Moris trekt conclusie na nieuwe nederlaag Union

210 stemmen
Moris trekt conclusie na nieuwe nederlaag Union

Club Brugge wordt dit seizoen de enige Belgische vertegenwoordiger in de vernieuwde Champions League. Vicekampioen Union SG sneuvelde dinsdagavond immers in de voorrondes. Zo werd ook in de terugwedstrijd verloren van Slavia Praag.

Ondanks het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders, waren de Brusselaars degelijk aan het seizoen begonnen. In de Supercup werd meteen gewonnen van Club Brugge. Vervolgens werd de competitie op gang getrapt met een 4 op 6 tegen promovendi FCV Dender en Beerschot VA.

Maar daarna begon het plots mis te gaan voor de Unionisten. In de heenmatch tegen Slavia Praag kreeg de ploeg van nieuwe trainer Sébastien Pocognoli een 3-1-nederlaag om de oren. Enkele dagen later werd dan weer met spectaculaire 4-3-cijfers verloren van het verrassende KVC Westerlo.

LEES OOK: 'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

Goede mentaliteit is terug

En dinsdag kwam daar dus ook een nederlaag in de return tegen Slavia bovenop. De Tsjechen haalden het uiteindelijk met 0-1. Al moet gezegd dat het verschil tussen beide ploegen veel minder groot was dan in de heenmatch. Union had zelfs de kansen om met een overwinning aan de haal te gaan.

Pocognoli probeerde achteraf dan ook om positief te zijn. "Ik heb een reactie gezien na de nederlaag tegen Westerlo, waarin de mentaliteit slecht was. Vandaag was het iets beter. En dat geeft toch een ander gevoel. Al blijven het gemengde gevoelens, want het was toch de bedoeling om door te stoten", klonk het bij Sporza.

Basis van voorbije seizoenen

Ook doelman Anthony Moris is ervan overtuigd dat Union op de goede weg is, ondanks de drie opeenvolgende nederlagen. "We hebben de basis van de voorbije drie seizoenen van Union gezien. Er zijn zeker nog werkpunten, gelukkig maar, maar het ziet er wel goed uit voor het gevolg. We missen nog automatismen, maar de reactie en de mentaliteit waren goed. Tegen Charleroi moeten we nu een overwinning boeken en dan hebben we 9 dagen om rustig toe te leven naar de volgende match tegen STVV."

Union is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

4
4
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

47
47
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

257
257
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

226
226
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

375
375
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

104
104
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

172
172
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

367
367
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

350
350
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

487
487
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

506
506
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

209
209
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

560
560
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

171
171
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

226
226
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

231
231
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

115
115
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

246
246
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

567
567
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

170
170
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

231
231
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

423
423
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

106
106
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

700
700

Meer sportnieuws