‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

door
‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

Lucas Stassin, de 19-jarige spits van KVC Westerlo, blijft indruk maken met zijn scorend vermogen. Vorig seizoen debuteerde hij sterk in de Jupiler Pro League, met 9 doelpunten in 26 wedstrijden. Zijn efficiëntie en killersinstinct zetten hem meteen in de top van Belgische spitsen.

Ondanks zijn prestaties werd Stassin door Anderlecht over het hoofd gezien, waar hij eerder uitblonk bij RSCA Futures. Nu, met een sterke start van het huidige seizoen, heeft hij de aandacht getrokken van clubs zoals KRC Genk. Sommigen zien in hem zelfs de toekomstige nummer 9 van de Rode Duivels.

LEES OOK: 'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Topschutter Stassin paste niet bij Anderlecht

Elke club droomt van een spits die seizoen na seizoen 15 à 20 doelpunten in het net jaagt. Lucas Stassin (19, KVC Westerlo) is precies zo'n spits.

In het seizoen 2022/23 bewees hij dat al bij RSCA Futures, waar hij zich met een indrukwekkende 17% omzetting van doelkansen en 0,52 doelpunt per 90 minuten tot een van de tien meest efficiënte en vlot scorende spitsen van de Challenger Pro League kroonde.

Toch besloot Anderlecht vreemd genoeg om de topschutter van de Futures geen kans te geven in het eerste elftal. Hoewel Anderlecht hem afgelopen zomer aanvankelijk wilde behouden door een gebrek aan aanvallers, werd Stassin vooral als een tijdelijke noodoplossing gezien.

Volgens La Dernière Heure was er zelfs geen sprake van een contractverlenging. De reden? Hij paste niet in het profiel dat het nieuwe management voor ogen had.

Stassin zou nog tekortschieten op fysiek vlak en in zijn spel met de rug naar het doel. Anderlecht zocht een nummer 9 die de bal kan vasthouden en anderen bij de combinatie kan betrekken, terwijl Stassin vooral een pure afwerker is, die op zijn best is wanneer hij de ballen in de box krijgt.

Pijnlijk vertrek bij Anderlecht

Hoewel Anderlecht niet echt op Lucas Stassin rekende, maakte paars-wit de transferonderhandelingen met KVC Westerlo bijzonder lastig. Volgens Het Nieuwsblad werd een bod van de Kemphanen maar liefst drie keer afgewezen.

Dit creëerde een pijnlijke en complexe situatie voor Stassin, die al sinds zijn tiende bij Anderlecht speelde en waarvan zijn vader, Stéphane, nog steeds jeugdtrainer is.

Stassin had graag zijn carrière bij Anderlecht voortgezet, maar tot zijn teleurstelling bleef een nieuw voorstel uit. Vanuit de club werd gesuggereerd dat Stassin zelf per se wilde vertrekken, maar daar was hij het niet mee eens.

“Ik denk dat ze zich wat indekken, hé. Iedereen weet hoeveel jonge spelers zoals Sadiki en ikzelf van Anderlecht houden”, vertelde hij in La Dernière Heure.

Het gebrek aan vertrouwen vanuit de club en het ontbreken van kansen in het eerste elftal, ondanks zijn status als topschutter van de RSCA Futures in de Challenger Pro League, zorgden ervoor dat hij zich ongewaardeerd voelde.

Stassin blijft indruk maken: op de lijst bij KRC Genk

Lucas Stassin beleefde vorig seizoen een indrukwekkend debuut bij KVC Westerlo in de Jupiler Pro League. Met 9 doelpunten in 26 competitiewedstrijden, waarvan 14 als basisspeler, bewees hij zich meteen als een van de tien meest scorende spitsen van de Belgische competitie.

Zijn efficiëntie was zelfs opmerkelijk: met een omzetratio van 26% behoorde Stassin tot de top drie, enkel achter Isaac Davies (KV Kortrijk) en Mathias Fernandez-Pardo (AA Gent).

Daarmee overtrof hij zijn prestaties in de Challenger Pro League ruimschoots en bewees dat het niveauverschil voor hem geen obstakel was. Ook dit seizoen is Stassin sterk begonnen, met 2 doelpunten in zijn eerste 3 competitiewedstrijden.

Zijn killersinstinct en de zekerheid die hij biedt op doelpunten hebben zowel binnenlandse als buitenlandse clubs op hem doen letten. Volgens Sacha Tavolieri overweegt KRC Genk zelfs om Stassin in te lijven, mocht er deze zomer een spits als Tolu Arokodare of Andi Zeqiri vertrekken.

Toekomstige spits van de Rode Duivels?

La Dernière Heure merkte terecht op dat Lucas Stassin overal waar hij komt, het net weet te vinden. Of het nu bij de RSCA Futures is, op training bij Anderlecht, of in de eerste ploeg van KVC Westerlo - Stassin scoort altijd.

Guillaume Gillet, die met hem samenwerkte bij de beloften van Anderlecht, noemt hem dan ook een pure doelpuntenmaker. “Hij heeft een ongekend oog voor doel, iets wat ik zelden zie bij zo’n jonge speler”, zei Gillet in de krant.

Stassin hoeft niet constant in de wedstrijd te zitten om het verschil te maken; één kans is vaak genoeg voor hem om te scoren. Dit seizoen heeft Stassin veel vooruitgang geboekt, zowel in de lucht als in zijn spel met de rug naar het doel.

Zijn groei is niet onopgemerkt gebleven. Hassan Cetinkaya, vicevoorzitter van KVC Westerlo, ging zelfs zo ver om te zeggen:

“Gezien zijn efficiëntie zie ik hem als de volgende nummer 1-aanvaller voor de Rode Duivels. Hij is een van de beste finishers die ik ooit heb gezien en zal de onbetwistbare nummer 9 van België worden.”

Genk moet Stassin halen

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

34
34
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

133
133
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

62
62
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

73
73
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

116
116
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

230
230
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

148
148
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

195
195
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

389
389
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

222
222
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

560
560
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

218
218
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

214
214
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

146
146
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

60
60
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

631
631
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

393
393
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws