‘Twee Belgische topclubs gaan vol voor Juventus-diamant’

door
‘Twee Belgische topclubs gaan vol voor Juventus-diamant’

Union SG en KRC Genk staan lijnrecht tegenover elkaar op de zomermercato. Italiaanse transferjournalist Gianluca Di Marzio laat weten dat de twee Belgische clubs strijden om Juventus-diamant Livano Comenencia.

Comenencia is een Nederlandse jeugdinternational die in de zomer van 2023 van de jeugd van PSV naar Juve Next Gen trok, de jeugdopleiding van Italiaanse topclub Juventus. Daar wordt de 20-jarige middenvelder gezien als een veelbelovende speler, een ruwe diamant die nog geslepen moet worden.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Permanente transfer

Bij Juventus is er echter veel concurrentie en vooralsnog maakte Comenencia vooral minuten in de Italiaanse Serie C. Daar kwam hij tot dertig wedstrijden met twee doelpunten en zes assists. Nu lonkt een overgang naar de Belgische velden.

Union SG én KRC Genk strijden namelijk om zijn handtekening. Comenencia is een flankspeler die ook centraal op het middenveld uit de voeten kan. Bij Juventus loopt zijn contract nog tot 2025 met een marktwaarde van 800.000 euro. Beide clubs zouden azen op een permanente transfer.

Verlanglijstje

Het Nederlandse toptalent zou dus niet worden uitgeleend, maar zowel Union SG als KRC Genk willen de middenvelder definitief binnenhalen. Comenencia zelf zou vooral op zoek zijn naar speelminuten en niet weigerachtig staan tegenover een uitdaging in de Jupiler Pro League.

Union SG moet nog een vertrek vrezen van Cameron Puertas en zoekt naar een creatieve middenvelder. Puertas liet gisteren na de uitschakeling in de voorrondes van de Champions League duidelijk verstaan dat een transfer nog steeds een prioriteit is voor de JPL-assistkoning van vorig seizoen.

Een goede speler voor de JPL?

Meest recent

'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

14
14
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

39
39
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

130
130
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

72
72
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

122
122
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

151
151
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

339
339
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

245
245
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

75
75
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

604
604
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

204
204
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

234
234
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

98
98
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

56
56
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

169
169
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

511
511
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

218
218
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

99
99
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

434
434
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

543
543
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

217
217
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

742
742
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

207
207

Meer sportnieuws