Hayen in vieze papieren bij Club Brugge: "Dán vliegt hij!"

door
Hayen in vieze papieren bij Club Brugge:

Club Brugge is voorlopig één van de grootste teleurstellingen in het nog prille seizoen van de Jupiler Pro League. De regerende landskampioen vertoeft na drie speeldagen zowaar in de degradatiezone. En dus neemt de druk op coach Nicky Hayen zienderogen toe.

Eind vorig seizoen kreeg Hayen de touwtjes in handen bij Blauw-Zwart. Op dat moment was hij al aan de slag als trainer van de beloften, maar door het ontslag van Ronny Deila werd hij gepromoveerd naar de eerste ploeg. Aanvankelijk was dat slechts een tijdelijke opdracht. Hayen zou louter de schade moeten beperken tot het einde van het seizoen.

Maar die interim-opdracht draaide anders uit. Zo wervelden de Bruggelingen door de Play-Offs, wat uiteindelijk zelfs tot de landstitel leidde. Hayen, die intern ook erg geapprecieerd werd, werd logischerwijs dan ook vastbenoemd als hoofdcoach van de meervoudige landskampioen. Maar voorlopig slaagt hij er niet in de goede prestaties te bevestigen.

LEES OOK: Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Coach verantwoordelijk

Club is immers bijzonder tegenvallend aan het seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG, volgde in de competitie een pijnlijke 1 op 9. Bovendien is er weinig progressie te zien in het geleverde spel. Nochtans bleef de selectie van vorig seizoen grotendeels intact en werden zelfs een vijftal aanwinsten gestrikt.

Analist en ex-speler Vital Borkelmans vreest dat Hayen verantwoordelijk zal worden gehouden voor deze tegenvallende reeks. "Voor de volle honderd procent, jammer genoeg. Het is in het wereldje altijd zo: loopt het goed, dan is er lof voor de spelers. Draait het vierkant, dan heeft de trainer het gedaan. Dat is echt oneerlijk, maar het ís nu eenmaal zo", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Positie in gevaar

Voorlopig is een ontslag van de Limburger niet aan de orde. Men wil natuurlijk niet overreageren na amper vier matchen. Maar zowel de resultaten als het spelniveau zullen drastisch moeten verbeteren. Lukt dat niet, dan zou de positie van Hayen wel eens in gevaar kunnen komen. "Ik denk toch dat hij een probleem heeft. Met déze kern moet het beter. Ik moet er geen tekening bij maken: als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit", vult Philippe Vande Walle aan.

Hayen is de grootste verantwoordelijke voor de gemiste start van Club ...

Meest recent

STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

23
23
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

99
99
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

78
78
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

24
24
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

74
74
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

134
134
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

48
48
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

170
170
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

53
53
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

71
71
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

189
189
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

56
56
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

702
702
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

368
368
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

43
43
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

376
376
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

140
140
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

388
388
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

129
129
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

174
174
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

73
73
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

288
288
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

233
233
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

243
243
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

839
839

Meer sportnieuws