'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

1234 stemmen
'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

Het bestuur van Club Brugge heeft enkele drukke dagen achter de rug. Zo werd dinsdag de miljoenentransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig beklonken. Daarnaast slaagde de landskampioen er ook in om het contract van Maxim De Cuyper open te breken.

Ongeveer een jaartje geleden keerde de vleugelback terug naar Club nadat hij twee seizoen op huurbasis bij Westerlo had gespeeld. En De Cuyper groeide al snel uit tot een vaste basiskracht. Toen zijn concurrent Bjorn Meijer terug fit was, werd De Cuyper zelfs een tijdje aan de rechterkant uitgespeeld omdat hij zo waardevol voor de ploeg was.

Uiteindelijk werd hij wel terug op de linksback gezet en in die hoedanigheid hielp hij zijn ploeg aan de titel. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Uiteindelijk speelde hij geen minuut op het tornooi, maar maakte hij wel indruk tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

Gegeerd in Europa

Logischerwijs heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist eerder al te melden dan onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse tonen. Volgens Het Nieuwsblad tonen echter ook grootmachten als Arsenal en Liverpool belangstelling.

Club Brugge was dan ook genoodzaakt om actie te ondernemen. De Cuyper zou binnen een jaartje immers zijn laatste contractjaar ingaan. Dat zou een negatieve invloed hebben op zijn marktwaarde. En het zou Blauw-Zwart een slechtere onderhandelingspositie bezorgen als in de zomer van 2025 aan tafel gegaan moet worden geïnteresseerde clubs.

Transfer in 2025

Dat scenario kon men nu dus voorkomen. Zo ligt MDC nu vast tot medio 2028. De kans dat hij die overeenkomst ook zal uitdoen is evenwel bijzonder klein. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het de bedoeling is om komende zomer dan toch de stap naar het buitenland te zetten. Op dat moment zal hij 24 jaar zijn, een mooie leeftijd voor een nieuwe stap in zijn carrière. Maar eerst wil hij nog een seizoen knallen in Brugge. Zowel in eigen land als in de vernieuwde Champions League.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

47
47
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

14
14
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

153
153
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

74
74
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

65
65
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

517
517
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

55
55
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

108
108
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

137
137
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

815
815
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

59
59
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

536
536
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

371
371
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

746
746
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

727
727
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

125
125
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

428
428
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

728
728
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

357
357
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

198
198
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

222
222
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

206
206
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

358
358
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

933
933
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

140
140

Meer sportnieuws