'Standard heeft eindelijk beet voor ex-speler Anderlecht'

334
'Standard heeft eindelijk beet voor ex-speler Anderlecht'

Standard is aan het seizoen begonnen met een vier op zes tegen Genk en Club Brugge en dat is toch een enorme verrassing. De Rouches werden immers een lange degradatiestrijd voorspeld nadat ze in de zomer vrijwel een halve kern verloren en amper vervangers konden halen.

Standard wordt op de transfermarkt immers nog steeds gerept door haar penibele financiële situatie en het uitblijven van een overname. Daardoor was het voor Ivan Leko de voorbije weken puzzelen en moest hij in de eerste competitiewedstrijden teruggrijpen naar verschillende spelers die vorig seizoen nog met SL16 degradeerden uit 1B.

LEES OOK: Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard en RWDM alsnog akkoord over Camara

Maar nu mag de Kroatische trainer toch nog een aanwinst verwelkomen. Standard was de voorbije weken nog op zoek naar een extra rechtsachter. Daarvoor viel ook de naam van de Ecuadoraan Jhon Espinoza, maar het was al snel duidelijk dat dé prioriteit Ilay Camara was.

De onderhandelingen met RWDM verliepen echter zeer moeizaam, maar Sacha Tavolieri weet dat de clubs nu alsnog een akkoord gevonden hebben. Standard gaat Camara het komende seizoen huren van de degradant en beschikt ook over een aankoopoptie van 1,8 miljoen euro.

Thiago en Ziani maken omgekeerde beweging

Daarnaast laten de Rouches ook twee spelers in ruil definitief naar Molenbeek vertrekken. Linksachter Thiago Paulo da Silva en flankaanvaller Ilyes Ziani maken de omgekeerde beweging. Standard dong wel af dat het 25 procent van de transfersom krijgt bij een eventuele doorverkoop.

Camara zou donderdagnamiddag zijn medische testen afleggen in Luik en daarna lijkt de transfer helemaal rond. Daarmee haalt Standard een jeugdproduct van aartsrivaal Anderlecht, want daar was de 21-jarige tot vorige zomer nog actief. Afgelopen seizoen was hij één van de revelaties bij RWDM.

Is Camara een aanwinst voor Standard?

Meest recent

Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

4
4
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

31
31
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

7
7
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

75
75
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

116
116
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

217
217
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

218
218
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

32
32
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

237
237
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

56
56
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

132
132
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

126
126
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

75
75
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

56
56
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

355
355
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

64
64
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

147
147
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

156
156
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

187
187
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69

Meer sportnieuws