Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

door
Cercle tankt vertrouwen en hakt Beerschot in de pan

Het was voorlopig nog niet het seizoensbegin waarop ze hoopten bij Cercle Brugge. De Vereniging pakte vanavond pas zijn eerste zege van het seizoen, eentje die mogelijk veel vertrouwen kan geven richting de volgende opdracht(en) in Europa. Kuijt en co starten matig met één punt uit drie wedstrijden.

Een gelijkspel tegen OH Leuven en een logische nederlaag tegen Union. Dat was voorlopig het rapport van Beerschot. Vandaag gingen de Mannekes op bezoek bij Cercle, dat nog geen punten pakte dit seizoen. Eerder deze week leed de Vereniging ook een zware nederlaag in Europa tegen Molde. Kuijt bracht Martha en Henderson aan de aftrap, Muslic roteerde opnieuw gretig met vier nieuwe namen in de basis.

LEES OOK: Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

Vereniging start ijzersterk, Beerschot klampt aan

Cercle begon deze keer wel goed aan de wedstrijd, een eerste poging van Bruninho werd nog afgeblokt maar een paar minuten later was het wel raak. Somers vond vanop rechts de Braziliaan en zijn afgeweken schot zorgde voor de 1-0. De Mannekes reageerden op het kwartier met een deviatie van Keita die over de kooi van Warleson verdween.

De Vereniging bleef ook nadien de dominante ploeg en halfweg de eerste periode kreeg het opnieuw een grote kans. Denkey leek de bal in de verste hoek te plaatsen maar katachtig bracht doelman Matijas redding. Beerschot werd onder de voet gelopen en na een nieuwe goede actie van Somers tikte Olaigbe aan de tweede paal de 2-0 in doel. Plots schoten de bezoekers toch wakker en na een snelle omschakeling mikte Michez de 2-1 voorbij Warleson.

Het gaf de bezoekers even hoop maar die werd op slag van rust weer gefnuikt. Opnieuw was er Somers met de assist, Ravych liet slim lopen en Denkey opende zijn rekening: 3-1. Halfweg leek de Vereniging zijn eerste zege van het seizoen te pakken.

Masterclass Somers op Jan Breydel

Beerschot had nood aan een vroeg doelpunt na de pauze maar de beste start was opnieuw voor de thuisploeg. Op het uur stifte Minda de mogelijke 4-1 naast de kooi van Matijas. Even later was de bezoekende doelman opnieuw de held bij een één op één duel met Ouattara.

De bezoekers toonden offensief weinig en konden er zo ook nooit een echte wedstrijd van maken. Cercle liet nog een paar keer na om de score verder op te drijven maar in het absolute slot zorgde Ouattara nog voor de kers op de taart na andermaal een razend knappe assist van uitblinker Somers: 4-1. Uiteindelijk boekten Muslic en co comfortabel hun eerste zege, Beerschot moet nog minstens één speeldag wachten op een eerste driepunter.

Scoreverloop:

1-0 (10') Bruninho, 2-0 (22') Olaigbe, 2-1 (25') Michez, 3-1 (42') Denkey, 4-1 (89') Ouattara

🚀

Gelooft u in Dirk Kuijt als coach?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

43
43
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

30
30
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

51
51
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

65
65
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

95
95
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

27
27
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

75
75
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

265
265
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

188
188
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

90
90
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

29
29
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

90
90
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

351
351
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

236
236
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

333
333
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

305
305
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

444
444
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

374
374

Meer sportnieuws