Antwerp met voeten op de grond gezet: "Niet overroepen"

310 stemmen
Antwerp met voeten op de grond gezet:

Antwerp FC heeft zondagnamiddag nog eens flink indruk weten maken. De Great Old maakte op eigen veld brandhout van een zieltogend STVV: 6-1. Desondanks tempert analist Patrick Goots de vreugde bij zijn ex-club.

Na het vertrek van succescoach Mark van Bommel, startte Antwerp met behoorlijk wat twijfels aan het nieuwe seizoen. Zeker omdat de financiële situatie ervoor zorgt dat de uitgaven op de transfermarkt beperkt moeten blijven. Desondanks won RAFC meteen op het veld van Charleroi en vergat het daarna om zich te belonen in de thuismatch tegen Anderlecht.

En zondag volgde dus al de eerste referentiewedstrijd van het seizoen. Toegegeven, het huidige STVV lijkt nog maar weinig op de kwieke Kanaries van in de vorige jaargang. Maar dan nog mag de prestatie van Antwerp niet onderschat worden. Verschillende spelers haalden dan ook een hoog niveau, maar vooral de prestatie van Jacob Ondrejka mocht gezien worden.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Definitief vertrokken?

De Zweed tekende niet alleen voor drie doelpunten, hij deed er ook nog een assistje bovenop. Een straffe prestatie die hem ongetwijfeld deugd zal gedaan hebben. Ook in zijn eerste seizoen bij Antwerp liet Ondrejka al regelmatig flitsen zien, maar pakte hij minstens even vaak uit met periodes van anonieme optredens.

Volgens Goots zou hij na deze prestatie echter definitief vertrokken kunnen zijn. "Vooral zijn eerste goal – hoe hij die bal met de binnenkant van de voet naar de verste paal ‘brosseerde’ – was van prachtige makelij. Zo maakte ik ze in mijn tijd ook graag. Het vertrouwen van Ondrejka zal een flinke boost hebben gekregen", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Schabouwelijk STVV

In ieder geval genoot Goots van Antwerp op de mat legde. Tegelijk zette hij de ploeg van coach Jonas De Roeck met de voetjes op de grond. Zo onderstreept hij dat STVV wel heel er zwak voor de dag kwam. "We mogen deze prestatie niet overroepen. STVV liet achterin véél steken vallen. De Truiense doelman Jo Coppens kende niet zijn beste dag, om het zacht uit te drukken", aldus de ex-spits.

Antwerp gaat dit seizoen meedoen voor minstens een plek in de top vier ...

Meest recent

Meunier doet fans dromen: "Kunnen wereldkampioen worden"

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

8
8
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

51
51
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

58
58
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

34
34
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

62
62
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

129
129
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

86
86
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

191
191
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

354
354
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

250
250
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

150
150
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

24
24
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

119
119
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

27
27
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

150
150
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

736
736
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

125
125
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

417
417
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

357
357
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

879
879
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws