TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht lonkt naar Europese top, dubbeldeal Bayern'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht lonkt naar Europese top, dubbeldeal Bayern'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de mercato. Om het middenveld te versterken zou men denken aan Gustavo Puerta, die geen hoofdrol vertolkt bij Bayer Leverkusen. Volgens Fussballtransfers heeft zijn entourage inmiddels verkennende gesprekken geopend met verschillende clubs. Het medium bevestigt dat Anderlecht bij deze ploegen hoort. Voorlopig zou RSCA echter nog geen concreet voorstel hebben neergelegd. De komst van flankaanvaller Issiaka Kamaté staat dan weer op de helling, de onderhandelingen met Internazionale schieten niet goed op.

Alieu Fadera is op weg naar de uitgang bij KRC Genk. Het Italiaanse Como van trainer Cesc Fabregas staat op het punt om de Gambiaanse linkerwinger over te nemen van de Limburgers. De Serie A-promovendus zou een slordige 5 miljoen euro voor hem neertellen. Fadera zal maandag naar Italië vliegen om zijn medische tests af te leggen. Alle formaliteiten zullen dan worden afgehandeld, maar de transfer is zo goed als rond.

Thierry Lazare Amani komt voorlopig niet in actie bij Union SG. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bant Sebastien Pocognoli Lazare voorlopig uit de selectie van de A-kern. De Ivoriaanse international aast namelijk op een transfer en er werden al verschillende aanbiedingen gedaan. Naar verluidt heeft Union al twee aanbiedingen vanuit de Bundesliga naast zich neergelegd. Het zouden om uitleenbeurten met aankoopoptie gaan. De Brusselaars willen hem definitief van de hand doen.

Beerschot VA dreigt nog één van zijn basisspelers te verliezen. Simion Michez lokte in België al de interesse van ploegen als AA Gent en KVC Westerlo, maar daar is zijn komst pas aan de orde als bepaalde spelers vertrekken. Ook vanuit het buitenland is er interesse. Zo volgen de Engelse tweedeklasser Preston North End en de Zwitserse topclub FC Basel de prestaties van Michez op de voet.

Buitenland

FC Barcelona moet allicht enkele spelers verkopen om zelf verdere versterking te halen. Zo blijkt dat ook een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Volgens Relevo staat de clubleiding open voor een eventuele transfer van de Nederlandse middenvelder. Tenminste toch als er voldoende geld op tafel komt. Zo zou Barça mikken op minstens 60 miljoen euro, bonussen exclusief.

Manchester United staat op het punt om een dubbelslag te slaan bij het Bayern München van Vincent Kompany. Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui maken volgens transferexpert David Ornstein de overstap naar Engeland. Naar verluidt betaalt United een slordige 45 miljoen euro plus vijf miljoen euro aan bonussen voor De Ligt. Ook voor Mazraoui werd een akkoord gevonden. De 26-jarige vleugelspeler moet zo’n vijftien miljoen euro plus vijf miljoen euro aan bonussen kosten.

Chelsea FC lijkt opnieuw te gaan toeslaan. Sky Sports weet dat ze dicht bij de komst van Pedro Neto staan. De 24-jarige Portugees groeide vorig seizoen bij Wolverhampton uit tot één van de smaakmakers van de Premier League. Intussen zou Neto al zijn medische keuring doorstaan hebben. Er is ook een princiepsakkoord tussen club en speler. Chelsea zou een slordige 63 miljoen euro neertellen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

27
27
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

65
65
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

100
100
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

195
195
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

30
30
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

26
26
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

123
123
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

26
26
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

176
176
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

304
304
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

108
108
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

130
130
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

92
92
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

105
105
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

320
320
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

127
127
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

127
127
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

81
81
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

532
532
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

258
258
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

29
29
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

672
672
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

410
410
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

447
447
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

98
98

Meer sportnieuws