'De 'zwarte lijst' van Fredberg: viertal moet beschikken'

797 stemmen
'De 'zwarte lijst' van Fredberg: viertal moet beschikken'

De supporters hebben er lang op moeten wachten maar inmiddels wist RSC Anderlecht toch al een drietal zomeraanwinsten vast te leggen. En in de komende weken mag nog meer versterking verwacht worden. Al staat er ook uitgaand nog één en ander te bewegen.

Paars-Wit trapte zijn transferoffensief af met de komst van Jan-Carlo Simic. De Servische verdediger verdediger werd permanent overgenomen van AC Milan. Met zijn komst vond CEO Sports Jesper Fredberg eindelijk een oplossing om het vertrek van Zeno Debast op te vangen.

Vervolgens werd werk gemaakt van versterking voor de back-posities. Zo slaagde Fredberg erin om naast Augustinsson ook Thomas Foket zonder transfersom naar het Lotto Park te loodsen. Twee goede deals, maar zijn huiswerk is verre van af.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Werk lang niet af

Zo hebben de Brusselaars nog meer nood aan versterking. Op de verlanglijst staan onder meer: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en snelle flankaanvaller. Daarnaast is het de bedoeling van Paars-Wit om nog een aantal spelers van de hand te doen.

Door de komst van Foket en Augustinsson lijkt een (tijdelijk?) vertrek van Louis Patris alvast aan de orde. Daarnaast is het bedoeling om enkele jongens te lozen die niet of amper in de sportieve plannen voorkomen. Volgens Het Nieuwsblad staan er zeker vier namen op die zwarte lijst.

Viertal moet weg

Zo mogen/moeten Marco Kana, Alexis Flips, Kristian Arnstad en Amadou Diawara beschikken. Die eerste is terug na een huurbeurt aan KV Kortrijk, maar dreigt opnieuw uitgeleend te moeten worden om voldoende minuten te maken. Flips leek dan weer een nieuwe kans te krijgen. Inmiddels is de Franse spelmaker echter al terug uit beeld verdwenen. RC Lens toonde eerder deze zomer alvast interesse. Diawara kan op zijn beurt terugkeren naar Italië. Rond Arnstad lijkt momenteel weinig te bewegen.

Indien één speler een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

105
105
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

89
89
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

206
206
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

107
107
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

31
31
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

99
99
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

59
59
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

119
119
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

81
81
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

33
33
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

58
58
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

85
85
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

69
69
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

156
156
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

302
302
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

992
992
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

225
225
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

112
112
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

226
226
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

117
117
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

316
316
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

117
117
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

612
612
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

655
655
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

454
454

Meer sportnieuws