'Anderlecht-supporters verdeeld na opvallende actie Riemer'

467 stemmen
'Anderlecht-supporters verdeeld na opvallende actie Riemer'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend voor de eerste keer dit seizoen met punten gesmodderd. Paars-Wit bleef voor eigen volk op een 1-1-gelijkspel steken tegen OH Leuven na een wisselvallige wedstrijd. Achteraf zette coach Brian Riemer een soort charme-offensief in richting de fans.

De Belgische recordkampioen was met een zes op zes aan de competitie begonnen. Desondanks heerste er toch al wat druk voor de eerste thuiswedstrijd mét publiek. De resultaten waren weliswaar goed, het geleverde spel daarentegen was tot dusver ondermaats. Bij de achterban begon de onvrede dan ook toe te nemen.

Maar de ploeg van coach Brian Riemer slaagde er niet in om die onvrede volledig weg te nemen. Zeker voor rust liet RSCA bij momenten nochtans goed voetbal zien. Maar doorgaans bleef het slechts bij flitsen. En na de pauze slaagde de thuisploeg er amper nog in om het defensieve blok van de Leuvenaars te ontwrichten.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Ostentatieve ereronde

Even werd dan ook gevreesd voor een scenario zoals een week geleden op Antwerp, toen openlijk om het ontslag van Riemer werd gescandeerd. Vlak na affluiten kwam er wel gemor en hier en daar zelfs wat gefluit vanaf de tribunes. Maar van echte supportersprotesten was totaal geen sprake.

Desondanks pakte Riemer achteraf toch uit met een opvallend actie. Tijdens de ereronde ging hij namelijk ostentatief voor zijn spelersgroep lopen om de supporters te groeten. Hij stak daarbij regelmatig triomfantelijk zijn vuist omhoog. Opvallend, doorgaans houdt hij zich immers op de achtergrond tijdens zo'n ererondes.

Gemengde reacties

Allicht was dit dan ook een reactie van Riemer op de kritiek aan zijn adres, een poging om de banden met de achterban te verbeteren. Volgens Het Laatste Nieuws werd evenwel met gemengde gevoelens gereageerd. Een deel van de supporters kon de actie van Riemer wel appreciëren, anderen antwoordden dan weer met een wegwerpgebaar. De positie van de Deense trainer blijft de achterban verdelen. "Maar hun steun is zo belangrijk voor dit team, zeker op dit moment. Nu moeten ze als één blok achter ons staan", verklaarde de coach nog.

Riemer haalt het onderste uit zijn selectie ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

12
12
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

50
50
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

165
165
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

117
117
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

60
60
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

201
201
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

246
246
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

91
91
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

480
480
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

226
226
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

412
412
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws