TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

door
TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een creatieve middenvelder en een flankaanvaller met snelheid en diepgang. Maar Paars-Wit heeft te maken met financiële beperkingen. De kans is dus groot dat deze dossiers aanslepen tot het einde van de transferperiode. Christian Eriksen blijft alvast een belangrijk doelwit. RSCA zou zelfs oude bekenden Kasper Schmeichel en Thomas Delaney willen inzetten om hem te overtuigen.

Bij Club Brugge wil men van het slot van de mercato gebruik maken om enkele spelers te lozen. Philip Zinckernagel bijvoorbeeld. Volgens de journalist Stian Wahl móét hij zelfs vertrekken. En mogelijk trekt de aanvaller wel naar Noorwegen. Bodo/Glimt behoudt namelijk interesse en zou wel eens kunnen doordrukken als het zich dinsdag verzekert van laatste voorronde in de UCL. De Noorse kampioen zou mikken op een huurbeurt met aankoopoptie.

KRC Genk gaat nog een druk einde van de transferperiode tegemoet. Zo dreigen de Limburgers nog enkele spelers kwijt te spelen. Alieu Fadera is bijvoorbeeld op weg naar het Italiaanse Como, terwijl Tolu Arokodare kan rekenen op concrete interesse van Trabzonspor. Daarnaast zou Mark McKenzie, die zijn laatste contractjaar is ingegaan, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri op weg zijn naar VfB Stuttgart. Genk wil zichzelf echter ook nog versterken. Als Arokodare vertrekt, komt er volgens HBvL sowieso een extra spits bij.

KV Kortrijk wil een grote slag slaan en Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion halen.Volgens Het Laatste Nieuws zou een transfer inmiddels aanstaande zijn. De 33-jarige middenvelder speelt sinds een jaar voor het Amerikaanse Charlotte FC. Daar is hij echter vooral invaller en een terugkeer naar KVK zou de cirkel compleet maken. Hij brak er destijds door op het hoogste niveau, nu staat hij dus voor een comeback.

Ondanks de sterke start van het seizoen zou Westerlo nog een straffe offensieve transfer willen realiseren. Volgens Het Laatste Nieuws denken ze in het Kuipje immers aan een terugkeer van Nene Dorgeles. De 21-jarige Malinees was in het seizoen 2022/23 al eens op huurbasis aan de slag bij de Kemphanen en liet toen een sterke indruk achter. Nu zou de club hem opnieuw willen huren van RB Salzburg.

Eerder raakte bekend dat Cercle Brugge mogelijk de beschikking zou gaan krijgen over Paris Brunner, een 18-jarige spits die in Duitsland als een toptalent aanzien wordt. Hij werd in 2023 nog verkozen tot beste speler op zowel het EK als WK U17. Transferexpert Fabrizio Romano meldt nu dat de straffe transfer ook bijna rond is. AS Monaco zal Brunner overnemen van Borussia Dortmund en dan meteen uitlenen aan Cercle.

Buitenland

FC Barcelona heeft zijn eerste grote transfer van de zomermercato afgerond. Via de officiële kanalen maakte de Spaanse vicekampioen immers de komst van Dani Olmo bekend. Naar verluidt betalen de Catalanen zo'n 55 miljoen euro om de 26-jarige Spanjaard, met drie doelpunten een van de topschutters op het EK, weg te plukken bij RB Leipzig. Olmo keert zo terug naar het oude nest, want hij genoot zijn jeugdopleiding in het befaamde jeugdcomplex La Masia.

Tottenham Hotspur staat op punt een nieuwe spits te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat Dominic Solanke op komst is. Het jeugdproduct van Chelsea speelt momenteel bij Bournemouth en scoorde vorig seizoen nog 19 keer in de EPL. Nu zou Tottenham volgens verschillende bronnen zo'n 65 miljoen pond, een slordige 75 miljoen euro, voor hem neertellen.

David De Gea heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De Spaanse doelman was een vrije speler nadat hij meer dan een jaar geleden Manchester United verliet. Hij legde met succes zijn medische proeven af bij ACF Fiorentina en daar gaat hij dus een nieuwe uitdaging aan.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

4
4
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

22
22
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

71
71
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

235
235
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

15
15
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

94
94
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

36
36
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

461
461
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

175
175
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

102
102
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

135
135
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

338
338
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

44
44
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

112
112
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1361
1361
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

531
531
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

619
619
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

219
219
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

435
435
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

337
337
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

292
292
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

238
238
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

277
277
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

112
112

Meer sportnieuws