'Arsenal op zucht van transfer Europese kampioen'

94
'Arsenal op zucht van transfer Europese kampioen'

Arsenal FC moest afgelopen seizoen nipt zijn meerdere erkennen in Manchester City in de Engelse titelstrijd. Tijdens de komende jaargang zullen de Gunners een nieuwe poging ondernemen om City van de troon te stoten. En dus wil coach Mikel Arteta zijn selectie versterken.

Na enkele seizoenen als assistent van Pep Guardiola bij Manchester City, werd de Spanjaard in 2019 aangesteld als hoofdtrainer van Arsenal. Het duurde een tijdje alvorens hij de ploeg op de rails, maar in seizoen 2022-2023 lukte het hem dan toch.

Zo liet Arteta zijn ploeg erg aantrekkelijk voetbal brengen, dat ook nog eens gekoppeld wordt aan de nodige resultaten. Voor het tweede jaar op rij eindigde de club op een knappe tweede plaats in de Premier League. En ook in de Champions League liet Arsenal bij momenten mooie dingen zien.

LEES OOK: Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

Eerste versterking binnen

Binnen de club is men dan ook erg tevreden over zijn werk en het lijkt de bedoeling om nog een hele poos met Arteta door te gaan. Daarvoor wordt de oud-middenvelder ook op zijn wenken bediend op de transfermarkt. Vorige zomer werd bijvoorbeeld grof geld neergelegd voor onder meer Declan Rice, Juriën Timber en Kai Havertz.

Desondanks is de Spaanse trainer nog niet helemaal tevreden over de samenstelling van zijn selectie. Naar volgend seizoen toe wil hij er nog wat versterking bij. De Italiaanse EK-revelatie Riccardo Calafiori heeft alvast getekend het Emirates Stadium. De verdediger van Bologna kwam over voor zo'n 40 miljoen euro.

Spaanse EK-held

Daar blijft het evenwel niet bij. Om zijn middenveld te versterken heeft Arteta immers zijn vizier op landgenoot Mikel Merino. De sterkhouder van Real Sociedad droeg eerder deze zomer nog bij aan de Europese titel van Spanje, hij besliste zelfs de kraker in de kwartfinales tegen Duitsland. En zijn transfer begint steeds meer vorm te krijgen.

Volgens transferexpert Fabrizio Romano vond Arsenal inmiddels een akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Ook de onderhandelingen met Sociedad lopen volop. Arsenal wil de deal sluiten voor een som van ruim 25 miljoen euro. Momenteel wordt vooral gesproken over de betalingsmodaliteiten.

Arsenal hoort bij de drie grootste titelfavorieten voor komend seizoen ...

Meest recent

Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

22
22
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

23
23
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

17
17
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

32
32
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

59
59
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

105
105
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

335
335
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

88
88
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

32
32
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

128
128
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

30
30
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

156
156
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

396
396
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

51
51
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

433
433
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

184
184
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

190
190
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

594
594
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

162
162
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

175
175
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

798
798
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

194
194
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

115
115

Meer sportnieuws