‘Twee Belgische topclubs gaan vol voor Juventus-diamant’

door
‘Twee Belgische topclubs gaan vol voor Juventus-diamant’

Union SG en KRC Genk staan lijnrecht tegenover elkaar op de zomermercato. Italiaanse transferjournalist Gianluca Di Marzio laat weten dat de twee Belgische clubs strijden om Juventus-diamant Livano Comenencia.

Comenencia is een Nederlandse jeugdinternational die in de zomer van 2023 van de jeugd van PSV naar Juve Next Gen trok, de jeugdopleiding van Italiaanse topclub Juventus. Daar wordt de 20-jarige middenvelder gezien als een veelbelovende speler, een ruwe diamant die nog geslepen moet worden.

LEES OOK: Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Permanente transfer

Bij Juventus is er echter veel concurrentie en vooralsnog maakte Comenencia vooral minuten in de Italiaanse Serie C. Daar kwam hij tot dertig wedstrijden met twee doelpunten en zes assists. Nu lonkt een overgang naar de Belgische velden.

Union SG én KRC Genk strijden namelijk om zijn handtekening. Comenencia is een flankspeler die ook centraal op het middenveld uit de voeten kan. Bij Juventus loopt zijn contract nog tot 2025 met een marktwaarde van 800.000 euro. Beide clubs zouden azen op een permanente transfer.

Verlanglijstje

Het Nederlandse toptalent zou dus niet worden uitgeleend, maar zowel Union SG als KRC Genk willen de middenvelder definitief binnenhalen. Comenencia zelf zou vooral op zoek zijn naar speelminuten en niet weigerachtig staan tegenover een uitdaging in de Jupiler Pro League.

Union SG moet nog een vertrek vrezen van Cameron Puertas en zoekt naar een creatieve middenvelder. Puertas liet gisteren na de uitschakeling in de voorrondes van de Champions League duidelijk verstaan dat een transfer nog steeds een prioriteit is voor de JPL-assistkoning van vorig seizoen.

Een goede speler voor de JPL?

Meest recent

Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

13
13
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

75
75
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

60
60
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

234
234
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

753
753
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

102
102
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

262
262
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

110
110
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

202
202
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

269
269
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

30
30
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

220
220
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

299
299
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

109
109
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

182
182
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

150
150
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

322
322
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

187
187
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

209
209
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

226
226
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

97
97
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

271
271
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

362
362
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

185
185

Meer sportnieuws