Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

door
Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

Het was voorlopig nog niet het seizoensbegin waarop ze hoopten bij Cercle Brugge. De Vereniging pakte vanavond pas zijn eerste zege van het seizoen, eentje die mogelijk veel vertrouwen kan geven richting de volgende opdracht(en) in Europa. Kuijt en co starten matig met één punt uit drie wedstrijden.

Een gelijkspel tegen OH Leuven en een logische nederlaag tegen Union. Dat was voorlopig het rapport van Beerschot. Vandaag gingen de Mannekes op bezoek bij Cercle, dat nog geen punten pakte dit seizoen. Eerder deze week leed de Vereniging ook een zware nederlaag in Europa tegen Molde. Kuijt bracht Martha en Henderson aan de aftrap, Muslic roteerde opnieuw gretig met vier nieuwe namen in de basis.

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Vereniging start ijzersterk, Beerschot klampt aan

Cercle begon deze keer wel goed aan de wedstrijd, een eerste poging van Bruninho werd nog afgeblokt maar een paar minuten later was het wel raak. Somers vond vanop rechts de Braziliaan en zijn afgeweken schot zorgde voor de 1-0. De Mannekes reageerden op het kwartier met een deviatie van Keita die over de kooi van Warleson verdween.

De Vereniging bleef ook nadien de dominante ploeg en halfweg de eerste periode kreeg het opnieuw een grote kans. Denkey leek de bal in de verste hoek te plaatsen maar katachtig bracht doelman Matijas redding. Beerschot werd onder de voet gelopen en na een nieuwe goede actie van Somers tikte Olaigbe aan de tweede paal de 2-0 in doel. Plots schoten de bezoekers toch wakker en na een snelle omschakeling mikte Michez de 2-1 voorbij Warleson.

Het gaf de bezoekers even hoop maar die werd op slag van rust weer gefnuikt. Opnieuw was er Somers met de assist, Ravych liet slim lopen en Denkey opende zijn rekening: 3-1. Halfweg leek de Vereniging zijn eerste zege van het seizoen te pakken.

Masterclass Somers op Jan Breydel

Beerschot had nood aan een vroeg doelpunt na de pauze maar de beste start was opnieuw voor de thuisploeg. Op het uur stifte Minda de mogelijke 4-1 naast de kooi van Matijas. Even later was de bezoekende doelman opnieuw de held bij een één op één duel met Ouattara.

De bezoekers toonden offensief weinig en konden er zo ook nooit een echte wedstrijd van maken. Cercle liet nog een paar keer na om de score verder op te drijven maar in het absolute slot zorgde Ouattara nog voor de kers op de taart na andermaal een razend knappe assist van uitblinker Somers: 4-1. Uiteindelijk boekten Muslic en co comfortabel hun eerste zege, Beerschot moet nog minstens één speeldag wachten op een eerste driepunter.

Scoreverloop:

1-0 (10') Bruninho, 2-0 (22') Olaigbe, 2-1 (25') Michez, 3-1 (42') Denkey, 4-1 (89') Ouattara

Gelooft u in Dirk Kuijt als coach?

Meest recent

'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

11
11
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

142
142
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

67
67
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

71
71
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

126
126
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

318
318
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

123
123
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

47
47
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

220
220
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

198
198
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

197
197
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

159
159
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

469
469
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

78
78
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

143
143
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

96
96
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

376
376
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

114
114
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

354
354
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

308
308
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

192
192
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

317
317

Meer sportnieuws