TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een creatieve middenvelder en een flankaanvaller met snelheid en diepgang. Maar Paars-Wit heeft te maken met financiële beperkingen. De kans is dus groot dat deze dossiers aanslepen tot het einde van de transferperiode. Christian Eriksen blijft alvast een belangrijk doelwit. RSCA zou zelfs oude bekenden Kasper Schmeichel en Thomas Delaney willen inzetten om hem te overtuigen.

Bij Club Brugge wil men van het slot van de mercato gebruik maken om enkele spelers te lozen. Philip Zinckernagel bijvoorbeeld. Volgens de journalist Stian Wahl móét hij zelfs vertrekken. En mogelijk trekt de aanvaller wel naar Noorwegen. Bodo/Glimt behoudt namelijk interesse en zou wel eens kunnen doordrukken als het zich dinsdag verzekert van laatste voorronde in de UCL. De Noorse kampioen zou mikken op een huurbeurt met aankoopoptie.

KRC Genk gaat nog een druk einde van de transferperiode tegemoet. Zo dreigen de Limburgers nog enkele spelers kwijt te spelen. Alieu Fadera is bijvoorbeeld op weg naar het Italiaanse Como, terwijl Tolu Arokodare kan rekenen op concrete interesse van Trabzonspor. Daarnaast zou Mark McKenzie, die zijn laatste contractjaar is ingegaan, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri op weg zijn naar VfB Stuttgart. Genk wil zichzelf echter ook nog versterken. Als Arokodare vertrekt, komt er volgens HBvL sowieso een extra spits bij.

KV Kortrijk wil een grote slag slaan en Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion halen.Volgens Het Laatste Nieuws zou een transfer inmiddels aanstaande zijn. De 33-jarige middenvelder speelt sinds een jaar voor het Amerikaanse Charlotte FC. Daar is hij echter vooral invaller en een terugkeer naar KVK zou de cirkel compleet maken. Hij brak er destijds door op het hoogste niveau, nu staat hij dus voor een comeback.

Ondanks de sterke start van het seizoen zou Westerlo nog een straffe offensieve transfer willen realiseren. Volgens Het Laatste Nieuws denken ze in het Kuipje immers aan een terugkeer van Nene Dorgeles. De 21-jarige Malinees was in het seizoen 2022/23 al eens op huurbasis aan de slag bij de Kemphanen en liet toen een sterke indruk achter. Nu zou de club hem opnieuw willen huren van RB Salzburg.

Eerder raakte bekend dat Cercle Brugge mogelijk de beschikking zou gaan krijgen over Paris Brunner, een 18-jarige spits die in Duitsland als een toptalent aanzien wordt. Hij werd in 2023 nog verkozen tot beste speler op zowel het EK als WK U17. Transferexpert Fabrizio Romano meldt nu dat de straffe transfer ook bijna rond is. AS Monaco zal Brunner overnemen van Borussia Dortmund en dan meteen uitlenen aan Cercle.

Buitenland

FC Barcelona heeft zijn eerste grote transfer van de zomermercato afgerond. Via de officiële kanalen maakte de Spaanse vicekampioen immers de komst van Dani Olmo bekend. Naar verluidt betalen de Catalanen zo'n 55 miljoen euro om de 26-jarige Spanjaard, met drie doelpunten een van de topschutters op het EK, weg te plukken bij RB Leipzig. Olmo keert zo terug naar het oude nest, want hij genoot zijn jeugdopleiding in het befaamde jeugdcomplex La Masia.

Tottenham Hotspur staat op punt een nieuwe spits te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat Dominic Solanke op komst is. Het jeugdproduct van Chelsea speelt momenteel bij Bournemouth en scoorde vorig seizoen nog 19 keer in de EPL. Nu zou Tottenham volgens verschillende bronnen zo'n 65 miljoen pond, een slordige 75 miljoen euro, voor hem neertellen.

David De Gea heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De Spaanse doelman was een vrije speler nadat hij meer dan een jaar geleden Manchester United verliet. Hij legde met succes zijn medische proeven af bij ACF Fiorentina en daar gaat hij dus een nieuwe uitdaging aan.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

11
11
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

2
2
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

31
31
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

119
119
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

9
9
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

177
177
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

33
33
'Hazard verlaat Anderlecht: nieuwe club is al bekend'

Even mocht Thorgan Hazard zich dit seizoen topschutter van de Jupiler Pro League noemen, maar de ...

341
341
"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

848
848
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

31
31
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

826
826
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

71
71
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

137
137
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

78
78
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

206
206
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

67
67
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

223
223
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

294
294
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

342
342
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

137
137
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

58
58
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

543
543
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

197
197
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

559
559
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

330
330

Meer sportnieuws