Hayen in vieze papieren bij Club Brugge: "Dán vliegt hij!"

door
Hayen in vieze papieren bij Club Brugge:

Club Brugge is voorlopig één van de grootste teleurstellingen in het nog prille seizoen van de Jupiler Pro League. De regerende landskampioen vertoeft na drie speeldagen zowaar in de degradatiezone. En dus neemt de druk op coach Nicky Hayen zienderogen toe.

Eind vorig seizoen kreeg Hayen de touwtjes in handen bij Blauw-Zwart. Op dat moment was hij al aan de slag als trainer van de beloften, maar door het ontslag van Ronny Deila werd hij gepromoveerd naar de eerste ploeg. Aanvankelijk was dat slechts een tijdelijke opdracht. Hayen zou louter de schade moeten beperken tot het einde van het seizoen.

Maar die interim-opdracht draaide anders uit. Zo wervelden de Bruggelingen door de Play-Offs, wat uiteindelijk zelfs tot de landstitel leidde. Hayen, die intern ook erg geapprecieerd werd, werd logischerwijs dan ook vastbenoemd als hoofdcoach van de meervoudige landskampioen. Maar voorlopig slaagt hij er niet in de goede prestaties te bevestigen.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

Coach verantwoordelijk

Club is immers bijzonder tegenvallend aan het seizoen begonnen. Na de nederlaag in de Supercup tegen Union SG, volgde in de competitie een pijnlijke 1 op 9. Bovendien is er weinig progressie te zien in het geleverde spel. Nochtans bleef de selectie van vorig seizoen grotendeels intact en werden zelfs een vijftal aanwinsten gestrikt.

Analist en ex-speler Vital Borkelmans vreest dat Hayen verantwoordelijk zal worden gehouden voor deze tegenvallende reeks. "Voor de volle honderd procent, jammer genoeg. Het is in het wereldje altijd zo: loopt het goed, dan is er lof voor de spelers. Draait het vierkant, dan heeft de trainer het gedaan. Dat is echt oneerlijk, maar het ís nu eenmaal zo", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Positie in gevaar

Voorlopig is een ontslag van de Limburger niet aan de orde. Men wil natuurlijk niet overreageren na amper vier matchen. Maar zowel de resultaten als het spelniveau zullen drastisch moeten verbeteren. Lukt dat niet, dan zou de positie van Hayen wel eens in gevaar kunnen komen. "Ik denk toch dat hij een probleem heeft. Met déze kern moet het beter. Ik moet er geen tekening bij maken: als dit nog een paar keer gebeurt, dan vliegt hij. Of dat dan de juiste keuze zou zijn, daar spreek ik me niet over uit", vult Philippe Vande Walle aan.

Hayen is de grootste verantwoordelijke voor de gemiste start van Club ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

3
3
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

24
24
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

16
16
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

157
157
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

139
139
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

82
82
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

227
227
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

171
171
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

125
125
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

116
116
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

241
241
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

44
44
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

125
125
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

258
258
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

503
503
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

238
238
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

414
414
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

244
244
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

390
390
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

641
641

Meer sportnieuws