TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht lonkt naar Europese top, dubbeldeal Bayern'

409 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht lonkt naar Europese top, dubbeldeal Bayern'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de mercato. Om het middenveld te versterken zou men denken aan Gustavo Puerta, die geen hoofdrol vertolkt bij Bayer Leverkusen. Volgens Fussballtransfers heeft zijn entourage inmiddels verkennende gesprekken geopend met verschillende clubs. Het medium bevestigt dat Anderlecht bij deze ploegen hoort. Voorlopig zou RSCA echter nog geen concreet voorstel hebben neergelegd. De komst van flankaanvaller Issiaka Kamaté staat dan weer op de helling, de onderhandelingen met Internazionale schieten niet goed op.

Alieu Fadera is op weg naar de uitgang bij KRC Genk. Het Italiaanse Como van trainer Cesc Fabregas staat op het punt om de Gambiaanse linkerwinger over te nemen van de Limburgers. De Serie A-promovendus zou een slordige 5 miljoen euro voor hem neertellen. Fadera zal maandag naar Italië vliegen om zijn medische tests af te leggen. Alle formaliteiten zullen dan worden afgehandeld, maar de transfer is zo goed als rond.

Thierry Lazare Amani komt voorlopig niet in actie bij Union SG. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri bant Sebastien Pocognoli Lazare voorlopig uit de selectie van de A-kern. De Ivoriaanse international aast namelijk op een transfer en er werden al verschillende aanbiedingen gedaan. Naar verluidt heeft Union al twee aanbiedingen vanuit de Bundesliga naast zich neergelegd. Het zouden om uitleenbeurten met aankoopoptie gaan. De Brusselaars willen hem definitief van de hand doen.

Beerschot VA dreigt nog één van zijn basisspelers te verliezen. Simion Michez lokte in België al de interesse van ploegen als AA Gent en KVC Westerlo, maar daar is zijn komst pas aan de orde als bepaalde spelers vertrekken. Ook vanuit het buitenland is er interesse. Zo volgen de Engelse tweedeklasser Preston North End en de Zwitserse topclub FC Basel de prestaties van Michez op de voet.

Buitenland

FC Barcelona moet allicht enkele spelers verkopen om zelf verdere versterking te halen. Zo blijkt dat ook een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Volgens Relevo staat de clubleiding open voor een eventuele transfer van de Nederlandse middenvelder. Tenminste toch als er voldoende geld op tafel komt. Zo zou Barça mikken op minstens 60 miljoen euro, bonussen exclusief.

Manchester United staat op het punt om een dubbelslag te slaan bij het Bayern München van Vincent Kompany. Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui maken volgens transferexpert David Ornstein de overstap naar Engeland. Naar verluidt betaalt United een slordige 45 miljoen euro plus vijf miljoen euro aan bonussen voor De Ligt. Ook voor Mazraoui werd een akkoord gevonden. De 26-jarige vleugelspeler moet zo’n vijftien miljoen euro plus vijf miljoen euro aan bonussen kosten.

Chelsea FC lijkt opnieuw te gaan toeslaan. Sky Sports weet dat ze dicht bij de komst van Pedro Neto staan. De 24-jarige Portugees groeide vorig seizoen bij Wolverhampton uit tot één van de smaakmakers van de Premier League. Intussen zou Neto al zijn medische keuring doorstaan hebben. Er is ook een princiepsakkoord tussen club en speler. Chelsea zou een slordige 63 miljoen euro neertellen.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

62
62
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

12
12
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

139
139
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

27
27
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

109
109
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

19
19
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

155
155
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

264
264
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

616
616
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

432
432
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

130
130
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

377
377
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

228
228
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

602
602
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

170
170
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

578
578
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

120
120
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

239
239
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

399
399
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

692
692
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

126
126
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

1241
1241
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

188
188
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

340
340
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

278
278

Meer sportnieuws