CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

door
CEO belooft nog transfervuurwerk bij Standard

Tegen alle verwachtingen in is Standard uitstekend aan het seizoen begonnen. Het draait voorlopig bovenaan het klassement mee na een knappe vier op zes tegen KRC Genk en Club Brugge. En dat terwijl de Rouches door de aanhoudende financiële problemen juist een zeer lastige transferzomer kennen.

Er waren geen centen om uitleenbeurten en aflopende contracten te verlengen en daarnaast moest de club ook heel wat spelers verkopen om geld in het laatje te brengen. In totaal hebben op die manier maar liefst zestien spelers deze zomer al Sclessin verlaten.

LEES OOK: Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Standard zal zich nog roeren op de mercato

Daar staan voorlopig slechts zeven nieuwe spelers tegenover, al zou er met Ilay Camara (RWDM) nog een achtste aanwinst onderweg zijn. Het maakte wel dat Ivan Leko de voorbije weken moest teruggrijpen naar verschillende spelers die vorig seizoen nog bij SL16 actief waren of verhuurd werden, zoals Calut of Bansé.

Tegenover Sudpresse geeft CEO Pierre Locht echter aan dat Standard zich in de komende weken zeker nog zal roeren op de transfermarkt. "We willen nog kwaliteit halen. Maar we willen geen spelers kopen om te kopen. We zoeken spelers met een meerwaarde, want wat de nieuwkomers tot dusver laten zien hebben is zeer bemoedigend. We moeten niet de vergissing maken onze laatste keuze te nemen", klinkt het.

Geen huurlingenlegioen meer

Kwaliteit boven kwantiteit lijkt deze zomer het devies op Sclessin. Daarvoor moet het zich wel vooral richten op spelers die transfervrij opgehaald kunnen worden of gehuurd kunnen worden. In tegenstelling tot de voorbije jaren doet Standard er in dat laatste geval wel alles aan om een aankoopoptie te bedingen. Dat lukte bij zowel Bulat, Alexandropoulos als Djukanovic.

"Het is niet de bedoeling dat we weer spelers zomaar gaan huren", bevestigt Locht. "Maar gezien onze situatie valt het ook niet uit te sluiten. We schenken vooral aandacht aan de ingesteldheid van de speler: komt hij voor de juiste redenen of enkel omdat hij geen andere opties heeft en zich enkele maanden in de kijker wil spelen? Dat hebben we ons in het verleden niet vaak genoeg afgevraagd."

Zal Standard nog sterker uit deze zomermercato komen?

Meest recent

Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

70
70
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

124
124
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

800
800
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

44
44
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

107
107
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

107
107
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

221
221
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

70
70
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

51
51
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

486
486
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

104
104
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

347
347
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

559
559
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

307
307
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

358
358
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

367
367
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

77
77
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

444
444
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

78
78
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

76
76
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

95
95
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

263
263
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

258
258
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

466
466
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

93
93

Meer sportnieuws