Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

door
Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

De Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren, de meeste Europese topcompetities staan in de startblokken. Maar het is ook al uitkijken naar de nakende interland-periode. Dan worden namelijk de nodige veranderingen in de selectie van de Rode Duivels verwacht.

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan begint de nationale ploeg aan een nieuwe cyclus. Maar alvorens de kwalificaties voor het WK van 2026 start gaan, staat eerst nog een campagne in de Nations League op het programma. En die belooft uitdagend te worden. Zo vormen Frankrijk, Italië en Israël de tegenstanders van dienst.

Een interessante test dus met oog op de WK-kwalificaties. En ook een ideale manier om de EK-kater van deze zomer door te spoelen. Op het voorbije Europese kampioenschap stelden de Duivels immers teleur. De tweede ronde werd het eindstation na een flauwe groepsfase. Er verscheen bovendien een pak kritiek op de aanpak van de spelers en de bondscoach.

LEES OOK: 'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Twijfels bij routiniers

Richting het WK zullen dan ook bepaalde zaken veranderd of gefinetuned moeten worden. Bondscoach Domenico Tedesco weet dus wat hem te doen staat. Sowieso wordt het allereerst uitkijken naar de bekendmaking van zijn selectie. De algemene verwachting is dat hij de vernieuwingsoperatie zal voortzetten die hij in aanloop naar het EK inzette.

Daarnaast dreigen enkele van de meer ervaren krachten af te haken. Jan Vertonghen kondigde zijn pensioen als international al aan. Achter de namen van Axel Witsel en Thomas Meunier staat een vraagteken. En ook over de toekomst van Kevin De Bruyne als Rode Duivel werd al gespeculeerd. Zeker nadat de aanvoerder na de EK-partij tegen openlijk in de clinch ging met de supporters.

Nog steeds onmisbaar

Analist Franky Van der Elst denkt evenwel niet dat KDB zal afhaken. "Uiteráárd verwacht ik hem in september. Pas op, dat fluitconcert op het EK, waar hij het initiatief nam om naar binnen te gaan: je moet dat niet onderschatten. Als je al wat ouder bent, kan dat zomaar de druppel zijn, dat je denkt: als het hier zó zit... Da’s menselijk", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Maar De Bruyne heeft toch niet aangegeven dat hij niet meer beschikbaar is, dus ik ga ervan uit dat hij gewoon doorgaat, en maar goed ook. Hij is nog altijd onmisbaar voor de Rode Duivels.”

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

106
106
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

41
41
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

342
342
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

216
216
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

245
245
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

77
77
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

123
123
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

44
44
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

69
69
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

353
353
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

49
49
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

51
51
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

118
118
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

115
115
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

175
175
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

38
38
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

155
155
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

356
356
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

114
114
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

206
206
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

56
56
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

53
53
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

233
233
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

378
378
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

163
163

Meer sportnieuws