‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

door
‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

Lucas Stassin, de 19-jarige spits van KVC Westerlo, blijft indruk maken met zijn scorend vermogen. Vorig seizoen debuteerde hij sterk in de Jupiler Pro League, met 9 doelpunten in 26 wedstrijden. Zijn efficiëntie en killersinstinct zetten hem meteen in de top van Belgische spitsen.

Ondanks zijn prestaties werd Stassin door Anderlecht over het hoofd gezien, waar hij eerder uitblonk bij RSCA Futures. Nu, met een sterke start van het huidige seizoen, heeft hij de aandacht getrokken van clubs zoals KRC Genk. Sommigen zien in hem zelfs de toekomstige nummer 9 van de Rode Duivels.

LEES OOK: 'Straffe toekomstwending voor Stassin'

Topschutter Stassin paste niet bij Anderlecht

Elke club droomt van een spits die seizoen na seizoen 15 à 20 doelpunten in het net jaagt. Lucas Stassin (19, KVC Westerlo) is precies zo'n spits.

In het seizoen 2022/23 bewees hij dat al bij RSCA Futures, waar hij zich met een indrukwekkende 17% omzetting van doelkansen en 0,52 doelpunt per 90 minuten tot een van de tien meest efficiënte en vlot scorende spitsen van de Challenger Pro League kroonde.

Toch besloot Anderlecht vreemd genoeg om de topschutter van de Futures geen kans te geven in het eerste elftal. Hoewel Anderlecht hem afgelopen zomer aanvankelijk wilde behouden door een gebrek aan aanvallers, werd Stassin vooral als een tijdelijke noodoplossing gezien.

Volgens La Dernière Heure was er zelfs geen sprake van een contractverlenging. De reden? Hij paste niet in het profiel dat het nieuwe management voor ogen had.

Stassin zou nog tekortschieten op fysiek vlak en in zijn spel met de rug naar het doel. Anderlecht zocht een nummer 9 die de bal kan vasthouden en anderen bij de combinatie kan betrekken, terwijl Stassin vooral een pure afwerker is, die op zijn best is wanneer hij de ballen in de box krijgt.

Pijnlijk vertrek bij Anderlecht

Hoewel Anderlecht niet echt op Lucas Stassin rekende, maakte paars-wit de transferonderhandelingen met KVC Westerlo bijzonder lastig. Volgens Het Nieuwsblad werd een bod van de Kemphanen maar liefst drie keer afgewezen.

Dit creëerde een pijnlijke en complexe situatie voor Stassin, die al sinds zijn tiende bij Anderlecht speelde en waarvan zijn vader, Stéphane, nog steeds jeugdtrainer is.

Stassin had graag zijn carrière bij Anderlecht voortgezet, maar tot zijn teleurstelling bleef een nieuw voorstel uit. Vanuit de club werd gesuggereerd dat Stassin zelf per se wilde vertrekken, maar daar was hij het niet mee eens.

“Ik denk dat ze zich wat indekken, hé. Iedereen weet hoeveel jonge spelers zoals Sadiki en ikzelf van Anderlecht houden”, vertelde hij in La Dernière Heure.

Het gebrek aan vertrouwen vanuit de club en het ontbreken van kansen in het eerste elftal, ondanks zijn status als topschutter van de RSCA Futures in de Challenger Pro League, zorgden ervoor dat hij zich ongewaardeerd voelde.

Stassin blijft indruk maken: op de lijst bij KRC Genk

Lucas Stassin beleefde vorig seizoen een indrukwekkend debuut bij KVC Westerlo in de Jupiler Pro League. Met 9 doelpunten in 26 competitiewedstrijden, waarvan 14 als basisspeler, bewees hij zich meteen als een van de tien meest scorende spitsen van de Belgische competitie.

Zijn efficiëntie was zelfs opmerkelijk: met een omzetratio van 26% behoorde Stassin tot de top drie, enkel achter Isaac Davies (KV Kortrijk) en Mathias Fernandez-Pardo (AA Gent).

Daarmee overtrof hij zijn prestaties in de Challenger Pro League ruimschoots en bewees dat het niveauverschil voor hem geen obstakel was. Ook dit seizoen is Stassin sterk begonnen, met 2 doelpunten in zijn eerste 3 competitiewedstrijden.

Zijn killersinstinct en de zekerheid die hij biedt op doelpunten hebben zowel binnenlandse als buitenlandse clubs op hem doen letten. Volgens Sacha Tavolieri overweegt KRC Genk zelfs om Stassin in te lijven, mocht er deze zomer een spits als Tolu Arokodare of Andi Zeqiri vertrekken.

Toekomstige spits van de Rode Duivels?

La Dernière Heure merkte terecht op dat Lucas Stassin overal waar hij komt, het net weet te vinden. Of het nu bij de RSCA Futures is, op training bij Anderlecht, of in de eerste ploeg van KVC Westerlo - Stassin scoort altijd.

Guillaume Gillet, die met hem samenwerkte bij de beloften van Anderlecht, noemt hem dan ook een pure doelpuntenmaker. “Hij heeft een ongekend oog voor doel, iets wat ik zelden zie bij zo’n jonge speler”, zei Gillet in de krant.

Stassin hoeft niet constant in de wedstrijd te zitten om het verschil te maken; één kans is vaak genoeg voor hem om te scoren. Dit seizoen heeft Stassin veel vooruitgang geboekt, zowel in de lucht als in zijn spel met de rug naar het doel.

Zijn groei is niet onopgemerkt gebleven. Hassan Cetinkaya, vicevoorzitter van KVC Westerlo, ging zelfs zo ver om te zeggen:

“Gezien zijn efficiëntie zie ik hem als de volgende nummer 1-aanvaller voor de Rode Duivels. Hij is een van de beste finishers die ik ooit heb gezien en zal de onbetwistbare nummer 9 van België worden.”

Genk moet Stassin halen

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

46
46
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

12
12
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

90
90
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

21
21
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

33
33
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

105
105
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

34
34
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

112
112
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

314
314
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

44
44
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

470
470
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

92
92
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

218
218
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

474
474
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

328
328
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

299
299
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

425
425

Meer sportnieuws