TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

475 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Uitverkoop bij Genk, Club dumpt aanvaller'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een creatieve middenvelder en een flankaanvaller met snelheid en diepgang. Maar Paars-Wit heeft te maken met financiële beperkingen. De kans is dus groot dat deze dossiers aanslepen tot het einde van de transferperiode. Christian Eriksen blijft alvast een belangrijk doelwit. RSCA zou zelfs oude bekenden Kasper Schmeichel en Thomas Delaney willen inzetten om hem te overtuigen.

Bij Club Brugge wil men van het slot van de mercato gebruik maken om enkele spelers te lozen. Philip Zinckernagel bijvoorbeeld. Volgens de journalist Stian Wahl móét hij zelfs vertrekken. En mogelijk trekt de aanvaller wel naar Noorwegen. Bodo/Glimt behoudt namelijk interesse en zou wel eens kunnen doordrukken als het zich dinsdag verzekert van laatste voorronde in de UCL. De Noorse kampioen zou mikken op een huurbeurt met aankoopoptie.

KRC Genk gaat nog een druk einde van de transferperiode tegemoet. Zo dreigen de Limburgers nog enkele spelers kwijt te spelen. Alieu Fadera is bijvoorbeeld op weg naar het Italiaanse Como, terwijl Tolu Arokodare kan rekenen op concrete interesse van Trabzonspor. Daarnaast zou Mark McKenzie, die zijn laatste contractjaar is ingegaan, volgens transferwatcher Sacha Tavolieri op weg zijn naar VfB Stuttgart. Genk wil zichzelf echter ook nog versterken. Als Arokodare vertrekt, komt er volgens HBvL sowieso een extra spits bij.

KV Kortrijk wil een grote slag slaan en Brecht Dejaegere terug naar het Guldensporenstadion halen.Volgens Het Laatste Nieuws zou een transfer inmiddels aanstaande zijn. De 33-jarige middenvelder speelt sinds een jaar voor het Amerikaanse Charlotte FC. Daar is hij echter vooral invaller en een terugkeer naar KVK zou de cirkel compleet maken. Hij brak er destijds door op het hoogste niveau, nu staat hij dus voor een comeback.

Ondanks de sterke start van het seizoen zou Westerlo nog een straffe offensieve transfer willen realiseren. Volgens Het Laatste Nieuws denken ze in het Kuipje immers aan een terugkeer van Nene Dorgeles. De 21-jarige Malinees was in het seizoen 2022/23 al eens op huurbasis aan de slag bij de Kemphanen en liet toen een sterke indruk achter. Nu zou de club hem opnieuw willen huren van RB Salzburg.

Eerder raakte bekend dat Cercle Brugge mogelijk de beschikking zou gaan krijgen over Paris Brunner, een 18-jarige spits die in Duitsland als een toptalent aanzien wordt. Hij werd in 2023 nog verkozen tot beste speler op zowel het EK als WK U17. Transferexpert Fabrizio Romano meldt nu dat de straffe transfer ook bijna rond is. AS Monaco zal Brunner overnemen van Borussia Dortmund en dan meteen uitlenen aan Cercle.

Buitenland

FC Barcelona heeft zijn eerste grote transfer van de zomermercato afgerond. Via de officiële kanalen maakte de Spaanse vicekampioen immers de komst van Dani Olmo bekend. Naar verluidt betalen de Catalanen zo'n 55 miljoen euro om de 26-jarige Spanjaard, met drie doelpunten een van de topschutters op het EK, weg te plukken bij RB Leipzig. Olmo keert zo terug naar het oude nest, want hij genoot zijn jeugdopleiding in het befaamde jeugdcomplex La Masia.

Tottenham Hotspur staat op punt een nieuwe spits te strikken. Zo melden verschillende bronnen dat Dominic Solanke op komst is. Het jeugdproduct van Chelsea speelt momenteel bij Bournemouth en scoorde vorig seizoen nog 19 keer in de EPL. Nu zou Tottenham volgens verschillende bronnen zo'n 65 miljoen pond, een slordige 75 miljoen euro, voor hem neertellen.

David De Gea heeft eindelijk een nieuwe club gevonden. De Spaanse doelman was een vrije speler nadat hij meer dan een jaar geleden Manchester United verliet. Hij legde met succes zijn medische proeven af bij ACF Fiorentina en daar gaat hij dus een nieuwe uitdaging aan.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

0
0
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

28
28
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

30
30
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

197
197
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

13
13
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

49
49
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

55
55
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

235
235
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

561
561
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

236
236
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

468
468
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

38
38
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

94
94
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

126
126
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

28
28
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

599
599
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

219
219
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

313
313

Meer sportnieuws