Hayen in vieze papieren bij Club Brugge: "Dán vliegt hij!"

731
Hayen in vieze papieren bij Club Brugge:

Club Brugge is voorlopig één van de grootste teleurstellingen in het nog prille seizoen van de Jupiler Pro League. De regerende landskampioen vertoeft na drie speeldagen zowaar in de degradatiezone. En dus neemt de druk op coach Nicky Hayen zienderogen toe.

Eind vorig seizoen kreeg Hayen de touwtjes in handen bij Blauw-Zwart. Op dat moment was hij al aan de slag als trainer van de beloften, maar door het ontslag van Ronny Deila werd hij gepromoveerd naar de eerste ploeg. Aanvankelijk was dat slechts een tijdelijke opdracht. Hayen zou louter de schade moeten beperken tot het einde van het seizoen.

Maar die interim-opdracht draaide anders uit. Zo wervelden de Bruggelingen door de Play-Offs, wat uiteindelijk zelfs tot de landstitel leidde. Hayen, die intern ook erg geapprecieerd werd, werd logischerwijs dan ook vastbenoemd als hoofdcoach van de meervoudige landskampioen. Maar voorlopig slaagt hij er niet in de goede prestaties te bevestigen.

LEES OOK: ‘Standard kijkt rond in JPL om Epolo te vervangen’

Coach verantwoordelijk

Club is immers bijzonder tegenvallend aan het seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG, volgde in de competitie een pijnlijke 1 op 9. Bovendien is er weinig progressie te zien in het geleverde spel. Nochtans bleef de selectie van vorig seizoen grotendeels intact en werden zelfs een vijftal aanwinsten gestrikt.

Analist en ex-speler Vital Borkelmans vreest dat Hayen verantwoordelijk zal worden gehouden voor deze tegenvallende reeks. "Voor de volle honderd procent, jammer genoeg. Het is in het wereldje altijd zo: loopt het goed, dan is er lof voor de spelers. Draait het vierkant, dan heeft de trainer het gedaan. Dat is echt oneerlijk, maar het ís nu eenmaal zo", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Positie in gevaar

Voorlopig is een ontslag van de Limburger niet aan de orde. Men wil natuurlijk niet overreageren na amper vier matchen. Maar zowel de resultaten als het spelniveau zullen drastisch moeten verbeteren. Lukt dat niet, dan zou de positie van Hayen wel eens in gevaar kunnen komen. "Ik denk toch dat hij een probleem heeft. Met déze kern moet het beter. Ik moet er geen tekening bij maken: als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit", vult Philippe Vande Walle aan.

Hayen is de grootste verantwoordelijke voor de gemiste start van Club ...

Meest recent

"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

0
0
Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

111
111
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

583
583
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

71
71
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

54
54
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

57
57
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

33
33
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

260
260
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

369
369
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

70
70
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

525
525
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

478
478
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

912
912
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

43
43
'Anderlecht hakt knoop door: twee talenten mogen weg'

Bij Anderlecht blijft de grote schoonmaak voortduren. Nadat eerder al verschillende spelers uit het ...

451
451
Play vuurt geweldig nieuws op Belgische voetbalfans af

Voor voetbalfans die de voorbije weken vruchteloos op zoek gingen naar de samenvattingen van de ...

602
602
'Union SG met zorgen: twee smaakmakers willen weg'

Union SG dreigt in de slotfase van de transferperiode nog twee belangrijke namen te zien vertrekken. ...

244
244
Anderlecht zoekt versterking: dit mogen de fans verwachten

Anderlecht moet in de slotfase van de transferperiode opnieuw de markt op. Het vertrek van Nathan ...

707
707
'Standard slaat toe met zeer opmerkelijke constructie'

Standard lijkt zich in het slot van de mercato toch nog te gaan roeren. De Rouches namen met een ...

362
362
'Zoveelste twist in transfersaga rond Fernandez-Pardo'

Verschillende Rode Duivels wachten in het slot nog in spanning af of ze al dan niet een transfer ...

81
81
'Sibierski schakelt snel: vervanger Saliba in beeld'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer druk einde van de zomemercato te gaan worden. Paars-Wit wil ...

436
436
'Club strikt supertalent: plan ligt op tafel'

Club Brugge leek klaar te zijn met zijn transferhuiswerk voor deze zomer aan inkomende zijde, maar ...

652
652
Brugse fans vol emotie: Vanaken zorgt voor totale verrassing

Hans Vanaken heeft opnieuw voor een bijzonder moment gezorgd bij Club Brugge. De aanvoerder stond ...

215
215
'Standard wil verbazen met terugkeer oude bekende'

Bij Standard dachten ze aanvankelijk voor de start van de competitie al klaar te zijn met hun ...

164
164
'STVV heeft jonge Belg beet, Westerlo dokt miljoenen'

De zomermercato is toe aan zijn slotweek en dat maakt dat heel wat clubs nog snel hun laatste ...

67
67

Meer sportnieuws