'Anderlecht drukt door: nieuwe aanvaller richting Lotto Park'

door
'Anderlecht drukt door: nieuwe aanvaller richting Lotto Park'

RSC Anderlecht heeft deze week zijn derde inkomende transfer van de zomermercato afgerond. Zoals verwacht werd linksback Ludwig Augustinsson op permanente basis vastgelegd. Maar daarmee zit het huiswerk van de Brusselaars er nog lang niet op.

Augustinsson speelde vorig seizoen ook al voor Paars-Wit, toen werd hij gehuurd van Sevilla FC. In het tussenseizoen keerde de Zweed terug naar zijn moederclub. Maar Anderlecht onderhandelde al een tijdje over een terugkeer. Uiteindelijk slaagde RSCA erin om hem quasi zonder transfervergoeding over te nemen.

Met de komst van Augustinsson, die op de linksback moet concurreren met Mousa Ndiaye, begint de defensie eindelijk op punt te staan. Voor de rechtsback-positie werd eerder namelijk al Thomas Foket aangetrokken en het contract van Killian Sardella verlengd. Hierdoor kan Louis Patris zelfs, al dan niet tijdelijk, vertrekken.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nog meer versterking gezocht

Centraal in de defensie werd Jan-Carlo Simic gestrikt als opvolger van Zeno Debast en tekende Jan Vertonghen een jaartje bij. Nog een extra centrale verdediger staat evenwel op de verlanglijst. Net zoals een doelman, al is daar geen haast bij door de goede prestaties van Colin Coosemans.

Op die twee vacatures na, zijn de plekjes achterin dus al ingevuld. En dus kan de focus van sportieve baas Jesper Fredbeg stilaan op het aanvallende compartiment gericht worden. Een creatieve spelmaker staat hoog op de lijst. Daarnaast wordt ook gewerkt aan een snelle flankaanvaller die voor de nodige diepgang kan zorgen.

Onderhandeling met Inter

Voor die laatste positie zou men momenteel met Internazionale onderhandelen over de komst van Issiaka Kamaté. En in dat dossier worden vorderingen gemaakt. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft Inter inmiddels een tegenvoorstel neergelegd bij RSCA, de Italianen wachten nu op een reactie uit Brussel.

In ieder geval zou Anderlecht mikken op een betaalde huurdeal mét aankoopoptie. Het Spaanse CD Mirandes, de grootste concurrent in het dossier, gaat dan weer voor een uitleenbeurt zonder verdere opties. Voorlopig is niet duidelijk aan welke piste Kamaté zelf de voorkeur geeft.

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

11
11
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

8
8
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

55
55
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

68
68
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

227
227
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

164
164
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

73
73
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

215
215
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

65
65
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

75
75
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

270
270
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

137
137
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

236
236
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

588
588
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

102
102
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

484
484
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

147
147
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

205
205
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

154
154
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

21
21
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

146
146
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

406
406
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

150
150
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

619
619

Meer sportnieuws