Moris trekt conclusie na nieuwe nederlaag Union

210 stemmen
Moris trekt conclusie na nieuwe nederlaag Union

Club Brugge wordt dit seizoen de enige Belgische vertegenwoordiger in de vernieuwde Champions League. Vicekampioen Union SG sneuvelde dinsdagavond immers in de voorrondes. Zo werd ook in de terugwedstrijd verloren van Slavia Praag.

Ondanks het vertrek van coach Alexander Blessin en enkele sterkhouders, waren de Brusselaars degelijk aan het seizoen begonnen. In de Supercup werd meteen gewonnen van Club Brugge. Vervolgens werd de competitie op gang getrapt met een 4 op 6 tegen promovendi FCV Dender en Beerschot VA.

Maar daarna begon het plots mis te gaan voor de Unionisten. In de heenmatch tegen Slavia Praag kreeg de ploeg van nieuwe trainer Sébastien Pocognoli een 3-1-nederlaag om de oren. Enkele dagen later werd dan weer met spectaculaire 4-3-cijfers verloren van het verrassende KVC Westerlo.

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Goede mentaliteit is terug

En dinsdag kwam daar dus ook een nederlaag in de return tegen Slavia bovenop. De Tsjechen haalden het uiteindelijk met 0-1. Al moet gezegd dat het verschil tussen beide ploegen veel minder groot was dan in de heenmatch. Union had zelfs de kansen om met een overwinning aan de haal te gaan.

Pocognoli probeerde achteraf dan ook om positief te zijn. "Ik heb een reactie gezien na de nederlaag tegen Westerlo, waarin de mentaliteit slecht was. Vandaag was het iets beter. En dat geeft toch een ander gevoel. Al blijven het gemengde gevoelens, want het was toch de bedoeling om door te stoten", klonk het bij Sporza.

Basis van voorbije seizoenen

Ook doelman Anthony Moris is ervan overtuigd dat Union op de goede weg is, ondanks de drie opeenvolgende nederlagen. "We hebben de basis van de voorbije drie seizoenen van Union gezien. Er zijn zeker nog werkpunten, gelukkig maar, maar het ziet er wel goed uit voor het gevolg. We missen nog automatismen, maar de reactie en de mentaliteit waren goed. Tegen Charleroi moeten we nu een overwinning boeken en dan hebben we 9 dagen om rustig toe te leven naar de volgende match tegen STVV."

Union is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

0
0
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

24
24
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

101
101
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

48
48
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

47
47
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

114
114
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

25
25
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

334
334
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

27
27
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

135
135
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

174
174
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

131
131
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

74
74
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

60
60
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

314
314
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

30
30
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

118
118
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

220
220
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

687
687
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

590
590
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

70
70
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

616
616
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

692
692

Meer sportnieuws