Genk start met basisdebutant, Hayen wisselt zes keer

134 stemmen
Genk start met basisdebutant, Hayen wisselt zes keer

KRC Genk en Club Brugge zijn beiden op tegenvallende wijze aan het nieuwe seizoen begonnen. Zondagmiddag staat er dus meteen behoorlijk wat druk op hun onderlinge duel. Scheidsrechter Nicolas Laforgde fluit de clash in de Cegeka Arena om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Genk begon met hernieuwde moed aan het nieuwe hoofdstuk onder het bewind van coach Fink. Maar de Duitser heeft duidelijk nog behoorlijk wat werk op te knappen. Zo hielden de Limburgers slechts één puntje over aan hun eerste twee competitiewedstrijden.

Zondag moet dan ook een reactie volgen. Daarvoor doet Fink onder meer beroep op een totaal nieuwe naam. Zo begint kersvers aanwinst Sattlberger slechts enkele dagen na zijn komst in de basis op het middenveld. Verder neemt Van Crombrugge plaats onder de lat nadat Penders de voorbije dagen druk bezig was met de afronding van zijn transfer. Achterin krijgt de jonge Kongolo dan weer zijn kans, ook Nkuba is speelklaar geraakt.

LEES OOK: Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

Hayen grijpt fors in

Bij Club wou men dan weer voortbouwen op de sterke Play-Offs van vorig seizoen. Bovendien werd coach Hayen al snel van versterking voorzien. Maar die aanpak leverde tot dusver te weinig op. Na de nederlaag in de Supercup bleef ook Blauw-Zwart steken op een povere één op zes. Ook bij de landskampioen is een goed resultaat dus nodig om de rust te bewaren.

Hayen besluit om daarvoor enkele wijzigingen door te voeren. Centraal achterin komt Ordoñez weer in de ploeg, De Cuyper krijgt op links de voorkeur op Seys. Op het middenveld maken Onyedika en Vetlesen hun rentree ten koste van Jashari en Nielsen. Voorin tot slot, zijn het Nusa en Skov Olsen die dit keer in steun van diepste man Nilsson spelen.

Wie wint?

Meest recent

Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

11
11
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

193
193
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

33
33
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

216
216
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

31
31
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

59
59
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

117
117
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

233
233
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

70
70
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

769
769
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

202
202
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

271
271
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

420
420
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

87
87
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

521
521
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

108
108
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

280
280
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

155
155
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

86
86
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

293
293
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

71
71
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

245
245

Meer sportnieuws