Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

door
Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

De Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren, de meeste Europese topcompetities staan in de startblokken. Maar het is ook al uitkijken naar de nakende interland-periode. Dan worden namelijk de nodige veranderingen in de selectie van de Rode Duivels verwacht.

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan begint de nationale ploeg aan een nieuwe cyclus. Maar alvorens de kwalificaties voor het WK van 2026 start gaan, staat eerst nog een campagne in de Nations League op het programma. En die belooft uitdagend te worden. Zo vormen Frankrijk, Italië en Israël de tegenstanders van dienst.

Een interessante test dus met oog op de WK-kwalificaties. En ook een ideale manier om de EK-kater van deze zomer door te spoelen. Op het voorbije Europese kampioenschap stelden de Duivels immers teleur. De tweede ronde werd het eindstation na een flauwe groepsfase. Er verscheen bovendien een pak kritiek op de aanpak van de spelers en de bondscoach.

LEES OOK: Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Twijfels bij routiniers

Richting het WK zullen dan ook bepaalde zaken veranderd of gefinetuned moeten worden. Bondscoach Domenico Tedesco weet dus wat hem te doen staat. Sowieso wordt het allereerst uitkijken naar de bekendmaking van zijn selectie. De algemene verwachting is dat hij de vernieuwingsoperatie zal voortzetten die hij in aanloop naar het EK inzette.

Daarnaast dreigen enkele van de meer ervaren krachten af te haken. Jan Vertonghen kondigde zijn pensioen als international al aan. Achter de namen van Axel Witsel en Thomas Meunier staat een vraagteken. En ook over de toekomst van Kevin De Bruyne als Rode Duivel werd al gespeculeerd. Zeker nadat de aanvoerder na de EK-partij tegen openlijk in de clinch ging met de supporters.

Nog steeds onmisbaar

Analist Franky Van der Elst denkt evenwel niet dat KDB zal afhaken. "Uiteráárd verwacht ik hem in september. Pas op, dat fluitconcert op het EK, waar hij het initiatief nam om naar binnen te gaan: je moet dat niet onderschatten. Als je al wat ouder bent, kan dat zomaar de druppel zijn, dat je denkt: als het hier zó zit... Da’s menselijk", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Maar De Bruyne heeft toch niet aangegeven dat hij niet meer beschikbaar is, dus ik ga ervan uit dat hij gewoon doorgaat, en maar goed ook. Hij is nog altijd onmisbaar voor de Rode Duivels.”

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

91
91
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

39
39
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

104
104
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

25
25
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

171
171
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

56
56
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

96
96
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

185
185
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

72
72
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

63
63
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

116
116
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

183
183
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

181
181
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

75
75
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

172
172
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

146
146
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

361
361
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

179
179
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

52
52
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

163
163
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

121
121
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

931
931
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

447
447
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

376
376

Meer sportnieuws