‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

door
‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

Lucas Stassin, de 19-jarige spits van KVC Westerlo, blijft indruk maken met zijn scorend vermogen. Vorig seizoen debuteerde hij sterk in de Jupiler Pro League, met 9 doelpunten in 26 wedstrijden. Zijn efficiëntie en killersinstinct zetten hem meteen in de top van Belgische spitsen.

Ondanks zijn prestaties werd Stassin door Anderlecht over het hoofd gezien, waar hij eerder uitblonk bij RSCA Futures. Nu, met een sterke start van het huidige seizoen, heeft hij de aandacht getrokken van clubs zoals KRC Genk. Sommigen zien in hem zelfs de toekomstige nummer 9 van de Rode Duivels.

LEES OOK: Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Topschutter Stassin paste niet bij Anderlecht

Elke club droomt van een spits die seizoen na seizoen 15 à 20 doelpunten in het net jaagt. Lucas Stassin (19, KVC Westerlo) is precies zo'n spits.

In het seizoen 2022/23 bewees hij dat al bij RSCA Futures, waar hij zich met een indrukwekkende 17% omzetting van doelkansen en 0,52 doelpunt per 90 minuten tot een van de tien meest efficiënte en vlot scorende spitsen van de Challenger Pro League kroonde.

Toch besloot Anderlecht vreemd genoeg om de topschutter van de Futures geen kans te geven in het eerste elftal. Hoewel Anderlecht hem afgelopen zomer aanvankelijk wilde behouden door een gebrek aan aanvallers, werd Stassin vooral als een tijdelijke noodoplossing gezien.

Volgens La Dernière Heure was er zelfs geen sprake van een contractverlenging. De reden? Hij paste niet in het profiel dat het nieuwe management voor ogen had.

Stassin zou nog tekortschieten op fysiek vlak en in zijn spel met de rug naar het doel. Anderlecht zocht een nummer 9 die de bal kan vasthouden en anderen bij de combinatie kan betrekken, terwijl Stassin vooral een pure afwerker is, die op zijn best is wanneer hij de ballen in de box krijgt.

Pijnlijk vertrek bij Anderlecht

Hoewel Anderlecht niet echt op Lucas Stassin rekende, maakte paars-wit de transferonderhandelingen met KVC Westerlo bijzonder lastig. Volgens Het Nieuwsblad werd een bod van de Kemphanen maar liefst drie keer afgewezen.

Dit creëerde een pijnlijke en complexe situatie voor Stassin, die al sinds zijn tiende bij Anderlecht speelde en waarvan zijn vader, Stéphane, nog steeds jeugdtrainer is.

Stassin had graag zijn carrière bij Anderlecht voortgezet, maar tot zijn teleurstelling bleef een nieuw voorstel uit. Vanuit de club werd gesuggereerd dat Stassin zelf per se wilde vertrekken, maar daar was hij het niet mee eens.

“Ik denk dat ze zich wat indekken, hé. Iedereen weet hoeveel jonge spelers zoals Sadiki en ikzelf van Anderlecht houden”, vertelde hij in La Dernière Heure.

Het gebrek aan vertrouwen vanuit de club en het ontbreken van kansen in het eerste elftal, ondanks zijn status als topschutter van de RSCA Futures in de Challenger Pro League, zorgden ervoor dat hij zich ongewaardeerd voelde.

Stassin blijft indruk maken: op de lijst bij KRC Genk

Lucas Stassin beleefde vorig seizoen een indrukwekkend debuut bij KVC Westerlo in de Jupiler Pro League. Met 9 doelpunten in 26 competitiewedstrijden, waarvan 14 als basisspeler, bewees hij zich meteen als een van de tien meest scorende spitsen van de Belgische competitie.

Zijn efficiëntie was zelfs opmerkelijk: met een omzetratio van 26% behoorde Stassin tot de top drie, enkel achter Isaac Davies (KV Kortrijk) en Mathias Fernandez-Pardo (AA Gent).

Daarmee overtrof hij zijn prestaties in de Challenger Pro League ruimschoots en bewees dat het niveauverschil voor hem geen obstakel was. Ook dit seizoen is Stassin sterk begonnen, met 2 doelpunten in zijn eerste 3 competitiewedstrijden.

Zijn killersinstinct en de zekerheid die hij biedt op doelpunten hebben zowel binnenlandse als buitenlandse clubs op hem doen letten. Volgens Sacha Tavolieri overweegt KRC Genk zelfs om Stassin in te lijven, mocht er deze zomer een spits als Tolu Arokodare of Andi Zeqiri vertrekken.

Toekomstige spits van de Rode Duivels?

La Dernière Heure merkte terecht op dat Lucas Stassin overal waar hij komt, het net weet te vinden. Of het nu bij de RSCA Futures is, op training bij Anderlecht, of in de eerste ploeg van KVC Westerlo - Stassin scoort altijd.

Guillaume Gillet, die met hem samenwerkte bij de beloften van Anderlecht, noemt hem dan ook een pure doelpuntenmaker. “Hij heeft een ongekend oog voor doel, iets wat ik zelden zie bij zo’n jonge speler”, zei Gillet in de krant.

Stassin hoeft niet constant in de wedstrijd te zitten om het verschil te maken; één kans is vaak genoeg voor hem om te scoren. Dit seizoen heeft Stassin veel vooruitgang geboekt, zowel in de lucht als in zijn spel met de rug naar het doel.

Zijn groei is niet onopgemerkt gebleven. Hassan Cetinkaya, vicevoorzitter van KVC Westerlo, ging zelfs zo ver om te zeggen:

“Gezien zijn efficiëntie zie ik hem als de volgende nummer 1-aanvaller voor de Rode Duivels. Hij is een van de beste finishers die ik ooit heb gezien en zal de onbetwistbare nummer 9 van België worden.”

Genk moet Stassin halen

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

5
5
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

53
53
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

337
337
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

36
36
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

59
59
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

140
140
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

54
54
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

138
138
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

414
414
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

26
26
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

175
175
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

240
240
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

477
477
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

183
183
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

163
163
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

145
145
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

91
91
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

74
74
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

380
380
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

61
61
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

93
93
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179

Meer sportnieuws