‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

door
‘Gekkenwerk: Genk voluit voor opwindende toptransfer’

KRC Genk anticipeert op een mogelijk vertrek van Zakaria El Ouahdi, die concrete interesse geniet van SL Benfica. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Genk. De voormalige Club Brugge-speler maakte indruk tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV, maar HSV kon hem niet behouden door het ontbreken van een aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg.

Bij Club Brugge hoopte Van der Brempt aanvankelijk in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden, wat niet lukte. Na zijn transfer naar RB Salzburg tekende Van der Brempt een contract voor 4,5 jaar, wat Club Brugge een mooie som van meer dan 5 miljoen euro opleverde.

LEES OOK: 'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

HSV was kansloos voor Van der Brempt

Zakaria El Ouahdi geniet de concrete interesse van SL Benfica, waardoor KRC Genk alvast anticipeert op zijn mogelijke vertrek. Volgens Sacha Tavolieri staat Ignace Van der Brempt (RB Salzburg) op de radar van Racing.

De voormalige speler van Club Brugge beleefde een sterk seizoen tijdens zijn uitleenbeurt aan Hamburger SV in de 2. Bundesliga. Zijn indrukwekkende prestaties trokken in februari de aandacht van Bundesliga-clubs zoals Borussia Mönchengladbach, VfL Wolfsburg en Eintracht Frankfurt.

Ook OGC Nice en AS Roma waren gecharmeerd door de fysiek sterke en aanvallend ingestelde Van der Brempt. 

Hoewel Hamburg de 22-jarige Belg graag wilde behouden, was HSV kansloos omdat er geen aankoopoptie in de huurdeal met RB Salzburg was opgenomen. Het lijkt erop dat Van der Brempt dit seizoen zijn kans voluit zal gaan in Oostenrijk.

Verre van zeker dat Van der Brempt bij Salzburg blijft

Volgens de Kronen Zeitung hoopt de voormalige 'miljoenenflop' op een nieuwe kans bij RB Salzburg. Tot dusver heeft de Belg zijn prijskaartje van ruim 5 miljoen euro nog niet weten te rechtvaardigen in Oostenrijk.

Het afgelopen seizoen werkten er drie verschillende coaches bij RB, en onder de nieuwe coach Pepijn Lijnders wil Ignace Van der Brempt dit seizoen een frisse start maken bij de club.

“Ik wil de coach laten zien wat ik kan en een nieuwe kans krijgen,” zei de veelzijdige rechtsback, die ook centraal kan spelen. “Pep heeft een goede invloed op het team. Het is een echte Red Bull-stijl, ook mijn stijl.”

Ondanks deze positieve instelling, stelt de Oostenrijkse krant dat het verre van zeker is dat Van der Brempt dit seizoen bij RB Salzburg zal blijven. Dit hangt grotendeels af van het mogelijke vertrek van Amar Dedic.

Mocht de Bosniër vertrekken, dan komt er een plek vrij voor Van der Brempt. De Belg wil echter niet opnieuw op huurbasis vertrekken en is vastberaden om zich dit seizoen te bewijzen bij RB Salzburg.

Zuur afscheid bij Club Brugge

Ignace Van der Brempt had als doel om ooit in de voetsporen van Clinton Mata en Thomas Meunier te treden bij Club Brugge, maar dat is hem niet gelukt. De Antwerpenaar was in het seizoen 2021/22 een vaste waarde in de wedstrijdselecties van Club Brugge, maar hij miste nog net dat beetje extra om een vaste basisspeler te worden.

Van der Brempt kwam meestal in actie door onvoorziene omstandigheden zoals een coronagolf, blessures of schorsingen. Zo ook eind januari 2022, in de wedstrijd tegen Union SG.

Door een blessure van Jack Hendry kreeg Van der Brempt de kans om opnieuw in de basis te starten. Vanwege de concrete transferonderhandelingen met RB Salzburg weigerde de jonge speler echter om te spelen.

“We hadden met hem in de basis getraind, dan is dat zuur,” zei Alfred Schreuder na de wedstrijd. Hierdoor zag de Nederlandse trainer van Club Brugge zich genoodzaakt om de bijna vergeten Matej Mitrovic op te stellen.

“Er waren afspraken gemaakt,” stelde toenmalig coach Schreuder over de vreemde situatie rondom Van der Brempt.

Gekkenwerk bij RB Salzburg

Ignace Van der Brempt tekende vervolgens een contract voor 4,5 jaar bij RB Salzburg, waardoor Club Brugge onverwachts nog een fraaie transfersom van meer dan 5 miljoen euro incasseerde.

Dit was opmerkelijk, aangezien Van der Brempt geen vaste basisspeler was bij Club Brugge. De gespecialiseerde website Transfermarkt.com schatte zijn toenmalige marktwaarde op ‘slechts’ 1,2 miljoen euro.

Vincent Mannaert hoefde dus niet lang te twijfelen over de transferaanbieding van RB Salzburg, wat uiteindelijk een lucratieve deal was voor Club Brugge. Bovendien was de verwachting dat Van der Brempt in de zomer van 2021 zou worden uitgeleend aan een club uit 1A of 1B, maar het werd RB Salzburg.

Bij Salzburg moest Van der Brempt fysiek enorm wennen. Hoewel de trainingsomgeving prachtig is, gelegen tussen de bergen, was de fysieke inspanning intensief. “De trainingen zijn gekkenwerk,” zei hij na zijn transfer aan Het Nieuwsblad.

“Het is constant omschakelen, pressen, pushen. Enfin, het Red Bull-voetbal hè.” De Oostenrijkse topclub was gecharmeerd van de jonge Belg vanwege zijn snelheid, conditie en drive naar voren.

Van der Brempt paste perfect in het businessmodel van RB Salzburg, dat jonge talenten aantrekt, ontwikkelt en vervolgens doorverkoopt.

Van der Brempt zou een aanwinst zijn voor Genk

Meest recent

AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

4
4
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

64
64
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

19
19
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

134
134
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

176
176
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

58
58
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

116
116
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

464
464
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

278
278
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

105
105
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

378
378
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

124
124
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

551
551
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

71
71
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

218
218
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

214
214
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

123
123
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

325
325
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

123
123
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

208
208
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1185
1185
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

502
502
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

71
71

Meer sportnieuws