Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

door
Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

Het gebeurt meer en meer. Belgische talenten die het vaderland op jonge leeftijd verlaten voor het buitenland. De Europese (sub)topclubs proberen al héél vroeg de talenten binnen te halen.

De 16-jarige Lyam Hodiamont is de volgende in het rijtje. Het talent verlaat Olympic Charleroi en gaat aan de slag bij Europa League-winnaar Atalanta. Hodiamont zal eerst in de jeugd aan de slag gaan vooraleer hij écht ploegmakker wordt van Charles De Ketelaere.

LEES OOK: 'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Droom

Het ging plots snel voor Hodiamont. Zijn familie en entourage sprak met Sudinfo over de transfer naar het Italiaanse Atalanta. “Het is geweldig. We hadden het plan om geen transfer voor zijn 15 jaar te maken. Dit is een beetje zoals op Erasmus gaan”, klinkt het bij vader Gilles.

Ook Hodiamont zelf is in de wolken met zijn transfer en leeft op een roze wolk. Hij tekende zijn eerste profcontract meteen in het buitenland. “Ik ben trots. Dit is nog steeds een grote verrassing en ik ben klaar om deze grote uitdaging aan te gaan", klinkt het bij de Belgische jeugdinternational.

Nieuwe generatie

Het komt vaker voor dat Belgische talenten al vroeg de uitdaging in het buitenland aangaan. Soms komen ze met hangende pootjes terug naar de Belgische velden, soms wordt het een succesverhaal. Kijk maar naar Romeo Lavia, die al vroeg naar Man City trok en nu zit de middenvelder bij Chelsea.

Een andere kant van het verhaal is dan weer Charly Musonda. Het gewezen toptalent kan als voorbeeld worden gebruikt over hoe het mis kan gaan. Musonda werd van her naar der gestuurd en is ondertussen helemaal naar de achtergrond verdwenen. Musonda werd gezien als hét grote Belgische talent.

Een goede keuze van Hodiamont?

Meest recent

KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

46
46
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

30
30
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

40
40
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

76
76
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

169
169
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

45
45
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

59
59
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

483
483
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

156
156
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

292
292
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

39
39
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

129
129
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

51
51
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

549
549
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

158
158
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

271
271
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

364
364
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

271
271
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

193
193
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

102
102
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

74
74
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

114
114
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

492
492

Meer sportnieuws