Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

door
Duivels houden hart vast: definitief afscheid De Bruyne?

De Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren, de meeste Europese topcompetities staan in de startblokken. Maar het is ook al uitkijken naar de nakende interland-periode. Dan worden namelijk de nodige veranderingen in de selectie van de Rode Duivels verwacht.

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan begint de nationale ploeg aan een nieuwe cyclus. Maar alvorens de kwalificaties voor het WK van 2026 start gaan, staat eerst nog een campagne in de Nations League op het programma. En die belooft uitdagend te worden. Zo vormen Frankrijk, Italië en Israël de tegenstanders van dienst.

Een interessante test dus met oog op de WK-kwalificaties. En ook een ideale manier om de EK-kater van deze zomer door te spoelen. Op het voorbije Europese kampioenschap stelden de Duivels immers teleur. De tweede ronde werd het eindstation na een flauwe groepsfase. Er verscheen bovendien een pak kritiek op de aanpak van de spelers en de bondscoach.

LEES OOK: Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Twijfels bij routiniers

Richting het WK zullen dan ook bepaalde zaken veranderd of gefinetuned moeten worden. Bondscoach Domenico Tedesco weet dus wat hem te doen staat. Sowieso wordt het allereerst uitkijken naar de bekendmaking van zijn selectie. De algemene verwachting is dat hij de vernieuwingsoperatie zal voortzetten die hij in aanloop naar het EK inzette.

Daarnaast dreigen enkele van de meer ervaren krachten af te haken. Jan Vertonghen kondigde zijn pensioen als international al aan. Achter de namen van Axel Witsel en Thomas Meunier staat een vraagteken. En ook over de toekomst van Kevin De Bruyne als Rode Duivel werd al gespeculeerd. Zeker nadat de aanvoerder na de EK-partij tegen openlijk in de clinch ging met de supporters.

Nog steeds onmisbaar

Analist Franky Van der Elst denkt evenwel niet dat KDB zal afhaken. "Uiteráárd verwacht ik hem in september. Pas op, dat fluitconcert op het EK, waar hij het initiatief nam om naar binnen te gaan: je moet dat niet onderschatten. Als je al wat ouder bent, kan dat zomaar de druppel zijn, dat je denkt: als het hier zó zit... Da’s menselijk", klinkt het bij Het Nieuwsblad. "Maar De Bruyne heeft toch niet aangegeven dat hij niet meer beschikbaar is, dus ik ga ervan uit dat hij gewoon doorgaat, en maar goed ook. Hij is nog altijd onmisbaar voor de Rode Duivels.”

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

0
0
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

28
28
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

49
49
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

94
94
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

316
316
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

71
71
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

335
335
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

104
104
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

167
167
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

131
131
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

17
17
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

119
119
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

321
321
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

131
131
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

576
576
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

185
185
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

208
208
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

235
235
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

133
133
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

357
357
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

209
209
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

272
272
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

379
379
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

262
262
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

452
452

Meer sportnieuws