor er sportief directeur Dimitri de Condé nog drukke weken te wachten staan. Eén speler is alvast al vertrokken.

Het lijstje met Genk-spelers die buitenlandse interesse genieten is niet mis. Zakaria El Ouahdi, Mark McKenzie, Mujaid Sadick, Bilal El Khannouss, Matias Galarza en Tolu Arokodare werden allemaal in meer of mindere mate gelinkt aan een vertrek. Voorlopig lopen zij echter nog in Genk rond.

LEES OOK: Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Fadera tekent bij Como

Dat kan niet langer gezegd worden van Alieu Fadera. De Gambiaanse winger was vorig weekend al een opvallende afwezige in de selectie voor de wedstrijd tegen Club Brugge en dat was een teken aan de wand. Nu is Genk hem ook helemaal kwijt.

Zoals verwacht heeft Fadera woensdag zijn handtekening gezet bij Como, nieuwkomer in de Serie A. De Italiaanse club zou rond de 5 miljoen euro neertellen en schotelde Fadera een overeenkomst voor vier seizoenen voor. Hij zal er getraind worden door Cesc Fabregas en zal er aan de zijde spelen van onder meer Pepe Reina, Raphaël Varane en Andrea Belotti.

Na één jaar alweer weg bij Genk

Fabregas toont zich alvast tevreden met zijn nieuwe aanwinst. "Hij is een snelle speler met diepgang. Zijn eigenschappen en kwaliteiten zijn een zeer goede aanvulling voor ons offensieve compartiment", aldus de Spanjaard.

Fadera was uiteindelijk slechts een jaar aan de slag bij Genk, dat hem vorige zomer weggeplukt had bij Zulte Waregem. Hij kwam er 37 keer in actie, waarbij hij goed was voor drie goals en vier assists. Eerder was de 22-jarige ook in Slowakije aan de slag bij Pohronie.

Een aderlating voor Genk?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

98
98
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

50
50
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

474
474
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

96
96
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

310
310
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

80
80
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

383
383
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

373
373
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

125
125
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

447
447
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

268
268
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

465
465
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

529
529
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

429
429
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

186
186
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

264
264
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

359
359
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

231
231
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

98
98
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

211
211
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

66
66
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

698
698
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

672
672

Meer sportnieuws