Genk start met basisdebutant, Hayen wisselt zes keer

door
Genk start met basisdebutant, Hayen wisselt zes keer

KRC Genk en Club Brugge zijn beiden op tegenvallende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zondagmiddag staat er dus meteen behoorlijk wat druk op hun onderlinge duel. Scheidsrechter Nicolas Laforgde fluit de clash in de Cegeka Arena om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Genk begon met hernieuwde moed aan het nieuwe hoofdstuk onder het bewind van coach Fink. Maar de Duitser heeft duidelijk nog behoorlijk wat werk op te knappen. Zo hielden de Limburgers slechts één puntje over aan hun eerste twee competitiewedstrijden.

Zondag moet dan ook een reactie volgen. Daarvoor doet Fink onder meer beroep op een totaal nieuwe naam. Zo begint kersvers aanwinst Sattlberger slechts enkele dagen na zijn komst in de basis op het middenveld. Verder neemt Van Crombrugge plaats onder de lat nadat Penders de voorbije dagen druk bezig was met de afronding van zijn transfer. Achterin krijgt de jonge Kongolo dan weer zijn kans, ook Nkuba is speelklaar geraakt.

LEES OOK: ‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

Hayen grijpt fors in

Bij Club wou men dan weer voortbouwen op de sterke Play-Offs van vorig seizoen. Bovendien werd coach Hayen al snel van versterking voorzien. Maar die aanpak leverde tot dusver te weinig op. Na de nederlaag in de Supercup bleef ook Blauw-Zwart steken op een povere één op zes. Ook bij de landskampioen is een goed resultaat dus nodig om de rust te bewaren.

Hayen besluit om daarvoor enkele wijzigingen door te voeren. Centraal achterin komt Ordoñez weer in de ploeg, De Cuyper krijgt op links de voorkeur op Seys. Op het middenveld maken Onyedika en Vetlesen hun rentree ten koste van Jashari en Nielsen. Voorin tot slot, zijn het Nusa en Skov Olsen die dit keer in steun van diepste man Nilsson spelen.

Wie wint?

Meest recent

Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

2
2
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

8
8
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

18
18
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

80
80
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

128
128
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

159
159
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

299
299
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

164
164
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

274
274
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

151
151
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

78
78
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

137
137
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

148
148
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

138
138
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

28
28
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

165
165
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

146
146
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

274
274
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

303
303
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

206
206
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

219
219
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

303
303
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

47
47
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

209
209
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

113
113

Meer sportnieuws