CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

door
CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

Tegen alle verwachtingen in is Standard uitstekend aan het seizoen begonnen. Het draait voorlopig bovenaan het klassement mee na een knappe vier op zes tegen KRC Genk en Club Brugge. En dat terwijl de Rouches door de aanhoudende financiële problemen juist een zeer lastige transferzomer kennen.

Er waren geen centen om uitleenbeurten en aflopende contracten te verlengen en daarnaast moest de club ook heel wat spelers verkopen om geld in het laatje te brengen. In totaal hebben op die manier maar liefst zestien spelers deze zomer al Sclessin verlaten.

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Standard zal zich nog roeren op de mercato

Daar staan voorlopig slechts zeven nieuwe spelers tegenover, al zou er met Ilay Camara (RWDM) nog een achtste aanwinst onderweg zijn. Het maakte wel dat Ivan Leko de voorbije weken moest teruggrijpen naar verschillende spelers die vorig seizoen nog bij SL16 actief waren of verhuurd werden, zoals Calut of Bansé.

Tegenover Sudpresse geeft CEO Pierre Locht echter aan dat Standard zich in de komende weken zeker nog zal roeren op de transfermarkt. "We willen nog kwaliteit halen. Maar we willen geen spelers kopen om te kopen. We zoeken spelers met een meerwaarde, want wat de nieuwkomers tot dusver laten zien hebben is zeer bemoedigend. We moeten niet de vergissing maken onze laatste keuze te nemen", klinkt het.

Geen huurlingenlegioen meer

Kwaliteit boven kwantiteit lijkt deze zomer het devies op Sclessin. Daarvoor moet het zich wel vooral richten op spelers die transfervrij opgehaald kunnen worden of gehuurd kunnen worden. In tegenstelling tot de voorbije jaren doet Standard er in dat laatste geval wel alles aan om een aankoopoptie te bedingen. Dat lukte bij zowel Bulat, Alexandropoulos als Djukanovic.

"Het is niet de bedoeling dat we weer spelers zomaar gaan huren", bevestigt Locht. "Maar gezien onze situatie valt het ook niet uit te sluiten. We schenken vooral aandacht aan de ingesteldheid van de speler: komt hij voor de juiste redenen of enkel omdat hij geen andere opties heeft en zich enkele maanden in de kijker wil spelen? Dat hebben we ons in het verleden niet vaak genoeg afgevraagd."

Zal Standard nog sterker uit deze zomermercato komen?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

26
26
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

29
29
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

79
79
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

95
95
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

52
52
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

268
268
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

127
127
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

246
246
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

197
197
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

253
253
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

166
166
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

54
54
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

189
189
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

128
128
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

170
170
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

150
150
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

61
61
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

246
246
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

278
278
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

388
388
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

227
227
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws