Crisis bij Club: Hayen krijgt het heet onder de voeten

587 stemmen
Crisis bij Club: Hayen krijgt het heet onder de voeten

Club Brugge is tegenvallend aan het nieuwe seizoen begonnen en krijgt de negatieve spiraal momenteel niet gekeerd. Zondag werd op het veld van KRC Genk zelfs een quasi zekere zege volledig uit handen gegeven. Stilaan wordt het dan ook heet onder de voeten van coach Nicky Hayen.

Blauw-Zwart bleef vorig seizoen ook lange tijd onder de zelf gezette standaard. Maar na de trainerswissel vlak voor de Play-Offs, ging de motor plots weer op volle toeren draaien. Het leverde uiteindelijk zelfs de landstitel op. Logischerwijs werd interim-trainer Hayen dan ook beloond met een vaste benoeming als hoofdcoach.

LEES OOK: 'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

Compleet gemiste start

Vervolgens maakte Club al vroeg in de mercato werk van versterking, terwijl het merendeel van de sterkhouders aan boord bleef. De verwachtingen waren dan ook hooggespannen voor de start van het seizoen. Maar Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en kon ook in de competitie nog niet winnen.

Na de puntendeling tegen KV Mechelen volgde een nederlaag op Standard. Zondag moest dan ook een gepaste reactie volgen. Die leek er ook te komen. Zonder echt top te voetballen, liep Club uit tot 0-2 op bezoek bij Genk. Maar de Limburgers zorgde in het laatste halfuur nog voor een totale ommekeer en wonnen met 3-2.

Interne twijfels bij Hayen

Een zware opdoffer voor de landskampioen. Achteraf verklaarde Hayen dan ook openlijk dat het 'crisis' is. En daarbij wordt uiteraard ook zijn functioneren onder de loep genomen. Volgens Het Laatste Nieuws heersen er bijvoorbeeld interne twijfels bij zijn 'wedstrijdmanagement'. Ook stelt men zich vragen bij zijn 'emotionele intelligentie' in moeilijke tijden.

Voorlopig lijkt een ontslag evenwel niet aan de orde. Na amper vier matchen zal het bestuur niet beginnen panikeren en overhaaste beslissingen nemen. Maar het is duidelijk dat deze situatie niet te lang kan aanslepen. Bij Het Nieuwsblad stelt men immers dat er maar best zo snel mogelijk gewonnen wordt, of het kan wel eens zeer penibel worden voor de trainer.

Hayen blijft de juiste man voor dit Club Brugge ...

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

20
20
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

17
17
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

69
69
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

194
194
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

67
67
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

309
309
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

113
113
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

241
241
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

349
349
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

39
39
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

550
550
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

602
602
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

643
643
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

450
450
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

83
83
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

401
401
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

90
90
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

116
116
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

558
558
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

72
72
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

530
530
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

611
611
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

100
100
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

320
320
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1712
1712

Meer sportnieuws