Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

door
Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

Het gebeurt meer en meer. Belgische talenten die het vaderland op jonge leeftijd verlaten voor het buitenland. De Europese (sub)topclubs proberen al héél vroeg de talenten binnen te halen.

De 16-jarige Lyam Hodiamont is de volgende in het rijtje. Het talent verlaat Olympic Charleroi en gaat aan de slag bij Europa League-winnaar Atalanta. Hodiamont zal eerst in de jeugd aan de slag gaan vooraleer hij écht ploegmakker wordt van Charles De Ketelaere.

LEES OOK: De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Droom

Het ging plots snel voor Hodiamont. Zijn familie en entourage sprak met Sudinfo over de transfer naar het Italiaanse Atalanta. “Het is geweldig. We hadden het plan om geen transfer voor zijn 15 jaar te maken. Dit is een beetje zoals op Erasmus gaan”, klinkt het bij vader Gilles.

Ook Hodiamont zelf is in de wolken met zijn transfer en leeft op een roze wolk. Hij tekende zijn eerste profcontract meteen in het buitenland. “Ik ben trots. Dit is nog steeds een grote verrassing en ik ben klaar om deze grote uitdaging aan te gaan", klinkt het bij de Belgische jeugdinternational.

Nieuwe generatie

Het komt vaker voor dat Belgische talenten al vroeg de uitdaging in het buitenland aangaan. Soms komen ze met hangende pootjes terug naar de Belgische velden, soms wordt het een succesverhaal. Kijk maar naar Romeo Lavia, die al vroeg naar Man City trok en nu zit de middenvelder bij Chelsea.

Een andere kant van het verhaal is dan weer Charly Musonda. Het gewezen toptalent kan als voorbeeld worden gebruikt over hoe het mis kan gaan. Musonda werd van her naar der gestuurd en is ondertussen helemaal naar de achtergrond verdwenen. Musonda werd gezien als hét grote Belgische talent.

Een goede keuze van Hodiamont?

Meest recent

'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

10
10
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

5
5
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

14
14
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

19
19
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

27
27
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

26
26
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

11
11
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

64
64
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

26
26
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

56
56
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

451
451
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

180
180
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

221
221
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

56
56
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

397
397
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

18
18
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

87
87
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

95
95
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

120
120
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1078
1078
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

177
177
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

54
54
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

40
40
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

525
525

Meer sportnieuws