Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

door
Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

De meeste Europese competities staan in de startblokken, maar nog heel wat spelers zijn transfervrij op zoek naar een nieuwe club. Bij Pepe zit die zoektocht er evenwel op. De iconische Portugese verdediger besloot namelijk om een punt te zetten achter zijn illustere carrière.

Pepe zette destijds als kleine knaap zijn eerste stappen in het voetbal in Brazilië, waar hij ook geboren werd. Maar al op jonge leeftijd maakte hij de overstap naar Portugal. Daar ging hij eerst bij Maritimo aan de slag, om vervolgens een toptransfer te maken naar het grote FC Porto.

Bij de Portugese grootmacht pakte hij onder meer enkele landstitels, waarmee hij zich in de kijker van enkele grote Europese clubs speelde. In de zomer van 2007 kreeg Pepe uiteindelijk een ware droomtransfer. Zo trok de verdediger voor een slordige 30 miljoen euro naar Real Madrid.

LEES OOK: José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

Sterkhouder bij Real én Portugal

Die transfer werd uiteindelijk ook een groot succes. In de Spaanse hoofdstad groeide Pepe, inmiddels een vast international van Portugal, uit tot een sterkhouder. Hij was wel niet altijd onomstreden. Zo riskeerde Pepe vaak lijf en leden, van zowel zichzelf als zijn tegenstanders, om een resultaat te halen.

Die onverbiddelijkheid leverde hem wel een enorme prijzenkast op. In Madrid pakte hij naast enkele landstitels ook drie keer de Champions League. Bij Porto, waar hij in de nadagen van zijn carrière terugkeerde, was hij eveneens uiterst succesvol. En met Portugal won hij naast de Nations League ook de Europese titel.

Prijzenpakker op rijpe leeftijd

Zelfs op zijn 41ste was Pepe deze zomer nog een vaste sterkhouder bij het Portugese nationale elftal op het EK. Maar dat werd meteen zijn laatste wapenfeit. Zijn contract bij Porto liep enkele weken geleden af en de verdediger heeft nu beslist om niet bij te tekenen, maar wel zijn kicksen aan de haak te hangen. Gedurende zijn carrière won Pepe zo'n 34 trofeëen en speelde hij een slordige 878 matchen. Goed voor gemiddeld één prijs om de 26 wedstrijden.

Pepe hoort bij de 10 beste verdedigers van de 21ste eeuw ...

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

6
6
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

31
31
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

19
19
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

39
39
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

206
206
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

250
250
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

159
159
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

204
204
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

242
242
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

467
467
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

90
90
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

155
155
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

206
206
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

105
105
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

56
56
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

90
90
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

150
150
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

220
220
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

58
58
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

603
603

Meer sportnieuws