Hayen in vieze papieren bij Club Brugge: "Dán vliegt hij!"

door
Hayen in vieze papieren bij Club Brugge:

Club Brugge is voorlopig één van de grootste teleurstellingen in het nog prille seizoen van de Jupiler Pro League. De regerende landskampioen vertoeft na drie speeldagen zowaar in de degradatiezone. En dus neemt de druk op coach Nicky Hayen zienderogen toe.

Eind vorig seizoen kreeg Hayen de touwtjes in handen bij Blauw-Zwart. Op dat moment was hij al aan de slag als trainer van de beloften, maar door het ontslag van Ronny Deila werd hij gepromoveerd naar de eerste ploeg. Aanvankelijk was dat slechts een tijdelijke opdracht. Hayen zou louter de schade moeten beperken tot het einde van het seizoen.

Maar die interim-opdracht draaide anders uit. Zo wervelden de Bruggelingen door de Play-Offs, wat uiteindelijk zelfs tot de landstitel leidde. Hayen, die intern ook erg geapprecieerd werd, werd logischerwijs dan ook vastbenoemd als hoofdcoach van de meervoudige landskampioen. Maar voorlopig slaagt hij er niet in de goede prestaties te bevestigen.

LEES OOK: 'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

Coach verantwoordelijk

Club is immers bijzonder tegenvallend aan het seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG, volgde in de competitie een pijnlijke 1 op 9. Bovendien is er weinig progressie te zien in het geleverde spel. Nochtans bleef de selectie van vorig seizoen grotendeels intact en werden zelfs een vijftal aanwinsten gestrikt.

Analist en ex-speler Vital Borkelmans vreest dat Hayen verantwoordelijk zal worden gehouden voor deze tegenvallende reeks. "Voor de volle honderd procent, jammer genoeg. Het is in het wereldje altijd zo: loopt het goed, dan is er lof voor de spelers. Draait het vierkant, dan heeft de trainer het gedaan. Dat is echt oneerlijk, maar het ís nu eenmaal zo", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Positie in gevaar

Voorlopig is een ontslag van de Limburger niet aan de orde. Men wil natuurlijk niet overreageren na amper vier matchen. Maar zowel de resultaten als het spelniveau zullen drastisch moeten verbeteren. Lukt dat niet, dan zou de positie van Hayen wel eens in gevaar kunnen komen. "Ik denk toch dat hij een probleem heeft. Met déze kern moet het beter. Ik moet er geen tekening bij maken: als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit", vult Philippe Vande Walle aan.

Hayen is de grootste verantwoordelijke voor de gemiste start van Club ...

Meest recent

'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

6
6
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

37
37
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

154
154
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

89
89
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

15
15
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

318
318
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

99
99
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

319
319
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

29
29
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

50
50
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

258
258
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

62
62
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

253
253
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

249
249
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

113
113
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

528
528
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

340
340
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

422
422
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

306
306
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

161
161
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

331
331
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

256
256
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1419
1419
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

298
298

Meer sportnieuws