Moris trekt conclusie na nieuwe nederlaag Union

door
Moris trekt conclusie na nieuwe nederlaag Union

Club Brugge wordt dit seizoen de enige Belgische vertegenwoordiger in de vernieuwde Champions League. Vicekampioen Union SG sneuvelde dinsdagavond immers in de voorrondes. Zo werd ook in de terugwedstrijd verloren van Slavia Praag.

Ondanks het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders, waren de Brusselaars degelijk aan het seizoen begonnen. In de Supercup werd meteen gewonnen van Club Brugge. Vervolgens werd de competitie op gang getrapt met een 4 op 6 tegen promovendi FCV Dender en Beerschot VA.

Maar daarna begon het plots mis te gaan voor de Unionisten. In de heenmatch tegen Slavia Praag kreeg de ploeg van nieuwe trainer Sébastien Pocognoli een 3-1-nederlaag om de oren. Enkele dagen later werd dan weer met spectaculaire 4-3-cijfers verloren van het verrassende KVC Westerlo.

LEES OOK: Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

Goede mentaliteit is terug

En dinsdag kwam daar dus ook een nederlaag in de return tegen Slavia bovenop. De Tsjechen haalden het uiteindelijk met 0-1. Al moet gezegd dat het verschil tussen beide ploegen veel minder groot was dan in de heenmatch. Union had zelfs de kansen om met een overwinning aan de haal te gaan.

Pocognoli probeerde achteraf dan ook om positief te zijn. "Ik heb een reactie gezien na de nederlaag tegen Westerlo, waarin de mentaliteit slecht was. Vandaag was het iets beter. En dat geeft toch een ander gevoel. Al blijven het gemengde gevoelens, want het was toch de bedoeling om door te stoten", klonk het bij Sporza.

Basis van voorbije seizoenen

Ook doelman Anthony Moris is ervan overtuigd dat Union op de goede weg is, ondanks de drie opeenvolgende nederlagen. "We hebben de basis van de voorbije drie seizoenen van Union gezien. Er zijn zeker nog werkpunten, gelukkig maar, maar het ziet er wel goed uit voor het gevolg. We missen nog automatismen, maar de reactie en de mentaliteit waren goed. Tegen Charleroi moeten we nu een overwinning boeken en dan hebben we 9 dagen om rustig toe te leven naar de volgende match tegen STVV."

Union is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

11
11
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

174
174
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

171
171
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

84
84
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

24
24
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

421
421
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

98
98
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

137
137
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

322
322
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

129
129
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

92
92
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

381
381
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

341
341
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

468
468
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

149
149
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws