Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

door
Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

De Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren, de meeste Europese topcompetities staan in de startblokken. Maar het is ook al uitkijken naar de nakende interland-periode. Dan worden namelijk de nodige veranderingen in de selectie van de Rode Duivels verwacht.

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan begint de nationale ploeg aan een nieuwe cyclus. Maar alvorens de kwalificaties voor het WK van 2026 start gaan, staat eerst nog een campagne in de Nations League op het programma. En die belooft uitdagend te worden. Zo vormen Frankrijk, Italië en Israël de tegenstanders van dienst.

Een interessante test dus met oog op de WK-kwalificaties. En ook een ideale manier om de EK-kater van deze zomer door te spoelen. Op het voorbije Europese kampioenschap stelden de Duivels immers teleur. De tweede ronde werd het eindstation na een flauwe groepsfase. Er verscheen bovendien een pak kritiek op de aanpak van de spelers en de bondscoach.

LEES OOK: Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

Twijfels bij routiniers

Richting het WK zullen dan ook bepaalde zaken veranderd of gefinetuned moeten worden. Bondscoach Domenico Tedesco weet dus wat hem te doen staat. Sowieso wordt het allereerst uitkijken naar de bekendmaking van zijn selectie. De algemene verwachting is dat hij de vernieuwingsoperatie zal voortzetten die hij in aanloop naar het EK inzette.

Daarnaast dreigen enkele van de meer ervaren krachten af te haken. Jan Vertonghen kondigde zijn pensioen als international al aan. Achter de namen van Axel Witsel en Thomas Meunier staat een vraagteken. En ook over de toekomst van Kevin De Bruyne als Rode Duivel werd al gespeculeerd. Zeker nadat de aanvoerder na de EK-partij tegen openlijk in de clinch ging met de supporters.

Nog steeds onmisbaar

Analist Franky Van der Elst denkt evenwel niet dat KDB zal afhaken. "Uiteráárd verwacht ik hem in september. Pas op, dat fluitconcert op het EK, waar hij het initiatief nam om naar binnen te gaan: je moet dat niet onderschatten. Als je al wat ouder bent, kan dat zomaar de druppel zijn, dat je denkt: als het hier zó zit... Da’s menselijk", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Maar De Bruyne heeft toch niet aangegeven dat hij niet meer beschikbaar is, dus ik ga ervan uit dat hij gewoon doorgaat, en maar goed ook. Hij is nog altijd onmisbaar voor de Rode Duivels.”

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

20
20
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

42
42
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

109
109
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

147
147
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

40
40
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

83
83
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

328
328
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

98
98
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

86
86
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

210
210
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

745
745
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

248
248
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

269
269
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

270
270
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

185
185
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

292
292
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

236
236
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

178
178
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

40
40
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

468
468
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

113
113
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

86
86
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

259
259
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

131
131

Meer sportnieuws