'Anderlecht lonkt naar PL: Fredberg gaat op rem staan'

door
'Anderlecht lonkt naar PL: Fredberg gaat op rem staan'

Het einde van de transferperiode komt steeds dichterbij, maar nog een pak clubs zijn lang niet klaar met hun huiswerk. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval. De Brusselaars mikken op verschillende versterkingen, waaronder een centrale verdediger.

RSCA rondde vorige week de komst van Ludwig Augustinsson af, de derde aanwinst van de zomermercato. Met de komst van de Zweedse back, die op links moet concurreren met Mousa Ndiaye, begint de defensie eindelijk op punt te staan. Voor de rechtsback-positie werd eerder namelijk al Thomas Foket aangetrokken en het contract van Killian Sardella verlengd.

Centraal in de defensie werd Jan-Carlo Simic dan weer gestrikt als opvolger van Zeno Debast en tekende Jan Vertonghen een jaartje bij. Maar dan nog blijven de opties in het hart van de achterhoede zeer beperkt. En dus speurt Anderlecht momenteel de markt af naar nog een derde centrale verdediger.

LEES OOK: 'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

Welshe international

Daarbij mikt sportieve baas Jesper Fredberg op een meer ervaren speler. Iemand die naast Vertonghen de jongere spelers als Simic en Nunzio Engwanda kan bijstaan met raad en daad. En uiteraard iemand die ook voor een sportieve meerwaarde zorgt.

Daarvoor zou men onder meer richting de Premier League lonken. Zo raakte maandag bekend dat Paars-Wit een oogje heeft laten vallen op Chris Mepham. De Welshe international ligt momenteel nog onder contract bij ACF Bournemouth, maar mag daar deze zomer vertrekken.

Fredberg wacht af

Naast Anderlecht zouden ook Torino FC en Ipswich Town interesse tonen. Desondanks is Fredberg niet van plan om haast te maken in dit dossier. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri volgt RSCA het dossier vanop de voet, maar is de club niet van plan om te accelereren. Allicht kijkt Fredberg de kat nog wat uit de boom om de best mogelijke deal uit de brand te slepen. Die strategie hanteert hij wel vaker en wierp inmiddels zijn vruchten af, maar stelt het geduld van coach Brian Riemer en co wel danig op de proef.

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

38
38
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

59
59
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

266
266
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

60
60
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

138
138
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

198
198
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

212
212
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

189
189
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

354
354
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

272
272
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

378
378
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

327
327
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

290
290
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

56
56
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

258
258
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

454
454
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

118
118
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

201
201
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

123
123
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

180
180
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

334
334
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

63
63
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

121
121

Meer sportnieuws