Toekomst Antwerp in gevaar? Sporteconoom velt verdict

door
Toekomst Antwerp in gevaar? Sporteconoom velt verdict

Antwerp FC heeft enkele uiterst succesvolle seizoenen achter de rug. Maar aan die successen hing wel een aanzienlijk prijskaartje en daar draait de club momenteel voor op. Desondanks zou de Great Old niet moeten vrezen voor de langere termijn.

Nadat het stamnummer één aan het verkommeren was in de tweede divisie, besloot Paul Gheysens om zijn schouders (lees: portefeuille) onder de traditieclub te zetten. In eerste instantie deed hij dat in het geheim. Na de promotie richting de Jupiler Pro League, trad de bouwheer van Ghelamco ook naar de voorgrond als sterke man.

Dankzij de deskundige hulp van eerst Luciano D'Onofrio en vervolgens Marc Overmars, gecombineerd met zijn financiële inbreng, bouwde hij Antwerp ook uit tot een succesverhaal. Inmiddels staan twee bekers, een supercup en een landstitel op het palmares. Van een steile opmars gesproken, maar daar hing natuurlijk ook een stevig prijskaartje aan.

LEES OOK: 'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Investeerders gezocht

Bovendien werden ook de faciliteiten en omkadering flink gemoderniseerd. Die kosten werden lange tijd voor Gheysens persoonlijk gedragen. Dan kan uiteraard niet blijven duren. Bovendien kreeg de zakenman in zijn andere bedrijven te maken met heel wat financiële perikelen. En dat heeft uiteraard ook zijn weerslag op Antwerp.

Begin dit kalenderjaar raakte al bekend dat de club met 'cashflow-problemen' kampt. Men is dan ook genoodzaakt bepaalde sterkhouders te verkopen om de boekhouding in evenwicht te houden. Op termijn is echter een structurele oplossing nodig. Iets wat Gheyens maar al te goed beseft en dus zouden inmiddels extra investeerders gezocht worden.

Toekomst verzekerd

Hier en daar werd dan ook al gevreesd voor de toekomst van de club. Maar zover zal het niet komen, stelt sporteconoom Trudo Dejonghe. "Ik zie Antwerp niet verdwijnen. Het was jarenlang een slapende reus", klinkt het bij De Morgen.

Volgens Dejonghe zal Gheysens op termijn wel vertrekken. Maar Antwerp heeft voldoende troeven om dat te overkomen. "Ze zitten in de grootste stad van Vlaanderen, zullen eens het stadion kan worden afgewerkt elke match voor een volle tent spelen. Daarom zie ik het op de middellange termijn wel goed komen met de club. Die trouwe aanhang zal er altijd zijn."

Antwerp blijft in de komende jaren een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

13
13
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

113
113
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

27
27
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

37
37
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

428
428
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

386
386
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

57
57
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

65
65
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

96
96
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1468
1468
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

139
139
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

206
206
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

43
43
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1135
1135
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

487
487
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

72
72
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

43
43
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

134
134
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

99
99
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

54
54
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

100
100
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

229
229
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

56
56
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

139
139

Meer sportnieuws