'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

door
'Arsenal en Liverpool willen sterkhouder: Club onderneemt actie'

Het bestuur van Club Brugge heeft enkele drukke dagen achter de rug. Zo werd dinsdag de miljoenentransfer van Antonio Nusa naar RB Leipzig beklonken. Daarnaast slaagde de landskampioen er ook in om het contract van Maxim De Cuyper open te breken.

Ongeveer een jaartje geleden keerde de vleugelback terug naar Club nadat hij twee seizoen op huurbasis bij Westerlo had gespeeld. En De Cuyper groeide al snel uit tot een vaste basiskracht. Toen zijn concurrent Bjorn Meijer terug fit was, werd De Cuyper zelfs een tijdje aan de rechterkant uitgespeeld omdat hij zo waardevol voor de ploeg was.

Uiteindelijk werd hij wel terug op de linksback gezet en in die hoedanigheid hielp hij zijn ploeg aan de titel. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Uiteindelijk speelde hij geen minuut op het tornooi, maar maakte hij wel indruk tijdens de voorbereiding.

LEES OOK: West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

Gegeerd in Europa

Logischerwijs heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist eerder al te melden dan onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse tonen. Volgens Het Nieuwsblad tonen echter ook grootmachten als Arsenal en Liverpool belangstelling.

Club Brugge was dan ook genoodzaakt om actie te ondernemen. De Cuyper zou binnen een jaartje immers zijn laatste contractjaar ingaan. Dat zou een negatieve invloed hebben op zijn marktwaarde. En het zou Blauw-Zwart een slechtere onderhandelingspositie bezorgen als in de zomer van 2025 aan tafel gegaan moet worden geïnteresseerde clubs.

Transfer in 2025

Dat scenario kon men nu dus voorkomen. Zo ligt MDC nu vast tot medio 2028. De kans dat hij die overeenkomst ook zal uitdoen is evenwel bijzonder klein. Zo weet Het Laatste Nieuws dat het de bedoeling is om komende zomer dan toch de stap naar het buitenland te zetten. Op dat moment zal hij 24 jaar zijn, een mooie leeftijd voor een nieuwe stap in zijn carrière. Maar eerst wil hij nog een seizoen knallen in Brugge. Zowel in eigen land als in de vernieuwde Champions League.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

2
2
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

25
25
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

205
205
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

53
53
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

66
66
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

163
163
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

118
118
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

117
117
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

77
77
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

439
439
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

518
518
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

133
133
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

81
81
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

306
306
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

221
221
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

44
44
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

727
727
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

74
74
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

303
303
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

93
93
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

229
229
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

288
288
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

551
551
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

61
61

Meer sportnieuws