'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

1234
'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

Het bestuur van Club Brugge heeft enkele drukke dagen achter de rug. Zo werd dinsdag de miljoenentransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig beklonken. Daarnaast slaagde de landskampioen er ook in om het contract van Maxim De Cuyper open te breken.

Ongeveer een jaartje geleden keerde de vleugelback terug naar Club nadat hij twee seizoen op huurbasis bij Westerlo had gespeeld. En De Cuyper groeide al snel uit tot een vaste basiskracht. Toen zijn concurrent Bjorn Meijer terug fit was, werd De Cuyper zelfs een tijdje aan de rechterkant uitgespeeld omdat hij zo waardevol voor de ploeg was.

Uiteindelijk werd hij wel terug op de linksback gezet en in die hoedanigheid hielp hij zijn ploeg aan de titel. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Uiteindelijk speelde hij geen minuut op het tornooi, maar maakte hij wel indruk tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Gegeerd in Europa

Logischerwijs heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist eerder al te melden dan onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse tonen. Volgens Het Nieuwsblad tonen echter ook grootmachten als Arsenal en Liverpool belangstelling.

Club Brugge was dan ook genoodzaakt om actie te ondernemen. De Cuyper zou binnen een jaartje immers zijn laatste contractjaar ingaan. Dat zou een negatieve invloed hebben op zijn marktwaarde. En het zou Blauw-Zwart een slechtere onderhandelingspositie bezorgen als in de zomer van 2025 aan tafel gegaan moet worden geïnteresseerde clubs.

Transfer in 2025

Dat scenario kon men nu dus voorkomen. Zo ligt MDC nu vast tot medio 2028. De kans dat hij die overeenkomst ook zal uitdoen is evenwel bijzonder klein. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het de bedoeling is om komende zomer dan toch de stap naar het buitenland te zetten. Op dat moment zal hij 24 jaar zijn, een mooie leeftijd voor een nieuwe stap in zijn carrière. Maar eerst wil hij nog een seizoen knallen in Brugge. Zowel in eigen land als in de vernieuwde Champions League.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

2
2
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

9
9
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

56
56
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

11
11
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

138
138
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

64
64
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

159
159
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

59
59
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

49
49
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

202
202
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

97
97
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

246
246
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

80
80
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

213
213
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

278
278
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

162
162
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

243
243

Meer sportnieuws