‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

door
‘Genk knalt voluit met razende JPL-doelpuntenmachine’

Lucas Stassin, de 19-jarige spits van KVC Westerlo, blijft indruk maken met zijn scorend vermogen. Vorig seizoen debuteerde hij sterk in de Jupiler Pro League, met 9 doelpunten in 26 wedstrijden. Zijn efficiëntie en killersinstinct zetten hem meteen in de top van Belgische spitsen.

Ondanks zijn prestaties werd Stassin door Anderlecht over het hoofd gezien, waar hij eerder uitblonk bij RSCA Futures. Nu, met een sterke start van het huidige seizoen, heeft hij de aandacht getrokken van clubs zoals KRC Genk. Sommigen zien in hem zelfs de toekomstige nummer 9 van de Rode Duivels.

LEES OOK: Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Topschutter Stassin paste niet bij Anderlecht

Elke club droomt van een spits die seizoen na seizoen 15 à 20 doelpunten in het net jaagt. Lucas Stassin (19, KVC Westerlo) is precies zo'n spits.

In het seizoen 2022/23 bewees hij dat al bij RSCA Futures, waar hij zich met een indrukwekkende 17% omzetting van doelkansen en 0,52 doelpunt per 90 minuten tot een van de tien meest efficiënte en vlot scorende spitsen van de Challenger Pro League kroonde.

Toch besloot Anderlecht vreemd genoeg om de topschutter van de Futures geen kans te geven in het eerste elftal. Hoewel Anderlecht hem afgelopen zomer aanvankelijk wilde behouden door een gebrek aan aanvallers, werd Stassin vooral als een tijdelijke noodoplossing gezien.

Volgens La Dernière Heure was er zelfs geen sprake van een contractverlenging. De reden? Hij paste niet in het profiel dat het nieuwe management voor ogen had.

Stassin zou nog tekortschieten op fysiek vlak en in zijn spel met de rug naar het doel. Anderlecht zocht een nummer 9 die de bal kan vasthouden en anderen bij de combinatie kan betrekken, terwijl Stassin vooral een pure afwerker is, die op zijn best is wanneer hij de ballen in de box krijgt.

Pijnlijk vertrek bij Anderlecht

Hoewel Anderlecht niet echt op Lucas Stassin rekende, maakte paars-wit de transferonderhandelingen met KVC Westerlo bijzonder lastig. Volgens Het Nieuwsblad werd een bod van de Kemphanen maar liefst drie keer afgewezen.

Dit creëerde een pijnlijke en complexe situatie voor Stassin, die al sinds zijn tiende bij Anderlecht speelde en waarvan zijn vader, Stéphane, nog steeds jeugdtrainer is.

Stassin had graag zijn carrière bij Anderlecht voortgezet, maar tot zijn teleurstelling bleef een nieuw voorstel uit. Vanuit de club werd gesuggereerd dat Stassin zelf per se wilde vertrekken, maar daar was hij het niet mee eens.

“Ik denk dat ze zich wat indekken, hé. Iedereen weet hoeveel jonge spelers zoals Sadiki en ikzelf van Anderlecht houden”, vertelde hij in La Dernière Heure.

Het gebrek aan vertrouwen vanuit de club en het ontbreken van kansen in het eerste elftal, ondanks zijn status als topschutter van de RSCA Futures in de Challenger Pro League, zorgden ervoor dat hij zich ongewaardeerd voelde.

Stassin blijft indruk maken: op de lijst bij KRC Genk

Lucas Stassin beleefde vorig seizoen een indrukwekkend debuut bij KVC Westerlo in de Jupiler Pro League. Met 9 doelpunten in 26 competitiewedstrijden, waarvan 14 als basisspeler, bewees hij zich meteen als een van de tien meest scorende spitsen van de Belgische competitie.

Zijn efficiëntie was zelfs opmerkelijk: met een omzetratio van 26% behoorde Stassin tot de top drie, enkel achter Isaac Davies (KV Kortrijk) en Mathias Fernandez-Pardo (AA Gent).

Daarmee overtrof hij zijn prestaties in de Challenger Pro League ruimschoots en bewees dat het niveauverschil voor hem geen obstakel was. Ook dit seizoen is Stassin sterk begonnen, met 2 doelpunten in zijn eerste 3 competitiewedstrijden.

Zijn killersinstinct en de zekerheid die hij biedt op doelpunten hebben zowel binnenlandse als buitenlandse clubs op hem doen letten. Volgens Sacha Tavolieri overweegt KRC Genk zelfs om Stassin in te lijven, mocht er deze zomer een spits als Tolu Arokodare of Andi Zeqiri vertrekken.

Toekomstige spits van de Rode Duivels?

La Dernière Heure merkte terecht op dat Lucas Stassin overal waar hij komt, het net weet te vinden. Of het nu bij de RSCA Futures is, op training bij Anderlecht, of in de eerste ploeg van KVC Westerlo - Stassin scoort altijd.

Guillaume Gillet, die met hem samenwerkte bij de beloften van Anderlecht, noemt hem dan ook een pure doelpuntenmaker. “Hij heeft een ongekend oog voor doel, iets wat ik zelden zie bij zo’n jonge speler”, zei Gillet in de krant.

Stassin hoeft niet constant in de wedstrijd te zitten om het verschil te maken; één kans is vaak genoeg voor hem om te scoren. Dit seizoen heeft Stassin veel vooruitgang geboekt, zowel in de lucht als in zijn spel met de rug naar het doel.

Zijn groei is niet onopgemerkt gebleven. Hassan Cetinkaya, vicevoorzitter van KVC Westerlo, ging zelfs zo ver om te zeggen:

“Gezien zijn efficiëntie zie ik hem als de volgende nummer 1-aanvaller voor de Rode Duivels. Hij is een van de beste finishers die ik ooit heb gezien en zal de onbetwistbare nummer 9 van België worden.”

Genk moet Stassin halen

Meest recent

'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

63
63
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

60
60
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

93
93
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

184
184
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

39
39
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

186
186
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

321
321
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

119
119
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

99
99
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

489
489
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

71
71
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

362
362
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

200
200
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

328
328
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

471
471
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

270
270
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

234
234
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

321
321
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

386
386
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

390
390
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

329
329
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

499
499
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

720
720
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

271
271

Meer sportnieuws