Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

113 stemmen
Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

Het was voorlopig nog niet het seizoensbegin waarop ze hoopten bij Cercle Brugge. De Vereniging pakte vanavond pas zijn eerste zege van het seizoen, eentje die mogelijk veel vertrouwen kan geven richting de volgende opdracht(en) in Europa. Kuijt en co starten matig met één punt uit drie wedstrijden.

Een gelijkspel tegen OH Leuven en een logische nederlaag tegen Union. Dat was voorlopig het rapport van Beerschot. Vandaag gingen de Mannekes op bezoek bij Cercle, dat nog geen punten pakte dit seizoen. Eerder deze week leed de Vereniging ook een zware nederlaag in Europa tegen Molde. Kuijt bracht Martha en Henderson aan de aftrap, Muslic roteerde opnieuw gretig met vier nieuwe namen in de basis.

LEES OOK: Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Vereniging start ijzersterk, Beerschot klampt aan

Cercle begon deze keer wel goed aan de wedstrijd, een eerste poging van Bruninho werd nog afgeblokt maar een paar minuten later was het wel raak. Somers vond vanop rechts de Braziliaan en zijn afgeweken schot zorgde voor de 1-0. De Mannekes reageerden op het kwartier met een deviatie van Keita die over de kooi van Warleson verdween.

De Vereniging bleef ook nadien de dominante ploeg en halfweg de eerste periode kreeg het opnieuw een grote kans. Denkey leek de bal in de verste hoek te plaatsen maar katachtig bracht doelman Matijas redding. Beerschot werd onder de voet gelopen en na een nieuwe goede actie van Somers tikte Olaigbe aan de tweede paal de 2-0 in doel. Plots schoten de bezoekers toch wakker en na een snelle omschakeling mikte Michez de 2-1 voorbij Warleson.

Het gaf de bezoekers even hoop maar die werd op slag van rust weer gefnuikt. Opnieuw was er Somers met de assist, Ravych liet slim lopen en Denkey opende zijn rekening: 3-1. Halfweg leek de Vereniging zijn eerste zege van het seizoen te pakken.

Masterclass Somers op Jan Breydel

Beerschot had nood aan een vroeg doelpunt na de pauze maar de beste start was opnieuw voor de thuisploeg. Op het uur stifte Minda de mogelijke 4-1 naast de kooi van Matijas. Even later was de bezoekende doelman opnieuw de held bij een één op één duel met Ouattara.

De bezoekers toonden offensief weinig en konden er zo ook nooit een echte wedstrijd van maken. Cercle liet nog een paar keer na om de score verder op te drijven maar in het absolute slot zorgde Ouattara nog voor de kers op de taart na andermaal een razend knappe assist van uitblinker Somers: 4-1. Uiteindelijk boekten Muslic en co comfortabel hun eerste zege, Beerschot moet nog minstens één speeldag wachten op een eerste driepunter.

Scoreverloop:

1-0 (10') Bruninho, 2-0 (22') Olaigbe, 2-1 (25') Michez, 3-1 (42') Denkey, 4-1 (89') Ouattara

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
59

Gelooft u in Dirk Kuijt als coach?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

67
67
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

65
65
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

92
92
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

32
32
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

85
85
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

152
152
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

501
501
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

453
453
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

859
859
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

366
366
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

698
698
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

600
600
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

182
182
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws