Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

door
Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

Het gebeurt meer en meer. Belgische talenten die het vaderland op jonge leeftijd verlaten voor het buitenland. De Europese (sub)topclubs proberen al héél vroeg de talenten binnen te halen.

De 16-jarige Lyam Hodiamont is de volgende in het rijtje. Het talent verlaat Olympic Charleroi en gaat aan de slag bij Europa League-winnaar Atalanta. Hodiamont zal eerst in de jeugd aan de slag gaan vooraleer hij écht ploegmakker wordt van Charles De Ketelaere.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Droom

Het ging plots snel voor Hodiamont. Zijn familie en entourage sprak met Sudinfo over de transfer naar het Italiaanse Atalanta. “Het is geweldig. We hadden het plan om geen transfer voor zijn 15 jaar te maken. Dit is een beetje zoals op Erasmus gaan”, klinkt het bij vader Gilles.

Ook Hodiamont zelf is in de wolken met zijn transfer en leeft op een roze wolk. Hij tekende zijn eerste profcontract meteen in het buitenland. “Ik ben trots. Dit is nog steeds een grote verrassing en ik ben klaar om deze grote uitdaging aan te gaan", klinkt het bij de Belgische jeugdinternational.

Nieuwe generatie

Het komt vaker voor dat Belgische talenten al vroeg de uitdaging in het buitenland aangaan. Soms komen ze met hangende pootjes terug naar de Belgische velden, soms wordt het een succesverhaal. Kijk maar naar Romeo Lavia, die al vroeg naar Man City trok en nu zit de middenvelder bij Chelsea.

Een andere kant van het verhaal is dan weer Charly Musonda. Het gewezen toptalent kan als voorbeeld worden gebruikt over hoe het mis kan gaan. Musonda werd van her naar der gestuurd en is ondertussen helemaal naar de achtergrond verdwenen. Musonda werd gezien als hét grote Belgische talent.

Een goede keuze van Hodiamont?

Meest recent

Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

1
1
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

28
28
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

30
30
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

53
53
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

28
28
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

90
90
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

43
43
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

172
172
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

69
69
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

57
57
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

288
288
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

58
58
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

54
54
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

285
285
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

129
129
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

172
172
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

144
144
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

132
132
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

179
179
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

134
134

Meer sportnieuws