'Dortmund blijft maar gaan: 30 miljoen voor EK-ganger'

112
'Dortmund blijft maar gaan: 30 miljoen voor EK-ganger'

Binnen een tweetal weken trekt de Bundesliga zich weer op gang en dus zijn de Duitse clubs momenteel volop bezig aan hun voorbereiding. Daarnaast zijn de meeste ploegen nog druk in de weer op de transfermarkt. Borussia Dortmund zou bijvoorbeeld op punt staan om alweer toe te slaan.

De Borussen hebben een seizoen van uitersten achter de rug. Tegen de verwachtingen in schopten ze het namelijk tot de finale van de Champions League. Daarin moesten ze uiteindelijk wel hun meerdere erkennen in Real Madrid. Maar die Europese campagne stond in schril contrast met de prestaties in eigen land.

Zo speelde Dortmund geen enkele rol van betekenis. Dortmund eindigde zelfs op een teleurstellende vijfde plek in de eindstand. Enkel via de goede Europese campagne werd nog een Champions League-ticket afgedwongen. Nieuwe coach Nuri Sahin heeft deze zomer dan ook nood aan extra versterking.

LEES OOK: 'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Vier aanwinsten binnen

Daar maakte de sportieve leiding inmiddels ook werk van. Met Waldemar Anton werd allereerst een nieuwe verdediger weggeplukt bij VfB Stuttgart, vorig seizoen nog de grote revelatie in de Bundesliga. Ook diens ploegmaat spits Serhou Guirassy tekende inmiddels in het Signal Iduna Park.

Vervolgens kondigde BVB de komst van Yan Couto aan. De 22-jarige Braziliaanse vleugelback maakte vorig seizoen indruk bij La Liga-revelatie Girona FC en werd overgenomen van zijn moederclub Manchester City. Daarnaast plukte men middenvelder Pascal Groß weg bij Brighton.

Aanvaller van 30 miljoen

En nu is ook de vijfde directe versterking onderweg. Verschillende bronnen melden namelijk dat Dortmund op punt staat om Maximilian Beier te strikken. De 21-jarige centrumaanvaller maakte vorig seizoen flink indruk bij TSG Hoffenheim en dwong zelfs een EK-selectie voor Duitsland af. Daar komt nu dus ook een toptransfer bovenop. Dortmund zou zo'n 30 miljoen euro neertellen voor zijn komst. Volgens transferwatcher Florian Plettenberg zal Beier maandag zijn medische en fysieke proeven afleggen.

Wie is momenteel de grootste Duitse titelkandidaat?

Meest recent

Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

16
16
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

7
7
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

17
17
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

31
31
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

36
36
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

42
42
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

75
75
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

200
200
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

53
53
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

125
125
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

102
102
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

371
371
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

151
151
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

218
218
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

105
105
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

402
402
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

158
158
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

330
330
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

232
232
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

190
190
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

161
161
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

135
135
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

230
230
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

313
313
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

111
111

Meer sportnieuws