CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

door
CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

Tegen alle verwachtingen in is Standard uitstekend aan het seizoen begonnen. Het draait voorlopig bovenaan het klassement mee na een knappe vier op zes tegen KRC Genk en Club Brugge. En dat terwijl de Rouches door de aanhoudende financiële problemen juist een zeer lastige transferzomer kennen.

Er waren geen centen om uitleenbeurten en aflopende contracten te verlengen en daarnaast moest de club ook heel wat spelers verkopen om geld in het laatje te brengen. In totaal hebben op die manier maar liefst zestien spelers deze zomer al Sclessin verlaten.

LEES OOK: Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Standard zal zich nog roeren op de mercato

Daar staan voorlopig slechts zeven nieuwe spelers tegenover, al zou er met Ilay Camara (RWDM) nog een achtste aanwinst onderweg zijn. Het maakte wel dat Ivan Leko de voorbije weken moest teruggrijpen naar verschillende spelers die vorig seizoen nog bij SL16 actief waren of verhuurd werden, zoals Calut of Bansé.

Tegenover Sudpresse geeft CEO Pierre Locht echter aan dat Standard zich in de komende weken zeker nog zal roeren op de transfermarkt. "We willen nog kwaliteit halen. Maar we willen geen spelers kopen om te kopen. We zoeken spelers met een meerwaarde, want wat de nieuwkomers tot dusver laten zien hebben is zeer bemoedigend. We moeten niet de vergissing maken onze laatste keuze te nemen", klinkt het.

Geen huurlingenlegioen meer

Kwaliteit boven kwantiteit lijkt deze zomer het devies op Sclessin. Daarvoor moet het zich wel vooral richten op spelers die transfervrij opgehaald kunnen worden of gehuurd kunnen worden. In tegenstelling tot de voorbije jaren doet Standard er in dat laatste geval wel alles aan om een aankoopoptie te bedingen. Dat lukte bij zowel Bulat, Alexandropoulos als Djukanovic.

"Het is niet de bedoeling dat we weer spelers zomaar gaan huren", bevestigt Locht. "Maar gezien onze situatie valt het ook niet uit te sluiten. We schenken vooral aandacht aan de ingesteldheid van de speler: komt hij voor de juiste redenen of enkel omdat hij geen andere opties heeft en zich enkele maanden in de kijker wil spelen? Dat hebben we ons in het verleden niet vaak genoeg afgevraagd."

Zal Standard nog sterker uit deze zomermercato komen?

Meest recent

Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

6
6
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

59
59
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

197
197
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

119
119
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

39
39
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

200
200
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

46
46
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

173
173
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

150
150
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

79
79
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

214
214
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

172
172
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

95
95
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

315
315
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

171
171
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

242
242
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

90
90
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

302
302
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

148
148
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

898
898
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

102
102
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

91
91

Meer sportnieuws