‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

1016 stemmen
‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

KRC Genk anticipeert op een mogelijk vertrek van Zakaria El Ouahdi, die concrete interesse geniet van SL Benfica. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Genk. De voormalige Club Brugge-speler maakte indruk tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV, maar HSV kon hem niet behouden door het ontbreken van een aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg.

Bij Club Brugge hoopte Van der Brempt aanvankelijk in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, wat niet lukte. Na zijn transfer naar RB Salzburg tekende Van der Brempt een contract voor 4,5 jaar, wat Club Brugge een mooie som van meer dan 5 miljoen euro opleverde.

LEES OOK: Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

HSV was kansloos voor Van der Brempt

Zakaria El Ouahdi geniet de concrete interesse van SL Benfica, waardoor KRC Genk alvast anticipeert op zijn mogelijke vertrek. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Racing.

De voormalige speler van Club Brugge beleefde een sterk seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV in de 2. Bundesliga. Zijn indrukwekkende prestaties trokken in februari de aandacht van Bundesliga-clubs zoals Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg en Eintracht Frankfurt.

Ook OGC Nice en AS Roma waren gecharmeerd door de fysiek sterke en aanvallend ingestelde Van der Brempt. 

Hoewel Hamburg de 22-jarige Belg graag wilde behouden, was HSV kansloos omdat er geen aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg was opgenomen. Het lijkt erop dat Van der Brempt dit seizoen zijn kans voluit zal gaan in Oostenrijk.

Verre van zeker dat Van der Brempt bij Salzburg blijft

Volgens de Kronen Zeitung hoopt de voormalige 'miljoenenflop' op een nieuwe kans bij RB Salzburg. Tot dusver heeft de Belg zijn prijskaartje van ruim 5 miljoen euro nog niet weten te rechtvaardigen in Oostenrijk.

Het afgelopen seizoen werkten er drie verschillende coaches bij RB, en onder de nieuwe coach Pepijn Lijnders wil Ignace Van der Brempt dit seizoen een frisse start maken bij de club.

“Ik wil de coach laten zien wat ik kan en een nieuwe kans krijgen,” zei de veelzijdige rechtsback, die ook centraal kan spelen. “Pep heeft een goede invloed op het team. Het is een echte Red Bull-stijl, ook mijn stijl.”

Ondanks deze positieve instelling, stelt de Oostenrijkse krant dat het verre van zeker is dat Van der Brempt dit seizoen bij RB Salzburg zal blijven. Dit hangt grotendeels af van het mogelijke vertrek van Amar Dedic.

Mocht de Bosniër vertrekken, dan komt er een plek vrij voor Van der Brempt. De Belg wil echter niet opnieuw op huurbasis vertrekken en is vastberaden om zich dit seizoen te bewijzen bij RB Salzburg.

Zuur afscheid bij Club Brugge

Ignace Van der Brempt had als doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden bij Club Brugge, maar dat is hem niet gelukt. De Antwerpenaar was in het seizoen 2021/22 een vaste waarde in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar hij miste nog net dat beetje extra om een vaste basisspeler te worden.

Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen. Zo ook eind januari 2022, in de wedstrijd tegen Union SG.

Door een blessure van Jack Hendry kreeg Van der Brempt de kans om opnieuw in de basis te starten. Vanwege de concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de jonge speler echter om te spelen.

“We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur,” zei Alfred Schreuder na de wedstrijd. Hierdoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic op te stellen.

“Er waren afspraken gemaakt,” stelde toenmalig coach Schreuder over de vreemde situatie rondom Van der Brempt.

Gekkenwerk bij RB Salzburg

Ignace Van der Brempt tekende vervolgens een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg, waardoor Club Brugge onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro incasseerde.

Dit was opmerkelijk, aangezien Van der Brempt geen vaste basisspeler was bij Club Brugge. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com schatte zijn toenmalige marktwaarde op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro.

Vincent Mannaert hoefde dus niet lang te twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, wat uiteindelijk een lucratieve deal was voor Club Brugge. Bovendien was de verwachting dat Van der Brempt in de zomer van 2021 zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B, maar het werd RB Salzburg.

Bij Salzburg moest Van der Brempt fysiek enorm wennen. Hoewel de trainingsomgeving prachtig is, gelegen tussen de bergen, was de fysieke inspanning intensief. “De trainingen zijn gekkenwerk,” zei hij na zijn transfer aan Het Nieuwsblad.

“Het is constant omschakelen, pressen, pushen. Enfin, het Red Bull-voetbal hè.” De Oostenrijkse topclub was gecharmeerd van de jonge Belg vanwege zijn snelheid, conditie en drive naar voren.

Van der Brempt paste perfect in het businessmodel van RB Salzburg, dat jonge talenten aantrekt, ontwikkelt en vervolgens doorverkoopt.

Van der Brempt zou een aanwinst zijn voor Genk

Meest recent

'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

156
156
Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

105
105
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

63
63
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

152
152
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

230
230
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

100
100
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

324
324
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

118
118
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

196
196
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

541
541
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

39
39
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

101
101
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

289
289
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

189
189
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

150
150
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

114
114
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

187
187
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

474
474
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

92
92
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

497
497
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

111
111
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

362
362
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

556
556
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

160
160
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

401
401

Meer sportnieuws