'Anderlecht lonkt naar PL: Fredberg gaat op rem staan'

621 stemmen
'Anderlecht lonkt naar PL: Fredberg gaat op rem staan'

Het einde van de transferperiode komt steeds dichterbij, maar nog een pak clubs zijn lang niet klaar met hun huiswerk. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. De Brusselaars mikken op verschillende versterkingen, waaronder een centrale verdediger.

RSCA rondde vorige week de komst van Ludwig Augustinsson af, de derde aanwinst van de zomermercato. Met de komst van de Zweedse back, die op links moet concurreren met Mousa Ndiaye, begint de defensie eindelijk op punt te staan. Voor de rechtsback-positie werd eerder namelijk al Thomas Foket aangetrokken en het contract van Killian Sardella verlengd.

Centraal in de defensie werd Jan-Carlo Simic dan weer gestrikt als opvolger van Zeno Debast en tekende Jan Vertonghen een jaartje bij. Maar dan nog blijven de opties in het hart van de achterhoede zeer beperkt. En dus speurt Anderlecht momenteel de markt af naar nog een derde centrale verdediger.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Welshe international

Daarbij mikt sportieve baas Jesper Fredberg op een meer ervaren speler. Iemand die naast Vertonghen de jongere spelers als Simic en Nunzio Engwanda kan bijstaan met raad en daad. En uiteraard iemand die ook voor een sportieve meerwaarde zorgt.

Daarvoor zou men onder meer richting de Premier League lonken. Zo raakte maandag bekend dat Paars-Wit een oogje heeft laten vallen op Chris Mepham. De Welshe international ligt momenteel nog onder contract bij ACF Bournemouth, maar mag daar deze zomer vertrekken.

Fredberg wacht af

Naast Anderlecht zouden ook Torino FC en Ipswich Town interesse tonen. Desondanks is Fredberg niet van plan om haast te maken in dit dossier. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri volgt RSCA het dossier vanop de voet, maar is de club niet van plan om te accelereren. Allicht kijkt Fredberg de kat nog wat uit de boom om de best mogelijke deal uit de brand te slepen. Die strategie hanteert hij wel vaker en wierp inmiddels zijn vruchten af, maar stelt het geduld van coach Brian Riemer en co wel danig op de proef.

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

3
3
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

3
3
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

31
31
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

175
175
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

171
171
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

60
60
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

370
370
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

178
178
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

86
86
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

435
435
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

189
189
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

174
174
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

60
60
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

760
760
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

477
477
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

228
228
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

275
275
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

85
85
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

34
34
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

90
90
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

138
138
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

507
507
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

158
158
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

416
416

Meer sportnieuws