'Anderlecht-supporters verdeeld na opvallende actie Riemer'

467 stemmen
'Anderlecht-supporters verdeeld na opvallende actie Riemer'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend voor de eerste keer dit seizoen met punten gesmodderd. Paars-Wit bleef voor eigen volk op een 1-1-gelijkspel steken tegen OH Leuven na een wisselvallige wedstrijd. Achteraf zette coach Brian Riemer een soort charme-offensief in richting de fans.

De Belgische recordkampioen was met een zes op zes aan de competitie begonnen. Desondanks heerste er toch al wat druk voor de eerste thuiswedstrijd mét publiek. De resultaten waren weliswaar goed, het geleverde spel daarentegen was tot dusver ondermaats. Bij de achterban begon de onvrede dan ook toe te nemen.

Maar de ploeg van coach Brian Riemer slaagde er niet in om die onvrede volledig weg te nemen. Zeker voor rust liet RSCA bij momenten nochtans goed voetbal zien. Maar doorgaans bleef het slechts bij flitsen. En na de pauze slaagde de thuisploeg er amper nog in om het defensieve blok van de Leuvenaars te ontwrichten.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Ostentatieve ereronde

Even werd dan ook gevreesd voor een scenario zoals een week geleden op Antwerp, toen openlijk om het ontslag van Riemer werd gescandeerd. Vlak na affluiten kwam er wel gemor en hier en daar zelfs wat gefluit vanaf de tribunes. Maar van echte supportersprotesten was totaal geen sprake.

Desondanks pakte Riemer achteraf toch uit met een opvallend actie. Tijdens de ereronde ging hij namelijk ostentatief voor zijn spelersgroep lopen om de supporters te groeten. Hij stak daarbij regelmatig triomfantelijk zijn vuist omhoog. Opvallend, doorgaans houdt hij zich immers op de achtergrond tijdens zo'n ererondes.

Gemengde reacties

Allicht was dit dan ook een reactie van Riemer op de kritiek aan zijn adres, een poging om de banden met de achterban te verbeteren. Volgens Het Laatste Nieuws werd evenwel met gemengde gevoelens gereageerd. Een deel van de supporters kon de actie van Riemer wel appreciëren, anderen antwoordden dan weer met een wegwerpgebaar. De positie van de Deense trainer blijft de achterban verdelen. "Maar hun steun is zo belangrijk voor dit team, zeker op dit moment. Nu moeten ze als één blok achter ons staan", verklaarde de coach nog.

Riemer haalt het onderste uit zijn selectie ...

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

15
15
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

62
62
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

60
60
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

36
36
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

70
70
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

130
130
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

89
89
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

192
192
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

365
365
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

256
256
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

24
24
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

122
122
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

27
27
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

739
739
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

420
420
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

883
883
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws