Garcia en Maertens vellen oordeel over competitiestart OHL

door
Garcia en Maertens vellen oordeel over competitiestart OHL

OH Leuven was zijn seizoen knap begonnen met een vier op zes en is er in geslaagd om ook na de derde speeldag ongeslagen te blijven. Het wist Anderlecht op een 1-1 te houden in het Lotto Park en smeerde daarmee Paars-Wit haar eerste puntenverlies van het seizoen aan.

OHL heeft hard geknokt voor dat punt, want het beperkte zich toch vooral tot verdedigen tegen Anderlecht. Het wist echter voor rust wel de openingstreffer van Dolberg uit te wissen met een harde knal van Maertens. In de tweede helft hield het vervolgens vrij makkelijk stand.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Verdiend punt voor OHL

"Dit is een welverdiend punt voor ons", oordeelde trainer Oscar Garcia bij Sporza. "We wisten dat we zouden afzien, maar we hebben goed gesteden. Als we alle kansen scoren staan we bovenaan het klassement, maar dat is dus niet het geval (lacht). Met 5 punten na wedstrijden tegen Beerschot, Genk en Anderlecht mogen we heel tevreden zijn."

Dankzij de vijf op negen prijkt OHL voorlopig op een fraaie vierde plaats in het klassement. Het moet enkel leider Westerlo, Dender en Anderlecht laten voorgaan. Volgende week wacht Cercle Brugge, dat zijn start gemist heeft, en dus zal OHL hopen zijn ongeslagen reeks verder te kunnen zetten.

OHL wil ongeslagen reeks doortrekken

Mathieu Maertens leek zich bij het oordeel van zijn coach aan te sluiten. "We mogen tevreden zijn met dit punt. Op bepaalde momenten hebben we aardig gevoetbald en in de tweede helft zijn we niet veel in de problemen gekomen. Enkel in de omschakeling konden we misschien iets meer doen. Natuurlijk ben ik ook blij met mijn doelpunt. We zijn nog ongeslagen, nu moeten we die lijn doortrekken", aldus de aanvoerder.

Was het een verdiend punt voor OHL?

Meest recent

Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

11
11
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

136
136
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

113
113
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

86
86
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

132
132
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

23
23
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

169
169
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

116
116
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

91
91
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

169
169
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

45
45
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

61
61
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

307
307
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

245
245
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

227
227
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

152
152
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

68
68
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

105
105
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

329
329
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

147
147
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

478
478
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

160
160
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

411
411

Meer sportnieuws