'Anderlecht lonkt naar PL: Fredberg gaat op rem staan'

door
'Anderlecht lonkt naar PL: Fredberg gaat op rem staan'

Het einde van de transferperiode komt steeds dichterbij, maar nog een pak clubs zijn lang niet klaar met hun huiswerk. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. De Brusselaars mikken op verschillende versterkingen, waaronder een centrale verdediger.

RSCA rondde vorige week de komst van Ludwig Augustinsson af, de derde aanwinst van de zomermercato. Met de komst van de Zweedse back, die op links moet concurreren met Mousa Ndiaye, begint de defensie eindelijk op punt te staan. Voor de rechtsback-positie werd eerder namelijk al Thomas Foket aangetrokken en het contract van Killian Sardella verlengd.

Centraal in de defensie werd Jan-Carlo Simic dan weer gestrikt als opvolger van Zeno Debast en tekende Jan Vertonghen een jaartje bij. Maar dan nog blijven de opties in het hart van de achterhoede zeer beperkt. En dus speurt Anderlecht momenteel de markt af naar nog een derde centrale verdediger.

LEES OOK: 'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Welshe international

Daarbij mikt sportieve baas Jesper Fredberg op een meer ervaren speler. Iemand die naast Vertonghen de jongere spelers als Simic en Nunzio Engwanda kan bijstaan met raad en daad. En uiteraard iemand die ook voor een sportieve meerwaarde zorgt.

Daarvoor zou men onder meer richting de Premier League lonken. Zo raakte maandag bekend dat Paars-Wit een oogje heeft laten vallen op Chris Mepham. De Welshe international ligt momenteel nog onder contract bij ACF Bournemouth, maar mag daar deze zomer vertrekken.

Fredberg wacht af

Naast Anderlecht zouden ook Torino FC en Ipswich Town interesse tonen. Desondanks is Fredberg niet van plan om haast te maken in dit dossier. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri volgt RSCA het dossier vanop de voet, maar is de club niet van plan om te accelereren. Allicht kijkt Fredberg de kat nog wat uit de boom om de best mogelijke deal uit de brand te slepen. Die strategie hanteert hij wel vaker en wierp inmiddels zijn vruchten af, maar stelt het geduld van coach Brian Riemer en co wel danig op de proef.

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

19
19
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

144
144
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

55
55
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

51
51
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

59
59
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

44
44
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

40
40
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

51
51
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

160
160
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

165
165
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

39
39
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

185
185
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

44
44
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

59
59
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

161
161
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

278
278
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

85
85
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

49
49
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

180
180
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

267
267
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

209
209

Meer sportnieuws