'Anderlecht-supporters verdeeld na opvallende actie Riemer'

467 stemmen
'Anderlecht-supporters verdeeld na opvallende actie Riemer'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend voor de eerste keer dit seizoen met punten gesmodderd. Paars-Wit bleef voor eigen volk op een 1-1-gelijkspel steken tegen OH Leuven na een wisselvallige wedstrijd. Achteraf zette coach Brian Riemer een soort charme-offensief in richting de fans.

De Belgische recordkampioen was met een zes op zes aan de competitie begonnen. Desondanks heerste er toch al wat druk voor de eerste thuiswedstrijd mét publiek. De resultaten waren weliswaar goed, het geleverde spel daarentegen was tot dusver ondermaats. Bij de achterban begon de onvrede dan ook toe te nemen.

Maar de ploeg van coach Brian Riemer slaagde er niet in om die onvrede volledig weg te nemen. Zeker voor rust liet RSCA bij momenten nochtans goed voetbal zien. Maar doorgaans bleef het slechts bij flitsen. En na de pauze slaagde de thuisploeg er amper nog in om het defensieve blok van de Leuvenaars te ontwrichten.

LEES OOK: Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Ostentatieve ereronde

Even werd dan ook gevreesd voor een scenario zoals een week geleden op Antwerp, toen openlijk om het ontslag van Riemer werd gescandeerd. Vlak na affluiten kwam er wel gemor en hier en daar zelfs wat gefluit vanaf de tribunes. Maar van echte supportersprotesten was totaal geen sprake.

Desondanks pakte Riemer achteraf toch uit met een opvallend actie. Tijdens de ereronde ging hij namelijk ostentatief voor zijn spelersgroep lopen om de supporters te groeten. Hij stak daarbij regelmatig triomfantelijk zijn vuist omhoog. Opvallend, doorgaans houdt hij zich immers op de achtergrond tijdens zo'n ererondes.

Gemengde reacties

Allicht was dit dan ook een reactie van Riemer op de kritiek aan zijn adres, een poging om de banden met de achterban te verbeteren. Volgens Het Laatste Nieuws werd evenwel met gemengde gevoelens gereageerd. Een deel van de supporters kon de actie van Riemer wel appreciëren, anderen antwoordden dan weer met een wegwerpgebaar. De positie van de Deense trainer blijft de achterban verdelen. "Maar hun steun is zo belangrijk voor dit team, zeker op dit moment. Nu moeten ze als één blok achter ons staan", verklaarde de coach nog.

Riemer haalt het onderste uit zijn selectie ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

38
38
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

26
26
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

39
39
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

48
48
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

43
43
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

60
60
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

221
221
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

62
62
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

41
41
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

105
105
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

736
736
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

450
450
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

405
405
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

807
807
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

560
560
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

295
295
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

272
272

Meer sportnieuws