'Witte rook nabij: Nico Williams geeft jawoord aan nieuwe club'

1576
'Witte rook nabij: Nico Williams geeft jawoord aan nieuwe club'

De zomerse transfermarkt sluit binnen minder dan een maand zijn deuren, maar er worden in de komende weken nog heel wat topdeals verwacht. Zo lijkt ook Nico Williams van club te wisselen. De Spaanse EK-sensatie zou goed op weg zijn naar FC Barcelona.

De 21-jarige flankspeler is een jeugdproduct van Athletic Bilbao. Daar stond hij lange tijd in de schaduw van zijn oudere broer Iñaki Williams. Die is al jarenlang één van de smaakmakers bij de club in het Baskenland. Maar inmiddels geldt ook zijn jongere broertje als één van de absolute smaakmakers bij de Spaanse bekerwinnaar.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Grof wild aan Europese top

De oudste Williams koos evenwel voor de nationale ploeg van Ghana, terwijl Nico het schopte tot international van Spanje. En met La Roja veroverde hij vorige maand dus de Europese titel. De technischvaardige flankaanvaller scoorde in de finale en was één van de absolute smaakmakers van het toernooi.

Die prestaties lijken hem deze zomer ook een absolute toptransfer op te leveren. Voor het EK stond Williams al op verschillende verlanglijstjes, die interesse is sindsdien alleen maar toegenomen. Maar vooral FC Barcelona drukt al een tijdje door voor zijn komst.

Lichten op groen gezet

De Spaanse vice-kampioen, die met Dani Olmo inmiddels een andere EK-uitblinker strikte, wil Williams dolgraag koppelen aan zijn maatje Lamine Yamal. En dus wordt hij het al wekenlang hof gemaakt door de Catalanen. Die aanpak lijkt te werken. Volgens SPORT heeft de aanvaller het licht op groen gezet voor een overgang naar Barça.

Het wordt nu dus zaak om tot een akkoord te komen op clubniveau. Barcelona zou de afkoopclausule van 58 miljoen euro kunnen lichten, maar zal dan eerst enkele verschuivingen binnen de boekhouding moeten doen. Een betaling in schijven draagt dan ook de voorkeur uit, maar dat zag Bilbao tot dusver niet zitten. Desondanks zou Barça de deal deze week nog willen afronden.

Welke speler zou u momenteel het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

19
19
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

32
32
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

5
5
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

85
85
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

38
38
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

9
9
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

332
332
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

80
80
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

143
143
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

272
272
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

31
31
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

316
316
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

145
145
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38

Meer sportnieuws