TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht lonkt naar Europese top, dubbeldeal Bayern'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht lonkt naar Europese top, dubbeldeal Bayern'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de mercato. Om het middenveld te versterken zou men denken aan Gustavo Puerta, die geen hoofdrol vertolkt bij Bayer Leverkusen. Volgens Fussballtransfers heeft zijn entourage inmiddels verkennende gesprekken geopend met verschillende clubs. Het medium bevestigt dat Anderlecht bij deze ploegen hoort. Voorlopig zou RSCA echter nog geen concreet voorstel hebben neergelegd. De komst van flankaanvaller Issiaka Kamaté staat dan weer op de helling, de onderhandelingen met Internazionale schieten niet goed op.

Alieu Fadera is op weg naar de uitgang bij KRC Genk. Het Italiaanse Como van trainer Cesc Fabregas staat op het punt om de Gambiaanse linkerwinger over te nemen van de Limburgers. De Serie A-promovendus zou een slordige 5 miljoen euro voor hem neertellen. Fadera zal maandag naar Italië vliegen om zijn medische tests af te leggen. Alle formaliteiten zullen dan worden afgehandeld, maar de transfer is zo goed als rond.

Thierry Lazare Amani komt voorlopig niet in actie bij Union SG. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bant Sebastien Pocognoli Lazare voorlopig uit de selectie van de A-kern. De Ivoriaanse international aast namelijk op een transfer en er werden al verschillende aanbiedingen gedaan. Naar verluidt heeft Union al twee aanbiedingen vanuit de Bundesliga naast zich neergelegd. Het zouden om uitleenbeurten met aankoopoptie gaan. De Brusselaars willen hem definitief van de hand doen.

Beerschot VA dreigt nog één van zijn basisspelers te verliezen. Simion Michez lokte in België al de interesse van ploegen als AA Gent en KVC Westerlo, maar daar is zijn komst pas aan de orde als bepaalde spelers vertrekken. Ook vanuit het buitenland is er interesse. Zo volgen de Engelse tweedeklasser Preston North End en de Zwitserse topclub FC Basel de prestaties van Michez op de voet.

Buitenland

FC Barcelona moet allicht enkele spelers verkopen om zelf verdere versterking te halen. Zo blijkt dat ook een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Volgens Relevo staat de clubleiding open voor een eventuele transfer van de Nederlandse middenvelder. Tenminste toch als er voldoende geld op tafel komt. Zo zou Barça mikken op minstens 60 miljoen euro, bonussen exclusief.

Manchester United staat op het punt om een dubbelslag te slaan bij het Bayern München van Vincent Kompany. Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui maken volgens transferexpert David Ornstein de overstap naar Engeland. Naar verluidt betaalt United een slordige 45 miljoen euro plus vijf miljoen euro aan bonussen voor De Ligt. Ook voor Mazraoui werd een akkoord gevonden. De 26-jarige vleugelspeler moet zo’n vijftien miljoen euro plus vijf miljoen euro aan bonussen kosten.

Chelsea FC lijkt opnieuw te gaan toeslaan. Sky Sports weet dat ze dicht bij de komst van Pedro Neto staan. De 24-jarige Portugees groeide vorig seizoen bij Wolverhampton uit tot één van de smaakmakers van de Premier League. Intussen zou Neto al zijn medische keuring doorstaan hebben. Er is ook een princiepsakkoord tussen club en speler. Chelsea zou een slordige 63 miljoen euro neertellen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

1
1
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

86
86
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

85
85
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

104
104
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

119
119
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

81
81
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

114
114
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

188
188
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

145
145
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

280
280
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

237
237
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

411
411
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

140
140
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

894
894
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

181
181
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

735
735
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

211
211
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

240
240
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

94
94
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

616
616
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

71
71
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34

Meer sportnieuws