Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

door
Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

Het was voorlopig nog niet het seizoensbegin waarop ze hoopten bij Cercle Brugge. De Vereniging pakte vanavond pas zijn eerste zege van het seizoen, eentje die mogelijk veel vertrouwen kan geven richting de volgende opdracht(en) in Europa. Kuijt en co starten matig met één punt uit drie wedstrijden.

Een gelijkspel tegen OH Leuven en een logische nederlaag tegen Union. Dat was voorlopig het rapport van Beerschot. Vandaag gingen de Mannekes op bezoek bij Cercle, dat nog geen punten pakte dit seizoen. Eerder deze week leed de Vereniging ook een zware nederlaag in Europa tegen Molde. Kuijt bracht Martha en Henderson aan de aftrap, Muslic roteerde opnieuw gretig met vier nieuwe namen in de basis.

LEES OOK: Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Vereniging start ijzersterk, Beerschot klampt aan

Cercle begon deze keer wel goed aan de wedstrijd, een eerste poging van Bruninho werd nog afgeblokt maar een paar minuten later was het wel raak. Somers vond vanop rechts de Braziliaan en zijn afgeweken schot zorgde voor de 1-0. De Mannekes reageerden op het kwartier met een deviatie van Keita die over de kooi van Warleson verdween.

De Vereniging bleef ook nadien de dominante ploeg en halfweg de eerste periode kreeg het opnieuw een grote kans. Denkey leek de bal in de verste hoek te plaatsen maar katachtig bracht doelman Matijas redding. Beerschot werd onder de voet gelopen en na een nieuwe goede actie van Somers tikte Olaigbe aan de tweede paal de 2-0 in doel. Plots schoten de bezoekers toch wakker en na een snelle omschakeling mikte Michez de 2-1 voorbij Warleson.

Het gaf de bezoekers even hoop maar die werd op slag van rust weer gefnuikt. Opnieuw was er Somers met de assist, Ravych liet slim lopen en Denkey opende zijn rekening: 3-1. Halfweg leek de Vereniging zijn eerste zege van het seizoen te pakken.

Masterclass Somers op Jan Breydel

Beerschot had nood aan een vroeg doelpunt na de pauze maar de beste start was opnieuw voor de thuisploeg. Op het uur stifte Minda de mogelijke 4-1 naast de kooi van Matijas. Even later was de bezoekende doelman opnieuw de held bij een één op één duel met Ouattara.

De bezoekers toonden offensief weinig en konden er zo ook nooit een echte wedstrijd van maken. Cercle liet nog een paar keer na om de score verder op te drijven maar in het absolute slot zorgde Ouattara nog voor de kers op de taart na andermaal een razend knappe assist van uitblinker Somers: 4-1. Uiteindelijk boekten Muslic en co comfortabel hun eerste zege, Beerschot moet nog minstens één speeldag wachten op een eerste driepunter.

Scoreverloop:

1-0 (10') Bruninho, 2-0 (22') Olaigbe, 2-1 (25') Michez, 3-1 (42') Denkey, 4-1 (89') Ouattara

🚀

Gelooft u in Dirk Kuijt als coach?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

74
74
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

99
99
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

193
193
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

299
299
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws