‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

door
‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

Lucas Stassin, de 19-jarige spits van KVC Westerlo, blijft indruk maken met zijn scorend vermogen. Vorig seizoen debuteerde hij sterk in de Jupiler Pro League, met 9 doelpunten in 26 wedstrijden. Zijn efficiëntie en killersinstinct zetten hem meteen in de top van Belgische spitsen.

Ondanks zijn prestaties werd Stassin door Anderlecht over het hoofd gezien, waar hij eerder uitblonk bij RSCA Futures. Nu, met een sterke start van het huidige seizoen, heeft hij de aandacht getrokken van clubs zoals KRC Genk. Sommigen zien in hem zelfs de toekomstige nummer 9 van de Rode Duivels.

LEES OOK: Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Topschutter Stassin paste niet bij Anderlecht

Elke club droomt van een spits die seizoen na seizoen 15 à 20 doelpunten in het net jaagt. Lucas Stassin (19, KVC Westerlo) is precies zo'n spits.

In het seizoen 2022/23 bewees hij dat al bij RSCA Futures, waar hij zich met een indrukwekkende 17% omzetting van doelkansen en 0,52 doelpunt per 90 minuten tot een van de tien meest efficiënte en vlot scorende spitsen van de Challenger Pro League kroonde.

Toch besloot Anderlecht vreemd genoeg om de topschutter van de Futures geen kans te geven in het eerste elftal. Hoewel Anderlecht hem afgelopen zomer aanvankelijk wilde behouden door een gebrek aan aanvallers, werd Stassin vooral als een tijdelijke noodoplossing gezien.

Volgens La Dernière Heure was er zelfs geen sprake van een contractverlenging. De reden? Hij paste niet in het profiel dat het nieuwe management voor ogen had.

Stassin zou nog tekortschieten op fysiek vlak en in zijn spel met de rug naar het doel. Anderlecht zocht een nummer 9 die de bal kan vasthouden en anderen bij de combinatie kan betrekken, terwijl Stassin vooral een pure afwerker is, die op zijn best is wanneer hij de ballen in de box krijgt.

Pijnlijk vertrek bij Anderlecht

Hoewel Anderlecht niet echt op Lucas Stassin rekende, maakte paars-wit de transferonderhandelingen met KVC Westerlo bijzonder lastig. Volgens Het Nieuwsblad werd een bod van de Kemphanen maar liefst drie keer afgewezen.

Dit creëerde een pijnlijke en complexe situatie voor Stassin, die al sinds zijn tiende bij Anderlecht speelde en waarvan zijn vader, Stéphane, nog steeds jeugdtrainer is.

Stassin had graag zijn carrière bij Anderlecht voortgezet, maar tot zijn teleurstelling bleef een nieuw voorstel uit. Vanuit de club werd gesuggereerd dat Stassin zelf per se wilde vertrekken, maar daar was hij het niet mee eens.

“Ik denk dat ze zich wat indekken, hé. Iedereen weet hoeveel jonge spelers zoals Sadiki en ikzelf van Anderlecht houden”, vertelde hij in La Dernière Heure.

Het gebrek aan vertrouwen vanuit de club en het ontbreken van kansen in het eerste elftal, ondanks zijn status als topschutter van de RSCA Futures in de Challenger Pro League, zorgden ervoor dat hij zich ongewaardeerd voelde.

Stassin blijft indruk maken: op de lijst bij KRC Genk

Lucas Stassin beleefde vorig seizoen een indrukwekkend debuut bij KVC Westerlo in de Jupiler Pro League. Met 9 doelpunten in 26 competitiewedstrijden, waarvan 14 als basisspeler, bewees hij zich meteen als een van de tien meest scorende spitsen van de Belgische competitie.

Zijn efficiëntie was zelfs opmerkelijk: met een omzetratio van 26% behoorde Stassin tot de top drie, enkel achter Isaac Davies (KV Kortrijk) en Mathias Fernandez-Pardo (AA Gent).

Daarmee overtrof hij zijn prestaties in de Challenger Pro League ruimschoots en bewees dat het niveauverschil voor hem geen obstakel was. Ook dit seizoen is Stassin sterk begonnen, met 2 doelpunten in zijn eerste 3 competitiewedstrijden.

Zijn killersinstinct en de zekerheid die hij biedt op doelpunten hebben zowel binnenlandse als buitenlandse clubs op hem doen letten. Volgens Sacha Tavolieri overweegt KRC Genk zelfs om Stassin in te lijven, mocht er deze zomer een spits als Tolu Arokodare of Andi Zeqiri vertrekken.

Toekomstige spits van de Rode Duivels?

La Dernière Heure merkte terecht op dat Lucas Stassin overal waar hij komt, het net weet te vinden. Of het nu bij de RSCA Futures is, op training bij Anderlecht, of in de eerste ploeg van KVC Westerlo - Stassin scoort altijd.

Guillaume Gillet, die met hem samenwerkte bij de beloften van Anderlecht, noemt hem dan ook een pure doelpuntenmaker. “Hij heeft een ongekend oog voor doel, iets wat ik zelden zie bij zo’n jonge speler”, zei Gillet in de krant.

Stassin hoeft niet constant in de wedstrijd te zitten om het verschil te maken; één kans is vaak genoeg voor hem om te scoren. Dit seizoen heeft Stassin veel vooruitgang geboekt, zowel in de lucht als in zijn spel met de rug naar het doel.

Zijn groei is niet onopgemerkt gebleven. Hassan Cetinkaya, vicevoorzitter van KVC Westerlo, ging zelfs zo ver om te zeggen:

“Gezien zijn efficiëntie zie ik hem als de volgende nummer 1-aanvaller voor de Rode Duivels. Hij is een van de beste finishers die ik ooit heb gezien en zal de onbetwistbare nummer 9 van België worden.”

Genk moet Stassin halen

Meest recent

Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

11
11
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

78
78
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

30
30
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

51
51
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

189
189
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

104
104
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

204
204
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

103
103
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

146
146
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

246
246
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

380
380
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

88
88
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

367
367
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

296
296
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

46
46
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

619
619
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

190
190
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

197
197
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

64
64
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

81
81
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

192
192
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

100
100
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

249
249

Meer sportnieuws