‘Twee Belgische topclubs gaan vol voor Juventus-diamant’

391 stemmen
‘Twee Belgische topclubs gaan vol voor Juventus-diamant’

Union SG en KRC Genk staan lijnrecht tegenover elkaar op de zomermercato. Italiaanse transferjournalist Gianluca Di Marzio laat weten dat de twee Belgische clubs strijden om Juventus-diamant Livano Comenencia.

Comenencia is een Nederlandse jeugdinternational die in de zomer van 2023 van de jeugd van PSV naar Juve Next Gen trok, de jeugdopleiding van Italiaanse topclub Juventus. Daar wordt de 20-jarige middenvelder gezien als een veelbelovende speler, een ruwe diamant die nog geslepen moet worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

Permanente transfer

Bij Juventus is er echter veel concurrentie en vooralsnog maakte Comenencia vooral minuten in de Italiaanse Serie C. Daar kwam hij tot dertig wedstrijden met twee doelpunten en zes assists. Nu lonkt een overgang naar de Belgische velden.

Union SG én KRC Genk strijden namelijk om zijn handtekening. Comenencia is een flankspeler die ook centraal op het middenveld uit de voeten kan. Bij Juventus loopt zijn contract nog tot 2025 met een marktwaarde van 800.000 euro. Beide clubs zouden azen op een permanente transfer.

Verlanglijstje

Het Nederlandse toptalent zou dus niet worden uitgeleend, maar zowel Union SG als KRC Genk willen de middenvelder definitief binnenhalen. Comenencia zelf zou vooral op zoek zijn naar speelminuten en niet weigerachtig staan tegenover een uitdaging in de Jupiler Pro League.

Union SG moet nog een vertrek vrezen van Cameron Puertas en zoekt naar een creatieve middenvelder. Puertas liet gisteren na de uitschakeling in de voorrondes van de Champions League duidelijk verstaan dat een transfer nog steeds een prioriteit is voor de JPL-assistkoning van vorig seizoen.

Een goede speler voor de JPL?

Meest recent

'Nieuwe grootmacht voor Tresoldi, target te duur voor Club'

Het beloven nog zeer bewogen weken te worden bij Club Brugge. De landskampioen is immers nog op zoek ...

2
2
'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

32
32
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

9
9
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

15
15
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

265
265
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

152
152
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

285
285
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

45
45
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

72
72
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

212
212
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

541
541
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

153
153
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

200
200
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

60
60
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

251
251
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

590
590
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

107
107
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

75
75
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

409
409
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

639
639
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

78
78
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

407
407
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

177
177
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

443
443

Meer sportnieuws