Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

door
Belgisch toptalent trekt op 16-jarige leeftijd naar Italië

Het gebeurt meer en meer. Belgische talenten die het vaderland op jonge leeftijd verlaten voor het buitenland. De Europese (sub)topclubs proberen al héél vroeg de talenten binnen te halen.

De 16-jarige Lyam Hodiamont is de volgende in het rijtje. Het talent verlaat Olympic Charleroi en gaat aan de slag bij Europa League-winnaar Atalanta. Hodiamont zal eerst in de jeugd aan de slag gaan vooraleer hij écht ploegmakker wordt van Charles De Ketelaere.

LEES OOK: Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

Droom

Het ging plots snel voor Hodiamont. Zijn familie en entourage sprak met Sudinfo over de transfer naar het Italiaanse Atalanta. “Het is geweldig. We hadden het plan om geen transfer voor zijn 15 jaar te maken. Dit is een beetje zoals op Erasmus gaan”, klinkt het bij vader Gilles.

Ook Hodiamont zelf is in de wolken met zijn transfer en leeft op een roze wolk. Hij tekende zijn eerste profcontract meteen in het buitenland. “Ik ben trots. Dit is nog steeds een grote verrassing en ik ben klaar om deze grote uitdaging aan te gaan", klinkt het bij de Belgische jeugdinternational.

Nieuwe generatie

Het komt vaker voor dat Belgische talenten al vroeg de uitdaging in het buitenland aangaan. Soms komen ze met hangende pootjes terug naar de Belgische velden, soms wordt het een succesverhaal. Kijk maar naar Romeo Lavia, die al vroeg naar Man City trok en nu zit de middenvelder bij Chelsea.

Een andere kant van het verhaal is dan weer Charly Musonda. Het gewezen toptalent kan als voorbeeld worden gebruikt over hoe het mis kan gaan. Musonda werd van her naar der gestuurd en is ondertussen helemaal naar de achtergrond verdwenen. Musonda werd gezien als hét grote Belgische talent.

Een goede keuze van Hodiamont?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

166
166
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

45
45
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

25
25
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

98
98
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

286
286
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

164
164
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

344
344
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

161
161
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

206
206
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

48
48
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

631
631
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

754
754
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

381
381
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

389
389
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

606
606
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

409
409
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

464
464
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

238
238
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws