Crisis bij Club: Hayen krijgt het heet onder de voeten

587
Crisis bij Club: Hayen krijgt het heet onder de voeten

Club Brugge is tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen en krijgt de negatieve spiraal momenteel niet gekeerd. Zondag werd op het veld van KRC Genk zelfs een quasi zekere zege volledig uit handen gegeven. Stilaan wordt het dan ook heet onder de voeten van coach Nicky Hayen.

Blauw-Zwart bleef vorig seizoen ook lange tijd onder de zelf gezette standaard. Maar na de trainerswissel vlak voor de Play-Offs, ging de motor plots weer op volle toeren draaien. Het leverde uiteindelijk zelfs de landstitel op. Logischerwijs werd interim-trainer Hayen dan ook beloond met een vaste benoeming als hoofdcoach.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Compleet gemiste start

Vervolgens maakte Club al vroeg in de mercato werk van versterking, terwijl het merendeel van de sterkhouders aan boord bleef. De verwachtingen waren dan ook hooggespannen voor de start van het seizoen. Maar Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en kon ook in de competitie nog niet winnen.

Na de puntendeling tegen KV Mechelen volgde een nederlaag op Standard. Zondag moest dan ook een gepaste reactie volgen. Die leek er ook te komen. Zonder echt top te voetballen, liep Club uit tot 0-2 op bezoek bij Genk. Maar de Limburgers zorgde in het laatste halfuur nog voor een totale ommekeer en wonnen met 3-2.

Interne twijfels bij Hayen

Een zware opdoffer voor de landskampioen. Achteraf verklaarde Hayen dan ook openlijk dat het 'crisis' is. En daarbij wordt uiteraard ook zijn functioneren onder de loep genomen. Volgens Het Laatste Nieuws heersen er bijvoorbeeld interne twijfels bij zijn 'wedstrijdmanagement'. Ook stelt men zich vragen bij zijn 'emotionele intelligentie' in moeilijke tijden.

Voorlopig lijkt een ontslag evenwel niet aan de orde. Na amper vier matchen zal het bestuur niet beginnen panikeren en overhaaste beslissingen nemen. Maar het is duidelijk dat deze situatie niet te lang kan aanslepen. Bij Het Nieuwsblad stelt men immers dat er maar best zo snel mogelijk gewonnen wordt, of het kan wel eens zeer penibel worden voor de trainer.

Hayen blijft de juiste man voor dit Club Brugge ...

Meest recent

Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

7
7
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

3
3
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

71
71
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

41
41
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

149
149
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

135
135
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

216
216
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

171
171
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

212
212
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

366
366
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

172
172
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

183
183
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

156
156
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

136
136
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

75
75
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

43
43
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

210
210
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

130
130
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

61
61
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

75
75
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

33
33
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

18
18
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

312
312
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

84
84
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

137
137

Meer sportnieuws