Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

door
Afscheid van icoon: Pepe (41) stopt met voetballen

De meeste Europese competities staan in de startblokken, maar nog heel wat spelers zijn transfervrij op zoek naar een nieuwe club. Bij Pepe zit die zoektocht er evenwel op. De iconische Portugese verdediger besloot namelijk om een punt te zetten achter zijn illustere carrière.

Pepe zette destijds als kleine knaap zijn eerste stappen in het voetbal in Brazilië, waar hij ook geboren werd. Maar al op jonge leeftijd maakte hij de overstap naar Portugal. Daar ging hij eerst bij Maritimo aan de slag, om vervolgens een toptransfer te maken naar het grote FC Porto.

Bij de Portugese grootmacht pakte hij onder meer enkele landstitels, waarmee hij zich in de kijker van enkele grote Europese clubs speelde. In de zomer van 2007 kreeg Pepe uiteindelijk een ware droomtransfer. Zo trok de verdediger voor een slordige 30 miljoen euro naar Real Madrid.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Sterkhouder bij Real én Portugal

Die transfer werd uiteindelijk ook een groot succes. In de Spaanse hoofdstad groeide Pepe, inmiddels een vast international van Portugal, uit tot een sterkhouder. Hij was wel niet altijd onomstreden. Zo riskeerde Pepe vaak lijf en leden, van zowel zichzelf als zijn tegenstanders, om een resultaat te halen.

Die onverbiddelijkheid leverde hem wel een enorme prijzenkast op. In Madrid pakte hij naast enkele landstitels ook drie keer de Champions League. Bij Porto, waar hij in de nadagen van zijn carrière terugkeerde, was hij eveneens uiterst succesvol. En met Portugal won hij naast de Nations League ook de Europese titel.

Prijzenpakker op rijpe leeftijd

Zelfs op zijn 41ste was Pepe deze zomer nog een vaste sterkhouder bij het Portugese nationale elftal op het EK. Maar dat werd meteen zijn laatste wapenfeit. Zijn contract bij Porto liep enkele weken geleden af en de verdediger heeft nu beslist om niet bij te tekenen, maar wel zijn kicksen aan de haak te hangen. Gedurende zijn carrière won Pepe zo'n 34 trofeëen en speelde hij een slordige 878 matchen. Goed voor gemiddeld één prijs om de 26 wedstrijden.

Pepe hoort bij de 10 beste verdedigers van de 21ste eeuw ...

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

83
83
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

120
120
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

113
113
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

200
200
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

227
227
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

156
156
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

71
71
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

365
365
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

601
601
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

364
364
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

111
111
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

445
445
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

169
169
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

269
269
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

481
481
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

591
591

Meer sportnieuws