Albert: "Dan is Anderlecht pas een titelkandidaat"

652 stemmen
Albert:

RSC Anderlecht pakte een 7 op 9 en dat is goed, maar het spel moet beter. Tegen OH Leuven speelden ze 1-1 en het is duidelijk dat er nog een centrale verdediger en aanvallender versterking bij zal moeten komen. Philippe Albert ging nog maar eens Brian Riemer bekritiseren.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Anderlecht nog niet versterkt

Binnen Anderlecht weten ze dat het momenteel niet goed genoeg is. De Brusselaars hebben momenteel een minder goed elftal dan vorig jaar. Kasper Schmeichel, Zeno Debast en Thomas Delaney vertrokken. Zij moeten eigenlijk nog helemaal vervangen worden en er moet dan nog versterking bij op de flanken.

Albert is desondanks scherp voor Riemer. "Een gelijkspel thuis tegen OHL is niet bevredigend voor een ploeg als Anderlecht die hoge ambities heeft. Tegen dit soort teams moet je thuis altijd de drie punten pakken. Aan het einde van de wedstrijd waren de fluitjes van de supporters aanwezig. En als de resultaten de komende weken niet volgen, zal het hetzelfde verhaal zijn. Riemer staat sinds het einde van de Play-Offs van vorig seizoen onder druk (bij bepaalde media, nvdr.) en we zullen moeten zien hoeveel krediet Fredberg hem nog zal geven", zei hij aan La Capitale.

Aanwinsten op komst

Voorlopig ligt Riemer allerminst onder vuur. Niet bij de (het grootste deel) fans en niet binnen de club. Dat een klein groepje om zijn ontslag roep en enkelingen via X anoniem zitten te tokkelen achter hun scherm, is geen representatie van wat leeft bij het grootste deel van de aanhang. Zij beseffen van waar de club komt na het rampjaar onder Felice Mazzu en de grote kuis die sindsdien werd gedaan. Riemer werd tegen OHL niet uitgefloten, maar weet als geen ander dat hij na 6 september betere prestaties zal moeten neerleggen. Net zoals elke trainer bij een topclub.

Albert meent dat RSCA versterking nodig heeft. "Ik denk overigens dat Anderlecht minstens drie versterkingen moet aantrekken om dit seizoen aanspraak te kunnen maken op de titel."

Dat is de logica zelve. Zo is het al vele maanden duidelijk dat Anderlecht een creatieve middenvelder en twee flankaanvallers aan de kern wil toevoegen. 

Gaat RSCA na de mercato echt knallen?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

31
31
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

24
24
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

76
76
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

71
71
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

62
62
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

505
505
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

466
466
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

863
863
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

373
373
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

178
178
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

705
705
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws