‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

1016
‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

KRC Genk anticipeert op een mogelijk vertrek van Zakaria El Ouahdi, die concrete interesse geniet van SL Benfica. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Genk. De voormalige Club Brugge-speler maakte indruk tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV, maar HSV kon hem niet behouden door het ontbreken van een aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg.

Bij Club Brugge hoopte Van der Brempt aanvankelijk in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, wat niet lukte. Na zijn transfer naar RB Salzburg tekende Van der Brempt een contract voor 4,5 jaar, wat Club Brugge een mooie som van meer dan 5 miljoen euro opleverde.

LEES OOK: Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

HSV was kansloos voor Van der Brempt

Zakaria El Ouahdi geniet de concrete interesse van SL Benfica, waardoor KRC Genk alvast anticipeert op zijn mogelijke vertrek. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Racing.

De voormalige speler van Club Brugge beleefde een sterk seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV in de 2. Bundesliga. Zijn indrukwekkende prestaties trokken in februari de aandacht van Bundesliga-clubs zoals Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg en Eintracht Frankfurt.

Ook OGC Nice en AS Roma waren gecharmeerd door de fysiek sterke en aanvallend ingestelde Van der Brempt. 

Hoewel Hamburg de 22-jarige Belg graag wilde behouden, was HSV kansloos omdat er geen aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg was opgenomen. Het lijkt erop dat Van der Brempt dit seizoen zijn kans voluit zal gaan in Oostenrijk.

Verre van zeker dat Van der Brempt bij Salzburg blijft

Volgens de Kronen Zeitung hoopt de voormalige 'miljoenenflop' op een nieuwe kans bij RB Salzburg. Tot dusver heeft de Belg zijn prijskaartje van ruim 5 miljoen euro nog niet weten te rechtvaardigen in Oostenrijk.

Het afgelopen seizoen werkten er drie verschillende coaches bij RB, en onder de nieuwe coach Pepijn Lijnders wil Ignace Van der Brempt dit seizoen een frisse start maken bij de club.

“Ik wil de coach laten zien wat ik kan en een nieuwe kans krijgen,” zei de veelzijdige rechtsback, die ook centraal kan spelen. “Pep heeft een goede invloed op het team. Het is een echte Red Bull-stijl, ook mijn stijl.”

Ondanks deze positieve instelling, stelt de Oostenrijkse krant dat het verre van zeker is dat Van der Brempt dit seizoen bij RB Salzburg zal blijven. Dit hangt grotendeels af van het mogelijke vertrek van Amar Dedic.

Mocht de Bosniër vertrekken, dan komt er een plek vrij voor Van der Brempt. De Belg wil echter niet opnieuw op huurbasis vertrekken en is vastberaden om zich dit seizoen te bewijzen bij RB Salzburg.

Zuur afscheid bij Club Brugge

Ignace Van der Brempt had als doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden bij Club Brugge, maar dat is hem niet gelukt. De Antwerpenaar was in het seizoen 2021/22 een vaste waarde in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar hij miste nog net dat beetje extra om een vaste basisspeler te worden.

Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen. Zo ook eind januari 2022, in de wedstrijd tegen Union SG.

Door een blessure van Jack Hendry kreeg Van der Brempt de kans om opnieuw in de basis te starten. Vanwege de concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de jonge speler echter om te spelen.

“We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur,” zei Alfred Schreuder na de wedstrijd. Hierdoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic op te stellen.

“Er waren afspraken gemaakt,” stelde toenmalig coach Schreuder over de vreemde situatie rondom Van der Brempt.

Gekkenwerk bij RB Salzburg

Ignace Van der Brempt tekende vervolgens een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg, waardoor Club Brugge onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro incasseerde.

Dit was opmerkelijk, aangezien Van der Brempt geen vaste basisspeler was bij Club Brugge. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com schatte zijn toenmalige marktwaarde op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro.

Vincent Mannaert hoefde dus niet lang te twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, wat uiteindelijk een lucratieve deal was voor Club Brugge. Bovendien was de verwachting dat Van der Brempt in de zomer van 2021 zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B, maar het werd RB Salzburg.

Bij Salzburg moest Van der Brempt fysiek enorm wennen. Hoewel de trainingsomgeving prachtig is, gelegen tussen de bergen, was de fysieke inspanning intensief. “De trainingen zijn gekkenwerk,” zei hij na zijn transfer aan Het Nieuwsblad.

“Het is constant omschakelen, pressen, pushen. Enfin, het Red Bull-voetbal hè.” De Oostenrijkse topclub was gecharmeerd van de jonge Belg vanwege zijn snelheid, conditie en drive naar voren.

Van der Brempt paste perfect in het businessmodel van RB Salzburg, dat jonge talenten aantrekt, ontwikkelt en vervolgens doorverkoopt.

Van der Brempt zou een aanwinst zijn voor Genk

Meest recent

Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

0
0
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

46
46
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

8
8
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

68
68
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

60
60
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

154
154
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

195
195
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

229
229
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

148
148
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

249
249
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

232
232
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

179
179
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

37
37
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

64
64
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

139
139
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

271
271
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

47
47
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

134
134
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

363
363
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

250
250
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

286
286
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

219
219
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

139
139
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

185
185
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

78
78

Meer sportnieuws