TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

475 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een creatieve middenvelder en een flankaanvaller met snelheid en diepgang. Maar Paars-Wit heeft te maken met financiële beperkingen. De kans is dus groot dat deze dossiers aanslepen tot het einde van de transferperiode. Christian Eriksen blijft alvast een belangrijk doelwit. RSCA zou zelfs oude bekenden Kasper Schmeichel en Thomas Delaney willen inzetten om hem te overtuigen.

Bij Club Brugge wil men van het slot van de mercato gebruik maken om enkele spelers te lozen. Philip Zinckernagel bijvoorbeeld. Volgens de journalist Stian Wahl móét hij zelfs vertrekken. En mogelijk trekt de aanvaller wel naar Noorwegen. Bodo/Glimt behoudt namelijk interesse en zou wel eens kunnen doordrukken als het zich dinsdag verzekert van laatste voorronde in de UCL. De Noorse kampioen zou mikken op een huurbeurt met aankoopoptie.

KRC Genk gaat nog een druk einde van de transferperiode tegemoet. Zo dreigen de Limburgers nog enkele spelers kwijt te spelen. Alieu Fadera is bijvoorbeeld op weg naar het Italiaanse Como, terwijl Tolu Arokodare kan rekenen op concrete interesse van Trabzonspor. Daarnaast zou Mark McKenzie, die zijn laatste contractjaar is ingegaan, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri op weg zijn naar VfB Stuttgart. Genk wil zichzelf echter ook nog versterken. Als Arokodare vertrekt, komt er volgens HBvL sowieso een extra spits bij.

KV Kortrijk wil een grote slag slaan en Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion halen.Volgens Het Laatste Nieuws zou een transfer inmiddels aanstaande zijn. De 33-jarige middenvelder speelt sinds een jaar voor het Amerikaanse Charlotte FC. Daar is hij echter vooral invaller en een terugkeer naar KVK zou de cirkel compleet maken. Hij brak er destijds door op het hoogste niveau, nu staat hij dus voor een comeback.

Ondanks de sterke start van het seizoen zou Westerlo nog een straffe offensieve transfer willen realiseren. Volgens Het Laatste Nieuws denken ze in het Kuipje immers aan een terugkeer van Nene Dorgeles. De 21-jarige Malinees was in het seizoen 2022/23 al eens op huurbasis aan de slag bij de Kemphanen en liet toen een sterke indruk achter. Nu zou de club hem opnieuw willen huren van RB Salzburg.

Eerder raakte bekend dat Cercle Brugge mogelijk de beschikking zou gaan krijgen over Paris Brunner, een 18-jarige spits die in Duitsland als een toptalent aanzien wordt. Hij werd in 2023 nog verkozen tot beste speler op zowel het EK als WK U17. Transferexpert Fabrizio Romano meldt nu dat de straffe transfer ook bijna rond is. AS Monaco zal Brunner overnemen van Borussia Dortmund en dan meteen uitlenen aan Cercle.

Buitenland

FC Barcelona heeft zijn eerste grote transfer van de zomermercato afgerond. Via de officiële kanalen maakte de Spaanse vicekampioen immers de komst van Dani Olmo bekend. Naar verluidt betalen de Catalanen zo'n 55 miljoen euro om de 26-jarige Spanjaard, met drie doelpunten een van de topschutters op het EK, weg te plukken bij RB Leipzig. Olmo keert zo terug naar het oude nest, want hij genoot zijn jeugdopleiding in het befaamde jeugdcomplex La Masia.

Tottenham Hotspur staat op punt een nieuwe spits te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat Dominic Solanke op komst is. Het jeugdproduct van Chelsea speelt momenteel bij Bournemouth en scoorde vorig seizoen nog 19 keer in de EPL. Nu zou Tottenham volgens verschillende bronnen zo'n 65 miljoen pond, een slordige 75 miljoen euro, voor hem neertellen.

David De Gea heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De Spaanse doelman was een vrije speler nadat hij meer dan een jaar geleden Manchester United verliet. Hij legde met succes zijn medische proeven af bij ACF Fiorentina en daar gaat hij dus een nieuwe uitdaging aan.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

0
0
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

33
33
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

86
86
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

153
153
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

181
181
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

41
41
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

34
34
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

178
178
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

84
84
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

95
95
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

80
80
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

45
45
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

173
173
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

274
274
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

113
113
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

254
254
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

339
339
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

198
198
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1003
1003
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1328
1328
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

442
442
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

200
200

Meer sportnieuws