Garcia en Maertens vellen oordeel over competitiestart OHL

door
Garcia en Maertens vellen oordeel over competitiestart OHL

OH Leuven was zijn seizoen knap begonnen met een vier op zes en is er in geslaagd om ook na de derde speeldag ongeslagen te blijven. Het wist Anderlecht op een 1-1 te houden in het Lotto Park en smeerde daarmee Paars-Wit haar eerste puntenverlies van het seizoen aan.

OHL heeft hard geknokt voor dat punt, want het beperkte zich toch vooral tot verdedigen tegen Anderlecht. Het wist echter voor rust wel de openingstreffer van Dolberg uit te wissen met een harde knal van Maertens. In de tweede helft hield het vervolgens vrij makkelijk stand.

LEES OOK: Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Verdiend punt voor OHL

"Dit is een welverdiend punt voor ons", oordeelde trainer Oscar Garcia bij Sporza. "We wisten dat we zouden afzien, maar we hebben goed gesteden. Als we alle kansen scoren staan we bovenaan het klassement, maar dat is dus niet het geval (lacht). Met 5 punten na wedstrijden tegen Beerschot, Genk en Anderlecht mogen we heel tevreden zijn."

Dankzij de vijf op negen prijkt OHL voorlopig op een fraaie vierde plaats in het klassement. Het moet enkel leider Westerlo, Dender en Anderlecht laten voorgaan. Volgende week wacht Cercle Brugge, dat zijn start gemist heeft, en dus zal OHL hopen zijn ongeslagen reeks verder te kunnen zetten.

OHL wil ongeslagen reeks doortrekken

Mathieu Maertens leek zich bij het oordeel van zijn coach aan te sluiten. "We mogen tevreden zijn met dit punt. Op bepaalde momenten hebben we aardig gevoetbald en in de tweede helft zijn we niet veel in de problemen gekomen. Enkel in de omschakeling konden we misschien iets meer doen. Natuurlijk ben ik ook blij met mijn doelpunt. We zijn nog ongeslagen, nu moeten we die lijn doortrekken", aldus de aanvoerder.

Was het een verdiend punt voor OHL?

Meest recent

Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

22
22
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

12
12
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

7
7
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

54
54
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

33
33
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

81
81
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

576
576
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

117
117
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

189
189
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

448
448
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

144
144
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

140
140
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

46
46
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

86
86
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

271
271
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

332
332
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

238
238
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

299
299
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

64
64
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

131
131
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

60
60
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

251
251
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

182
182
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

274
274
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

98
98

Meer sportnieuws