Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

door
Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

De Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren, de meeste Europese topcompetities staan in de startblokken. Maar het is ook al uitkijken naar de nakende interland-periode. Dan worden namelijk de nodige veranderingen in de selectie van de Rode Duivels verwacht.

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan begint de nationale ploeg aan een nieuwe cyclus. Maar alvorens de kwalificaties voor het WK van 2026 start gaan, staat eerst nog een campagne in de Nations League op het programma. En die belooft uitdagend te worden. Zo vormen Frankrijk, Italië en Israël de tegenstanders van dienst.

Een interessante test dus met oog op de WK-kwalificaties. En ook een ideale manier om de EK-kater van deze zomer door te spoelen. Op het voorbije Europese kampioenschap stelden de Duivels immers teleur. De tweede ronde werd het eindstation na een flauwe groepsfase. Er verscheen bovendien een pak kritiek op de aanpak van de spelers en de bondscoach.

LEES OOK: Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

Twijfels bij routiniers

Richting het WK zullen dan ook bepaalde zaken veranderd of gefinetuned moeten worden. Bondscoach Domenico Tedesco weet dus wat hem te doen staat. Sowieso wordt het allereerst uitkijken naar de bekendmaking van zijn selectie. De algemene verwachting is dat hij de vernieuwingsoperatie zal voortzetten die hij in aanloop naar het EK inzette.

Daarnaast dreigen enkele van de meer ervaren krachten af te haken. Jan Vertonghen kondigde zijn pensioen als international al aan. Achter de namen van Axel Witsel en Thomas Meunier staat een vraagteken. En ook over de toekomst van Kevin De Bruyne als Rode Duivel werd al gespeculeerd. Zeker nadat de aanvoerder na de EK-partij tegen openlijk in de clinch ging met de supporters.

Nog steeds onmisbaar

Analist Franky Van der Elst denkt evenwel niet dat KDB zal afhaken. "Uiteráárd verwacht ik hem in september. Pas op, dat fluitconcert op het EK, waar hij het initiatief nam om naar binnen te gaan: je moet dat niet onderschatten. Als je al wat ouder bent, kan dat zomaar de druppel zijn, dat je denkt: als het hier zó zit... Da’s menselijk", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Maar De Bruyne heeft toch niet aangegeven dat hij niet meer beschikbaar is, dus ik ga ervan uit dat hij gewoon doorgaat, en maar goed ook. Hij is nog altijd onmisbaar voor de Rode Duivels.”

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

3
3
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

126
126
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

109
109
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

83
83
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

131
131
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

23
23
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

169
169
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

115
115
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

89
89
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

167
167
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

44
44
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

60
60
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

303
303
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

241
241
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

226
226
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

150
150
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

181
181
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

68
68
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

103
103
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

327
327
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

146
146
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

477
477
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

160
160
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

410
410

Meer sportnieuws