CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

door
CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

Tegen alle verwachtingen in is Standard uitstekend aan het seizoen begonnen. Het draait voorlopig bovenaan het klassement mee na een knappe vier op zes tegen KRC Genk en Club Brugge. En dat terwijl de Rouches door de aanhoudende financiële problemen juist een zeer lastige transferzomer kennen.

Er waren geen centen om uitleenbeurten en aflopende contracten te verlengen en daarnaast moest de club ook heel wat spelers verkopen om geld in het laatje te brengen. In totaal hebben op die manier maar liefst zestien spelers deze zomer al Sclessin verlaten.

LEES OOK: 'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard zal zich nog roeren op de mercato

Daar staan voorlopig slechts zeven nieuwe spelers tegenover, al zou er met Ilay Camara (RWDM) nog een achtste aanwinst onderweg zijn. Het maakte wel dat Ivan Leko de voorbije weken moest teruggrijpen naar verschillende spelers die vorig seizoen nog bij SL16 actief waren of verhuurd werden, zoals Calut of Bansé.

Tegenover Sudpresse geeft CEO Pierre Locht echter aan dat Standard zich in de komende weken zeker nog zal roeren op de transfermarkt. "We willen nog kwaliteit halen. Maar we willen geen spelers kopen om te kopen. We zoeken spelers met een meerwaarde, want wat de nieuwkomers tot dusver laten zien hebben is zeer bemoedigend. We moeten niet de vergissing maken onze laatste keuze te nemen", klinkt het.

Geen huurlingenlegioen meer

Kwaliteit boven kwantiteit lijkt deze zomer het devies op Sclessin. Daarvoor moet het zich wel vooral richten op spelers die transfervrij opgehaald kunnen worden of gehuurd kunnen worden. In tegenstelling tot de voorbije jaren doet Standard er in dat laatste geval wel alles aan om een aankoopoptie te bedingen. Dat lukte bij zowel Bulat, Alexandropoulos als Djukanovic.

"Het is niet de bedoeling dat we weer spelers zomaar gaan huren", bevestigt Locht. "Maar gezien onze situatie valt het ook niet uit te sluiten. We schenken vooral aandacht aan de ingesteldheid van de speler: komt hij voor de juiste redenen of enkel omdat hij geen andere opties heeft en zich enkele maanden in de kijker wil spelen? Dat hebben we ons in het verleden niet vaak genoeg afgevraagd."

Zal Standard nog sterker uit deze zomermercato komen?

Meest recent

Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

17
17
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

67
67
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

15
15
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

21
21
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

63
63
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

55
55
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

142
142
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

91
91
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

112
112
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

73
73
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

525
525
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

41
41
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

272
272
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

27
27
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

91
91
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

91
91
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

80
80
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

57
57
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

486
486
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

122
122
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

74
74
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

250
250
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

167
167
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

64
64

Meer sportnieuws