Genk start met basisdebutant, Hayen wisselt zes keer

134
Genk start met basisdebutant, Hayen wisselt zes keer

KRC Genk en Club Brugge zijn beiden op tegenvallende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zondagmiddag staat er dus meteen behoorlijk wat druk op hun onderlinge duel. Scheidsrechter Nicolas Laforgde fluit de clash in de Cegeka Arena om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Genk begon met hernieuwde moed aan het nieuwe hoofdstuk onder het bewind van coach Fink. Maar de Duitser heeft duidelijk nog behoorlijk wat werk op te knappen. Zo hielden de Limburgers slechts één puntje over aan hun eerste twee competitiewedstrijden.

Zondag moet dan ook een reactie volgen. Daarvoor doet Fink onder meer beroep op een totaal nieuwe naam. Zo begint kersvers aanwinst Sattlberger slechts enkele dagen na zijn komst in de basis op het middenveld. Verder neemt Van Crombrugge plaats onder de lat nadat Penders de voorbije dagen druk bezig was met de afronding van zijn transfer. Achterin krijgt de jonge Kongolo dan weer zijn kans, ook Nkuba is speelklaar geraakt.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Hayen grijpt fors in

Bij Club wou men dan weer voortbouwen op de sterke Play-Offs van vorig seizoen. Bovendien werd coach Hayen al snel van versterking voorzien. Maar die aanpak leverde tot dusver te weinig op. Na de nederlaag in de Supercup bleef ook Blauw-Zwart steken op een povere één op zes. Ook bij de landskampioen is een goed resultaat dus nodig om de rust te bewaren.

Hayen besluit om daarvoor enkele wijzigingen door te voeren. Centraal achterin komt Ordoñez weer in de ploeg, De Cuyper krijgt op links de voorkeur op Seys. Op het middenveld maken Onyedika en Vetlesen hun rentree ten koste van Jashari en Nielsen. Voorin tot slot, zijn het Nusa en Skov Olsen die dit keer in steun van diepste man Nilsson spelen.

Wie wint?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

58
58
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

62
62
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

81
81
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

74
74
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

146
146
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

201
201
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

104
104
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

74
74
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

217
217
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

106
106
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

974
974
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

165
165
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

398
398
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

437
437
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

420
420

Meer sportnieuws