‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

1016
‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

KRC Genk anticipeert op een mogelijk vertrek van Zakaria El Ouahdi, die concrete interesse geniet van SL Benfica. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Genk. De voormalige Club Brugge-speler maakte indruk tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV, maar HSV kon hem niet behouden door het ontbreken van een aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg.

Bij Club Brugge hoopte Van der Brempt aanvankelijk in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, wat niet lukte. Na zijn transfer naar RB Salzburg tekende Van der Brempt een contract voor 4,5 jaar, wat Club Brugge een mooie som van meer dan 5 miljoen euro opleverde.

LEES OOK: Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

HSV was kansloos voor Van der Brempt

Zakaria El Ouahdi geniet de concrete interesse van SL Benfica, waardoor KRC Genk alvast anticipeert op zijn mogelijke vertrek. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Racing.

De voormalige speler van Club Brugge beleefde een sterk seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV in de 2. Bundesliga. Zijn indrukwekkende prestaties trokken in februari de aandacht van Bundesliga-clubs zoals Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg en Eintracht Frankfurt.

Ook OGC Nice en AS Roma waren gecharmeerd door de fysiek sterke en aanvallend ingestelde Van der Brempt. 

Hoewel Hamburg de 22-jarige Belg graag wilde behouden, was HSV kansloos omdat er geen aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg was opgenomen. Het lijkt erop dat Van der Brempt dit seizoen zijn kans voluit zal gaan in Oostenrijk.

Verre van zeker dat Van der Brempt bij Salzburg blijft

Volgens de Kronen Zeitung hoopt de voormalige 'miljoenenflop' op een nieuwe kans bij RB Salzburg. Tot dusver heeft de Belg zijn prijskaartje van ruim 5 miljoen euro nog niet weten te rechtvaardigen in Oostenrijk.

Het afgelopen seizoen werkten er drie verschillende coaches bij RB, en onder de nieuwe coach Pepijn Lijnders wil Ignace Van der Brempt dit seizoen een frisse start maken bij de club.

“Ik wil de coach laten zien wat ik kan en een nieuwe kans krijgen,” zei de veelzijdige rechtsback, die ook centraal kan spelen. “Pep heeft een goede invloed op het team. Het is een echte Red Bull-stijl, ook mijn stijl.”

Ondanks deze positieve instelling, stelt de Oostenrijkse krant dat het verre van zeker is dat Van der Brempt dit seizoen bij RB Salzburg zal blijven. Dit hangt grotendeels af van het mogelijke vertrek van Amar Dedic.

Mocht de Bosniër vertrekken, dan komt er een plek vrij voor Van der Brempt. De Belg wil echter niet opnieuw op huurbasis vertrekken en is vastberaden om zich dit seizoen te bewijzen bij RB Salzburg.

Zuur afscheid bij Club Brugge

Ignace Van der Brempt had als doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden bij Club Brugge, maar dat is hem niet gelukt. De Antwerpenaar was in het seizoen 2021/22 een vaste waarde in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar hij miste nog net dat beetje extra om een vaste basisspeler te worden.

Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen. Zo ook eind januari 2022, in de wedstrijd tegen Union SG.

Door een blessure van Jack Hendry kreeg Van der Brempt de kans om opnieuw in de basis te starten. Vanwege de concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de jonge speler echter om te spelen.

“We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur,” zei Alfred Schreuder na de wedstrijd. Hierdoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic op te stellen.

“Er waren afspraken gemaakt,” stelde toenmalig coach Schreuder over de vreemde situatie rondom Van der Brempt.

Gekkenwerk bij RB Salzburg

Ignace Van der Brempt tekende vervolgens een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg, waardoor Club Brugge onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro incasseerde.

Dit was opmerkelijk, aangezien Van der Brempt geen vaste basisspeler was bij Club Brugge. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com schatte zijn toenmalige marktwaarde op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro.

Vincent Mannaert hoefde dus niet lang te twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, wat uiteindelijk een lucratieve deal was voor Club Brugge. Bovendien was de verwachting dat Van der Brempt in de zomer van 2021 zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B, maar het werd RB Salzburg.

Bij Salzburg moest Van der Brempt fysiek enorm wennen. Hoewel de trainingsomgeving prachtig is, gelegen tussen de bergen, was de fysieke inspanning intensief. “De trainingen zijn gekkenwerk,” zei hij na zijn transfer aan Het Nieuwsblad.

“Het is constant omschakelen, pressen, pushen. Enfin, het Red Bull-voetbal hè.” De Oostenrijkse topclub was gecharmeerd van de jonge Belg vanwege zijn snelheid, conditie en drive naar voren.

Van der Brempt paste perfect in het businessmodel van RB Salzburg, dat jonge talenten aantrekt, ontwikkelt en vervolgens doorverkoopt.

Van der Brempt zou een aanwinst zijn voor Genk

Meest recent

Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

20
20
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

42
42
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

19
19
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

63
63
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

81
81
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

136
136
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

32
32
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

66
66
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

227
227
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

143
143
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

474
474
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

149
149
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

53
53
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

79
79
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

179
179
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

524
524
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

255
255
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

103
103
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

30
30
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

63
63
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

88
88
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

38
38
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

263
263
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

77
77
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

152
152

Meer sportnieuws