Hayen in vieze papieren bij Club Brugge: "Dán vliegt hij!"

731
Hayen in vieze papieren bij Club Brugge:

Club Brugge is voorlopig één van de grootste teleurstellingen in het nog prille seizoen van de Jupiler Pro League. De regerende landskampioen vertoeft na drie speeldagen zowaar in de degradatiezone. En dus neemt de druk op coach Nicky Hayen zienderogen toe.

Eind vorig seizoen kreeg Hayen de touwtjes in handen bij Blauw-Zwart. Op dat moment was hij al aan de slag als trainer van de beloften, maar door het ontslag van Ronny Deila werd hij gepromoveerd naar de eerste ploeg. Aanvankelijk was dat slechts een tijdelijke opdracht. Hayen zou louter de schade moeten beperken tot het einde van het seizoen.

Maar die interim-opdracht draaide anders uit. Zo wervelden de Bruggelingen door de Play-Offs, wat uiteindelijk zelfs tot de landstitel leidde. Hayen, die intern ook erg geapprecieerd werd, werd logischerwijs dan ook vastbenoemd als hoofdcoach van de meervoudige landskampioen. Maar voorlopig slaagt hij er niet in de goede prestaties te bevestigen.

LEES OOK: 'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

Coach verantwoordelijk

Club is immers bijzonder tegenvallend aan het seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG, volgde in de competitie een pijnlijke 1 op 9. Bovendien is er weinig progressie te zien in het geleverde spel. Nochtans bleef de selectie van vorig seizoen grotendeels intact en werden zelfs een vijftal aanwinsten gestrikt.

Analist en ex-speler Vital Borkelmans vreest dat Hayen verantwoordelijk zal worden gehouden voor deze tegenvallende reeks. "Voor de volle honderd procent, jammer genoeg. Het is in het wereldje altijd zo: loopt het goed, dan is er lof voor de spelers. Draait het vierkant, dan heeft de trainer het gedaan. Dat is echt oneerlijk, maar het ís nu eenmaal zo", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Positie in gevaar

Voorlopig is een ontslag van de Limburger niet aan de orde. Men wil natuurlijk niet overreageren na amper vier matchen. Maar zowel de resultaten als het spelniveau zullen drastisch moeten verbeteren. Lukt dat niet, dan zou de positie van Hayen wel eens in gevaar kunnen komen. "Ik denk toch dat hij een probleem heeft. Met déze kern moet het beter. Ik moet er geen tekening bij maken: als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit", vult Philippe Vande Walle aan.

Hayen is de grootste verantwoordelijke voor de gemiste start van Club ...

Meest recent

'Pocognoli geeft groen licht: fascinerende nieuwe job'

Sébastien Pocognoli werd na nog geen jaar dienstverband al aan de kant geschoven als ...

0
0
'Onverwachte wending: miljoenendeal Genk 'on hold' gezet'

KRC Genk toonde zaterdagavond een flink staaltje veerkracht en boog tegen KVC Westerlo een dubbele ...

26
26
Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

99
99
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

244
244
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

189
189
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

176
176
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

136
136
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

144
144
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

365
365
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

84
84
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

116
116
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

169
169
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

282
282
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

86
86
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

68
68
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

207
207
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

653
653
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

503
503
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

354
354
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

369
369
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

227
227
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

737
737
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

69
69
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

350
350
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

96
96

Meer sportnieuws