'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

door
'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

Het bestuur van Club Brugge heeft enkele drukke dagen achter de rug. Zo werd dinsdag de miljoenentransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig beklonken. Daarnaast slaagde de landskampioen er ook in om het contract van Maxim De Cuyper open te breken.

Ongeveer een jaartje geleden keerde de vleugelback terug naar Club nadat hij twee seizoen op huurbasis bij Westerlo had gespeeld. En De Cuyper groeide al snel uit tot een vaste basiskracht. Toen zijn concurrent Bjorn Meijer terug fit was, werd De Cuyper zelfs een tijdje aan de rechterkant uitgespeeld omdat hij zo waardevol voor de ploeg was.

Uiteindelijk werd hij wel terug op de linksback gezet en in die hoedanigheid hielp hij zijn ploeg aan de titel. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Uiteindelijk speelde hij geen minuut op het tornooi, maar maakte hij wel indruk tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Gegeerd in Europa

Logischerwijs heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist eerder al te melden dan onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse tonen. Volgens Het Nieuwsblad tonen echter ook grootmachten als Arsenal en Liverpool belangstelling.

Club Brugge was dan ook genoodzaakt om actie te ondernemen. De Cuyper zou binnen een jaartje immers zijn laatste contractjaar ingaan. Dat zou een negatieve invloed hebben op zijn marktwaarde. En het zou Blauw-Zwart een slechtere onderhandelingspositie bezorgen als in de zomer van 2025 aan tafel gegaan moet worden geïnteresseerde clubs.

Transfer in 2025

Dat scenario kon men nu dus voorkomen. Zo ligt MDC nu vast tot medio 2028. De kans dat hij die overeenkomst ook zal uitdoen is evenwel bijzonder klein. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het de bedoeling is om komende zomer dan toch de stap naar het buitenland te zetten. Op dat moment zal hij 24 jaar zijn, een mooie leeftijd voor een nieuwe stap in zijn carrière. Maar eerst wil hij nog een seizoen knallen in Brugge. Zowel in eigen land als in de vernieuwde Champions League.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

18
18
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

98
98
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

35
35
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

41
41
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

275
275
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

86
86
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

140
140
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

124
124
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

530
530
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

377
377
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

525
525
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

241
241
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

225
225
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

228
228
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

234
234
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

79
79
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

438
438
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

673
673
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

516
516
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

301
301
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

510
510
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

747
747
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

443
443
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

450
450

Meer sportnieuws