'Overname Standard: één belangrijke piste van tafel'

848 stemmen
'Overname Standard: één belangrijke piste van tafel'

Het zijn vreemde tijden voor Standard. Op sportief vlak is het verrassend goed aan het seizoen begonnen met een knappe vier op zes in het lastige tweeluik tegen KRC Genk en Club Brugge. Daardoor draait het mee op een gedeelde derde plaats in het klassement. Naast het veld blijft de malaise echter duren.

De voorbije jaren heeft 777 Partners de club op de rand van de afgrond geparkeerd. Door hun aanhoudende wanbeleid en financiële problemen werden de Amerikanen een tijd geleden al opzijgeschoven, waardoor A-Cap momenteel de plak zwaait in Luik. Zij willen echter af van de club.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

D'Onofrio niet langer in de running voor overname Standard

De verkoop van Standard verloopt echter maar langzaam. De deadline voor niet-bindende aanbiedingen werd zelfs uitgesteld, maar is intussen toch verstreken. Sudpresse weet dat daardoor één belangrijke piste alvast van de baan is.

Zondag werd Luciano D'Onofrio nog gespot in de loges van Sclessin tijdens de wedstrijd tegen Club Brugge, maar de 69-jarige Italo-Belg zal niet terugkeren bij de Rouches. Zijn groepering is niet langer in de running om Standard over te nemen.

Amerikanen en Qatari komen wel nog in aanmerking

Wel liggen nog steeds de pistes op tafel die leiden naar de Verenigde Staten en Qatar. Het is dus een zekerheid dat de club straks opnieuw in buitenlandse handen zal vallen.

Het overnameproces zal wellicht nog enkele weken in beslag nemen. Standard hoopt de verkoop af te kunnen ronden tegen het einde van de zomer of het begin van de herfst. Daarna kan de club ook een broodnodige financiële injectie krijgen, want de werkingsmiddelen zijn op dit moment zeer beperkt.

Jammer voor Standard dat D'Onofrio niet terugkeert?

Meest recent

Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

98
98
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

192
192
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

186
186
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

46
46
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

236
236
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

130
130
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

75
75
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

458
458
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

67
67
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

549
549
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

788
788
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

310
310
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

929
929
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

567
567
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

147
147
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

978
978
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

241
241
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

152
152
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

356
356
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

209
209
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

74
74
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

90
90
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

174
174

Meer sportnieuws