‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

door
‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

KRC Genk anticipeert op een mogelijk vertrek van Zakaria El Ouahdi, die concrete interesse geniet van SL Benfica. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Genk. De voormalige Club Brugge-speler maakte indruk tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV, maar HSV kon hem niet behouden door het ontbreken van een aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg.

Bij Club Brugge hoopte Van der Brempt aanvankelijk in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, wat niet lukte. Na zijn transfer naar RB Salzburg tekende Van der Brempt een contract voor 4,5 jaar, wat Club Brugge een mooie som van meer dan 5 miljoen euro opleverde.

LEES OOK: Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

HSV was kansloos voor Van der Brempt

Zakaria El Ouahdi geniet de concrete interesse van SL Benfica, waardoor KRC Genk alvast anticipeert op zijn mogelijke vertrek. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Racing.

De voormalige speler van Club Brugge beleefde een sterk seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV in de 2. Bundesliga. Zijn indrukwekkende prestaties trokken in februari de aandacht van Bundesliga-clubs zoals Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg en Eintracht Frankfurt.

Ook OGC Nice en AS Roma waren gecharmeerd door de fysiek sterke en aanvallend ingestelde Van der Brempt. 

Hoewel Hamburg de 22-jarige Belg graag wilde behouden, was HSV kansloos omdat er geen aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg was opgenomen. Het lijkt erop dat Van der Brempt dit seizoen zijn kans voluit zal gaan in Oostenrijk.

Verre van zeker dat Van der Brempt bij Salzburg blijft

Volgens de Kronen Zeitung hoopt de voormalige 'miljoenenflop' op een nieuwe kans bij RB Salzburg. Tot dusver heeft de Belg zijn prijskaartje van ruim 5 miljoen euro nog niet weten te rechtvaardigen in Oostenrijk.

Het afgelopen seizoen werkten er drie verschillende coaches bij RB, en onder de nieuwe coach Pepijn Lijnders wil Ignace Van der Brempt dit seizoen een frisse start maken bij de club.

“Ik wil de coach laten zien wat ik kan en een nieuwe kans krijgen,” zei de veelzijdige rechtsback, die ook centraal kan spelen. “Pep heeft een goede invloed op het team. Het is een echte Red Bull-stijl, ook mijn stijl.”

Ondanks deze positieve instelling, stelt de Oostenrijkse krant dat het verre van zeker is dat Van der Brempt dit seizoen bij RB Salzburg zal blijven. Dit hangt grotendeels af van het mogelijke vertrek van Amar Dedic.

Mocht de Bosniër vertrekken, dan komt er een plek vrij voor Van der Brempt. De Belg wil echter niet opnieuw op huurbasis vertrekken en is vastberaden om zich dit seizoen te bewijzen bij RB Salzburg.

Zuur afscheid bij Club Brugge

Ignace Van der Brempt had als doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden bij Club Brugge, maar dat is hem niet gelukt. De Antwerpenaar was in het seizoen 2021/22 een vaste waarde in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar hij miste nog net dat beetje extra om een vaste basisspeler te worden.

Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen. Zo ook eind januari 2022, in de wedstrijd tegen Union SG.

Door een blessure van Jack Hendry kreeg Van der Brempt de kans om opnieuw in de basis te starten. Vanwege de concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de jonge speler echter om te spelen.

“We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur,” zei Alfred Schreuder na de wedstrijd. Hierdoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic op te stellen.

“Er waren afspraken gemaakt,” stelde toenmalig coach Schreuder over de vreemde situatie rondom Van der Brempt.

Gekkenwerk bij RB Salzburg

Ignace Van der Brempt tekende vervolgens een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg, waardoor Club Brugge onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro incasseerde.

Dit was opmerkelijk, aangezien Van der Brempt geen vaste basisspeler was bij Club Brugge. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com schatte zijn toenmalige marktwaarde op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro.

Vincent Mannaert hoefde dus niet lang te twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, wat uiteindelijk een lucratieve deal was voor Club Brugge. Bovendien was de verwachting dat Van der Brempt in de zomer van 2021 zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B, maar het werd RB Salzburg.

Bij Salzburg moest Van der Brempt fysiek enorm wennen. Hoewel de trainingsomgeving prachtig is, gelegen tussen de bergen, was de fysieke inspanning intensief. “De trainingen zijn gekkenwerk,” zei hij na zijn transfer aan Het Nieuwsblad.

“Het is constant omschakelen, pressen, pushen. Enfin, het Red Bull-voetbal hè.” De Oostenrijkse topclub was gecharmeerd van de jonge Belg vanwege zijn snelheid, conditie en drive naar voren.

Van der Brempt paste perfect in het businessmodel van RB Salzburg, dat jonge talenten aantrekt, ontwikkelt en vervolgens doorverkoopt.

Van der Brempt zou een aanwinst zijn voor Genk

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

46
46
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

41
41
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

152
152
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

50
50
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

58
58
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

50
50
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

85
85
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

140
140
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

314
314
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

200
200
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

251
251
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

342
342
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

165
165
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

275
275
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

665
665
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

534
534
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

216
216
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws