Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

door
Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

De meeste Europese competities staan in de startblokken, maar nog heel wat spelers zijn transfervrij op zoek naar een nieuwe club. Bij Pepe zit die zoektocht er evenwel op. De iconische Portugese verdediger besloot namelijk om een punt te zetten achter zijn illustere carrière.

Pepe zette destijds als kleine knaap zijn eerste stappen in het voetbal in Brazilië, waar hij ook geboren werd. Maar al op jonge leeftijd maakte hij de overstap naar Portugal. Daar ging hij eerst bij Maritimo aan de slag, om vervolgens een toptransfer te maken naar het grote FC Porto.

Bij de Portugese grootmacht pakte hij onder meer enkele landstitels, waarmee hij zich in de kijker van enkele grote Europese clubs speelde. In de zomer van 2007 kreeg Pepe uiteindelijk een ware droomtransfer. Zo trok de verdediger voor een slordige 30 miljoen euro naar Real Madrid.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

Sterkhouder bij Real én Portugal

Die transfer werd uiteindelijk ook een groot succes. In de Spaanse hoofdstad groeide Pepe, inmiddels een vast international van Portugal, uit tot een sterkhouder. Hij was wel niet altijd onomstreden. Zo riskeerde Pepe vaak lijf en leden, van zowel zichzelf als zijn tegenstanders, om een resultaat te halen.

Die onverbiddelijkheid leverde hem wel een enorme prijzenkast op. In Madrid pakte hij naast enkele landstitels ook drie keer de Champions League. Bij Porto, waar hij in de nadagen van zijn carrière terugkeerde, was hij eveneens uiterst succesvol. En met Portugal won hij naast de Nations League ook de Europese titel.

Prijzenpakker op rijpe leeftijd

Zelfs op zijn 41ste was Pepe deze zomer nog een vaste sterkhouder bij het Portugese nationale elftal op het EK. Maar dat werd meteen zijn laatste wapenfeit. Zijn contract bij Porto liep enkele weken geleden af en de verdediger heeft nu beslist om niet bij te tekenen, maar wel zijn kicksen aan de haak te hangen. Gedurende zijn carrière won Pepe zo'n 34 trofeëen en speelde hij een slordige 878 matchen. Goed voor gemiddeld één prijs om de 26 wedstrijden.

Pepe hoort bij de 10 beste verdedigers van de 21ste eeuw ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

40
40
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

111
111
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

177
177
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

545
545
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

324
324
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

543
543
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

519
519
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

403
403
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1033
1033
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

290
290
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

443
443
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1208
1208
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

225
225
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

353
353
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

476
476
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws