'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

1234
'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

Het bestuur van Club Brugge heeft enkele drukke dagen achter de rug. Zo werd dinsdag de miljoenentransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig beklonken. Daarnaast slaagde de landskampioen er ook in om het contract van Maxim De Cuyper open te breken.

Ongeveer een jaartje geleden keerde de vleugelback terug naar Club nadat hij twee seizoen op huurbasis bij Westerlo had gespeeld. En De Cuyper groeide al snel uit tot een vaste basiskracht. Toen zijn concurrent Bjorn Meijer terug fit was, werd De Cuyper zelfs een tijdje aan de rechterkant uitgespeeld omdat hij zo waardevol voor de ploeg was.

Uiteindelijk werd hij wel terug op de linksback gezet en in die hoedanigheid hielp hij zijn ploeg aan de titel. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Uiteindelijk speelde hij geen minuut op het tornooi, maar maakte hij wel indruk tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Gegeerd in Europa

Logischerwijs heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist eerder al te melden dan onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse tonen. Volgens Het Nieuwsblad tonen echter ook grootmachten als Arsenal en Liverpool belangstelling.

Club Brugge was dan ook genoodzaakt om actie te ondernemen. De Cuyper zou binnen een jaartje immers zijn laatste contractjaar ingaan. Dat zou een negatieve invloed hebben op zijn marktwaarde. En het zou Blauw-Zwart een slechtere onderhandelingspositie bezorgen als in de zomer van 2025 aan tafel gegaan moet worden geïnteresseerde clubs.

Transfer in 2025

Dat scenario kon men nu dus voorkomen. Zo ligt MDC nu vast tot medio 2028. De kans dat hij die overeenkomst ook zal uitdoen is evenwel bijzonder klein. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het de bedoeling is om komende zomer dan toch de stap naar het buitenland te zetten. Op dat moment zal hij 24 jaar zijn, een mooie leeftijd voor een nieuwe stap in zijn carrière. Maar eerst wil hij nog een seizoen knallen in Brugge. Zowel in eigen land als in de vernieuwde Champions League.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

42
42
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

5
5
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

36
36
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

160
160
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

149
149
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

163
163
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

152
152
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

31
31
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

279
279
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

231
231
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

219
219
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

237
237
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

239
239
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

260
260
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

73
73
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

160
160
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

574
574
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

375
375
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

343
343
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

460
460
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

178
178
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

901
901
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

317
317
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

265
265
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

223
223

Meer sportnieuws