Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

237 stemmen
Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

De meeste Europese competities staan in de startblokken, maar nog heel wat spelers zijn transfervrij op zoek naar een nieuwe club. Bij Pepe zit die zoektocht er evenwel op. De iconische Portugese verdediger besloot namelijk om een punt te zetten achter zijn illustere carrière.

Pepe zette destijds als kleine knaap zijn eerste stappen in het voetbal in Brazilië, waar hij ook geboren werd. Maar al op jonge leeftijd maakte hij de overstap naar Portugal. Daar ging hij eerst bij Maritimo aan de slag, om vervolgens een toptransfer te maken naar het grote FC Porto.

Bij de Portugese grootmacht pakte hij onder meer enkele landstitels, waarmee hij zich in de kijker van enkele grote Europese clubs speelde. In de zomer van 2007 kreeg Pepe uiteindelijk een ware droomtransfer. Zo trok de verdediger voor een slordige 30 miljoen euro naar Real Madrid.

LEES OOK: 'Lukaku keert zijn kar: transferwending in de maak'

Sterkhouder bij Real én Portugal

Die transfer werd uiteindelijk ook een groot succes. In de Spaanse hoofdstad groeide Pepe, inmiddels een vast international van Portugal, uit tot een sterkhouder. Hij was wel niet altijd onomstreden. Zo riskeerde Pepe vaak lijf en leden, van zowel zichzelf als zijn tegenstanders, om een resultaat te halen.

Die onverbiddelijkheid leverde hem wel een enorme prijzenkast op. In Madrid pakte hij naast enkele landstitels ook drie keer de Champions League. Bij Porto, waar hij in de nadagen van zijn carrière terugkeerde, was hij eveneens uiterst succesvol. En met Portugal won hij naast de Nations League ook de Europese titel.

Prijzenpakker op rijpe leeftijd

Zelfs op zijn 41ste was Pepe deze zomer nog een vaste sterkhouder bij het Portugese nationale elftal op het EK. Maar dat werd meteen zijn laatste wapenfeit. Zijn contract bij Porto liep enkele weken geleden af en de verdediger heeft nu beslist om niet bij te tekenen, maar wel zijn kicksen aan de haak te hangen. Gedurende zijn carrière won Pepe zo'n 34 trofeëen en speelde hij een slordige 878 matchen. Goed voor gemiddeld één prijs om de 26 wedstrijden.

Pepe hoort bij de 10 beste verdedigers van de 21ste eeuw ...

Meest recent

'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

207
207
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

70
70
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

93
93
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

131
131
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

79
79
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

101
101
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

427
427
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

98
98
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

416
416
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

296
296
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

604
604
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

149
149
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

371
371
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

278
278
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

259
259
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

250
250
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

113
113
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

419
419
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

628
628
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1218
1218
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

395
395
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

386
386
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

249
249
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

983
983

Meer sportnieuws