TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

475 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een creatieve middenvelder en een flankaanvaller met snelheid en diepgang. Maar Paars-Wit heeft te maken met financiële beperkingen. De kans is dus groot dat deze dossiers aanslepen tot het einde van de transferperiode. Christian Eriksen blijft alvast een belangrijk doelwit. RSCA zou zelfs oude bekenden Kasper Schmeichel en Thomas Delaney willen inzetten om hem te overtuigen.

Bij Club Brugge wil men van het slot van de mercato gebruik maken om enkele spelers te lozen. Philip Zinckernagel bijvoorbeeld. Volgens de journalist Stian Wahl móét hij zelfs vertrekken. En mogelijk trekt de aanvaller wel naar Noorwegen. Bodo/Glimt behoudt namelijk interesse en zou wel eens kunnen doordrukken als het zich dinsdag verzekert van laatste voorronde in de UCL. De Noorse kampioen zou mikken op een huurbeurt met aankoopoptie.

KRC Genk gaat nog een druk einde van de transferperiode tegemoet. Zo dreigen de Limburgers nog enkele spelers kwijt te spelen. Alieu Fadera is bijvoorbeeld op weg naar het Italiaanse Como, terwijl Tolu Arokodare kan rekenen op concrete interesse van Trabzonspor. Daarnaast zou Mark McKenzie, die zijn laatste contractjaar is ingegaan, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri op weg zijn naar VfB Stuttgart. Genk wil zichzelf echter ook nog versterken. Als Arokodare vertrekt, komt er volgens HBvL sowieso een extra spits bij.

KV Kortrijk wil een grote slag slaan en Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion halen.Volgens Het Laatste Nieuws zou een transfer inmiddels aanstaande zijn. De 33-jarige middenvelder speelt sinds een jaar voor het Amerikaanse Charlotte FC. Daar is hij echter vooral invaller en een terugkeer naar KVK zou de cirkel compleet maken. Hij brak er destijds door op het hoogste niveau, nu staat hij dus voor een comeback.

Ondanks de sterke start van het seizoen zou Westerlo nog een straffe offensieve transfer willen realiseren. Volgens Het Laatste Nieuws denken ze in het Kuipje immers aan een terugkeer van Nene Dorgeles. De 21-jarige Malinees was in het seizoen 2022/23 al eens op huurbasis aan de slag bij de Kemphanen en liet toen een sterke indruk achter. Nu zou de club hem opnieuw willen huren van RB Salzburg.

Eerder raakte bekend dat Cercle Brugge mogelijk de beschikking zou gaan krijgen over Paris Brunner, een 18-jarige spits die in Duitsland als een toptalent aanzien wordt. Hij werd in 2023 nog verkozen tot beste speler op zowel het EK als WK U17. Transferexpert Fabrizio Romano meldt nu dat de straffe transfer ook bijna rond is. AS Monaco zal Brunner overnemen van Borussia Dortmund en dan meteen uitlenen aan Cercle.

Buitenland

FC Barcelona heeft zijn eerste grote transfer van de zomermercato afgerond. Via de officiële kanalen maakte de Spaanse vicekampioen immers de komst van Dani Olmo bekend. Naar verluidt betalen de Catalanen zo'n 55 miljoen euro om de 26-jarige Spanjaard, met drie doelpunten een van de topschutters op het EK, weg te plukken bij RB Leipzig. Olmo keert zo terug naar het oude nest, want hij genoot zijn jeugdopleiding in het befaamde jeugdcomplex La Masia.

Tottenham Hotspur staat op punt een nieuwe spits te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat Dominic Solanke op komst is. Het jeugdproduct van Chelsea speelt momenteel bij Bournemouth en scoorde vorig seizoen nog 19 keer in de EPL. Nu zou Tottenham volgens verschillende bronnen zo'n 65 miljoen pond, een slordige 75 miljoen euro, voor hem neertellen.

David De Gea heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De Spaanse doelman was een vrije speler nadat hij meer dan een jaar geleden Manchester United verliet. Hij legde met succes zijn medische proeven af bij ACF Fiorentina en daar gaat hij dus een nieuwe uitdaging aan.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

57
57
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

35
35
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

110
110
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

179
179
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

172
172
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

311
311
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

142
142
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

83
83
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

204
204
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

68
68
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

142
142
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

61
61
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

138
138
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

243
243
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

590
590
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

249
249
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

959
959
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

547
547
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1239
1239
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

114
114
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

287
287
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

214
214
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

381
381

Meer sportnieuws