Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

door
Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

De meeste Europese competities staan in de startblokken, maar nog heel wat spelers zijn transfervrij op zoek naar een nieuwe club. Bij Pepe zit die zoektocht er evenwel op. De iconische Portugese verdediger besloot namelijk om een punt te zetten achter zijn illustere carrière.

Pepe zette destijds als kleine knaap zijn eerste stappen in het voetbal in Brazilië, waar hij ook geboren werd. Maar al op jonge leeftijd maakte hij de overstap naar Portugal. Daar ging hij eerst bij Maritimo aan de slag, om vervolgens een toptransfer te maken naar het grote FC Porto.

Bij de Portugese grootmacht pakte hij onder meer enkele landstitels, waarmee hij zich in de kijker van enkele grote Europese clubs speelde. In de zomer van 2007 kreeg Pepe uiteindelijk een ware droomtransfer. Zo trok de verdediger voor een slordige 30 miljoen euro naar Real Madrid.

LEES OOK: ‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

Sterkhouder bij Real én Portugal

Die transfer werd uiteindelijk ook een groot succes. In de Spaanse hoofdstad groeide Pepe, inmiddels een vast international van Portugal, uit tot een sterkhouder. Hij was wel niet altijd onomstreden. Zo riskeerde Pepe vaak lijf en leden, van zowel zichzelf als zijn tegenstanders, om een resultaat te halen.

Die onverbiddelijkheid leverde hem wel een enorme prijzenkast op. In Madrid pakte hij naast enkele landstitels ook drie keer de Champions League. Bij Porto, waar hij in de nadagen van zijn carrière terugkeerde, was hij eveneens uiterst succesvol. En met Portugal won hij naast de Nations League ook de Europese titel.

Prijzenpakker op rijpe leeftijd

Zelfs op zijn 41ste was Pepe deze zomer nog een vaste sterkhouder bij het Portugese nationale elftal op het EK. Maar dat werd meteen zijn laatste wapenfeit. Zijn contract bij Porto liep enkele weken geleden af en de verdediger heeft nu beslist om niet bij te tekenen, maar wel zijn kicksen aan de haak te hangen. Gedurende zijn carrière won Pepe zo'n 34 trofeëen en speelde hij een slordige 878 matchen. Goed voor gemiddeld één prijs om de 26 wedstrijden.

Pepe hoort bij de 10 beste verdedigers van de 21ste eeuw ...

Meest recent

Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

11
11
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

80
80
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

82
82
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

65
65
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

77
77
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

83
83
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

70
70
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

200
200
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

278
278
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

41
41
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

162
162
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

156
156
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

179
179
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

165
165
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

83
83
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

218
218
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

814
814
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

113
113
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

90
90
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

97
97
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

310
310
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

194
194
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

199
199
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

63
63

Meer sportnieuws